INTERNATIONAL: Khalong.global deschidere la ora 20:00

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
Issack
Nivel 2
Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 3
Mulțumiri primite: 1

Re: INTERNATIONAL: Khalong.global deschidere la ora 20:00

Mesajde Issack » 06 Noi 2018, 01:20

Granny2.9 scrie:Pentru un server international e penal sa ai 104 online și 1.5k conturi create . N-am mai văzut așa ceva .
Normal gândit trebuia să ai pe puțin intre 1-3k online la deschidere
Asta da dovada de lipsa de cunoștințe și server făcut pentru cash cash

#ca sa deschizi un internațional în primul rând trebuie serverul sa fie stabil ( sa nu îl ții numai în reboot-uri) și încet încet problemele minore sa le rezolvi in timp . In al 2-lea rând să ai minim 1 mie de euro pentru a promova serverul pe diferite site-uri internaționale. Și mai este ceva , sa fi punctual contează foarte mult

Nu vreau sa te plictisesc însă îți dau un sfat ca pe viitor să știi ce trebuie sa faci

[ Postat de pe Android ] Imagine

Prietene, ca sa deschizi un server international nu ai nevoie de 1k euro pentru promovari asta in primul rand. In al doilea rand nu am luat in considerare ”problema” cu site-ul pentru ca nu am crezut ca romanii sunt atat de flamanzi dupa bani si incearca sa inchida un server care nici macar nu a fost deschis. Site-ul nostru a fost picat continuu timp de 3h, nu inteleg frustrarea ta. In schimb cu problemele legate de joc, au aparut dupa deschidere. Am avut testari de cand s-a inceput lucru la server daca vrei sa stii. Ideea e urmatoarea pana nu iti intra playerii pe server nu ai de unde sa cunosti toate bugurile. 1,6k conturi avem da, dar playerii de pe site sunt putini din cauza ca nu am mai continuat noi promovarea. Daca serverul era facut doar pentru a scoate bani si dupa pentru al inchide, nu il mai deschideam de cand cu problema cu site-ul. Si problemele care sunt pe server s-au rezolvat in mare parte. Mai sunt lucruri minore care arata ca totusi vrem sa facem ceva cu serverul. Daca mai ai ceva de adaugat, da-mi un privat un mesaj cu paypal-ul tau sa iti ”donez” 1 euro de paine.

Mersi.

Deconectat
RobertSV
Nivel 1
Nivel 1
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 6

Mesajde RobertSV » 06 Noi 2018, 15:37

Issack scrie:
Granny2.9 scrie:Pentru un server international e penal sa ai 104 online și 1.5k conturi create . N-am mai văzut așa ceva .
Normal gândit trebuia să ai pe puțin intre 1-3k online la deschidere
Asta da dovada de lipsa de cunoștințe și server făcut pentru cash cash

#ca sa deschizi un internațional în primul rând trebuie serverul sa fie stabil ( sa nu îl ții numai în reboot-uri) și încet încet problemele minore sa le rezolvi in timp . In al 2-lea rând să ai minim 1 mie de euro pentru a promova serverul pe diferite site-uri internaționale. Și mai este ceva , sa fi punctual contează foarte mult

Nu vreau sa te plictisesc însă îți dau un sfat ca pe viitor să știi ce trebuie sa faci

[ Postat de pe Android ] Imagine

Prietene, ca sa deschizi un server international nu ai nevoie de 1k euro pentru promovari asta in primul rand. In al doilea rand nu am luat in considerare ”problema” cu site-ul pentru ca nu am crezut ca romanii sunt atat de flamanzi dupa bani si incearca sa inchida un server care nici macar nu a fost deschis. Site-ul nostru a fost picat continuu timp de 3h, nu inteleg frustrarea ta. In schimb cu problemele legate de joc, au aparut dupa deschidere. Am avut testari de cand s-a inceput lucru la server daca vrei sa stii. Ideea e urmatoarea pana nu iti intra playerii pe server nu ai de unde sa cunosti toate bugurile. 1,6k conturi avem da, dar playerii de pe site sunt putini din cauza ca nu am mai continuat noi promovarea. Daca serverul era facut doar pentru a scoate bani si dupa pentru al inchide, nu il mai deschideam de cand cu problema cu site-ul. Si problemele care sunt pe server s-au rezolvat in mare parte. Mai sunt lucruri minore care arata ca totusi vrem sa facem ceva cu serverul. Daca mai ai ceva de adaugat, da-mi un privat un mesaj cu paypal-ul tau sa iti ”donez” 1 euro de paine.

Mersi.

Hai ca iti spune mosu ceva, parca te laudai ca ai bagat nus cate mii de euro in sisteme si dracii, in promovare vreo 1000e etc. E totul pe canalul unui youtuber ce lai platit bine presupun sa laude asa servarul.
Lasate de meting si servare ca nu e treaba ta asta cautati mai bine de lucru, ca in Italia e de munca bre ca asa am auzit ca erai italian dupa am vazut ca esti roman si am inteles totul cu lansare dupa 5 ore etc etc.
Vezi ca tiam dat un PM cu paypal dami de 2 paini bogatule =))

Deconectat
Secret
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: Metin2ro
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 2

Mesajde Secret » 07 Noi 2018, 14:24

In cate limbi e tradus server-ul de este international?

Deconectat
Dogariu Ionuț Gabriel
Fost Ad Moderator
Fost Ad Moderator
Reputație: Fost Ad. Moderator J4M
--------------------------------------
►Fost Ad. Moderator 0.60/3
►Fost Super-Moderator 3/3 ✔
►Fost Moderator 3/3 ✔
►Fost Trial Moderator ✔
https://metin2pandora.ro
Status: - + - = +
Server Metin2: Metin2Pandora
Mulțumiri acordate: 140
Mulțumiri primite: 32

Mesajde Dogariu Ionuț Gabriel » 07 Noi 2018, 22:53

Secret scrie:In cate limbi e tradus server-ul de este international?

Descarcă și verifică, am mai văzut și eu servere internaționale cu limba română în client și pe site în 20 de limbi =))

Înapoi la “Servere Private”