Costum inger FULL

Deconectat
Dinos
Nivel 6
Nivel 6
Status: Ohoooooo!!!
Server Metin2: Toate
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 11

Re: Costum inger FULL

Mesajde Dinos » 20 Dec 2015, 08:36

Daca nu stii u sa il implementezi asta nu inseamna ca nu merge.
De la client la client pot fi multe chestii spre exemplu codul itemului poate exista deja sau in msm shape index sa existe deja.
Trebuie sa va duca si putin capu sa va dati seama ca exista un cod sau un shape index sau ce se mai intampla pe acolo.

Deconectat
DaYellowFlash
Nivel 2
Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Lotus II
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 1

Mesajde DaYellowFlash » 08 Feb 2016, 22:26

Daca nu stiti sa implementati un costum nu inseamna ca nu e bun tutorialul ;) .. cand am implementat prima data un costum m-am luat dupa acest tutorial si a functionat 100% .. nu prea stiam ce si cum cu metin-ul dar chiar si atunci am reusit sa implementez un costum dupa o saptamana de cand m-am apucat de metin2 ... Deci in principiu a fost printre primele tutoriale atat de explicite care mie unuia mi'a fost de mare ajutor ... Thanks Dinos

Deconectat
Moș xWiggle
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: - Marijuana -
Server Metin2: Metin2Blow

Mesajde Moș xWiggle » 08 Feb 2016, 22:27

Merge ma nu are cum frate e si explicit si bun.
Imagine

Deconectat
eduleonis
Nou Venit
Nou Venit
Mulțumiri primite: 0

Mesajde eduleonis » 12 Apr 2016, 18:59

Salut imi da eroarea asta la query [Err] 1136 - Column count doesn't match value count at row 1 ce pot sa ii fac?
[Mr]Dollar Fuck You

Deconectat
arseby
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: Metin2 Squayer
Regat: Shinsoo

Mesajde arseby » 15 Apr 2016, 22:33

Imi da o eroare in locale_game
add skype mircea.mihai40

Deconectat
Dinos
Nivel 6
Nivel 6

Mesajde Dinos » 16 Apr 2016, 10:03

eduleonis scrie:Salut imi da eroarea asta la query [Err] 1136 - Column count doesn't match value count at row 1 ce pot sa ii fac?

In unele situatii nu se potrivesc numarul de coloane la query.
Poti face sa ii dai export la item proto pe desktop format sql iei un rand de la un costum oarecare ii schimbi codul numele si bonusurile si il rulezi iar.
Pot fi diferente spre exemplu asta care il am postat eu poate avea 30 de coloane si tie iti trebuie 32 si de acolo eroarea mai trebuiesc adaugate 2 coloane.La item_proto care l-am avut eu atunci atatea am avut nevoie dar la astea mai recente posibil sa fie diferit........

Deconectat
Avramescu Ioana
Nivel 1
Nivel 1
Regat: Shinsoo

Mesajde Avramescu Ioana » 16 Apr 2016, 13:41

Off Topic
DINOS VARZA !
:ymparty: :ymparty: :ymparty:
Ultima oară modificat 16 Apr 2016, 13:45 de către Geo., modificat 1 dată în total.
Motiv: Exces de emoticons

Deconectat
CHULI
Miracolul Crăciunului
Miracolul Crăciunului
Mulțumiri acordate: 77
Mulțumiri primite: 117

Mesajde CHULI » 16 Apr 2016, 13:44

Avramescu Ioana scrie:
Off Topic
DINOS VARZA !
:ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q

aşa e.. te pupă fanii tăi jos ..

Imagine
Imagine

Deconectat
Dinos
Nivel 6
Nivel 6

Mesajde Dinos » 20 Apr 2016, 09:58

Avramescu Ioana scrie:
Off Topic
DINOS VARZA !
:ymparty: :ymparty: :ymparty:

De ce Cherry sunt varza?Pentru ca eu am zis sa faca queriul cu export table sa ia un rand de acolo sa modifice codul si numele si sa il ruleze?Si u ai decriptat item_proto ai luat un rand din el, ai modificat codul si numele ai bagat randul in programul ala de facut din item_proto in querry pe urma rulat?Amin2 variante sunt bune mai simpla varianta mea dar comentariile tale m-au enervat ca nu stiu nimic.Care varianta este mai simpla pentru un jucator?Ca tu i-ai trimis si programul ala de querry pe care baiatul ala nu il avea..... Eu ce fac si am facut nu am lucrat niciodata cu programe de nici un fel manager sau altul.Le-am facut manual ca asa poti spune ca stii sa implementezi un item nu cu programe.

Deconectat
minecraft42222
Nou Venit
Nou Venit
Mulțumiri acordate: 7

Mesajde minecraft42222 » 04 Mai 2016, 21:27

Cum criptez laloc item_proto?
ca am bagat acea linie cu item vnum data de tine si nu ma lasa sa criptez laloc ce am extras din item_proto. ajutatima!

Înapoi la “Altele”