[Server Certificat]METIN2KRIXUS PvM -PvP

Aici vei gasi arhiva Serverelor Certificate.
Deconectat
dansteaua4
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: KrixusMetin2
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: [Server Certificat]METIN2KRIXUS PvM -PvP

Mesajde dansteaua4 » 03 Noi 2015, 02:27

Foarte tare frate metinu asta.. merita incercat :x Recomand :ymhug:
Ultima oară modificat 12 Dec 2015, 00:56 de către CHO, modificat 1 dată în total.
Motiv: Mai puține emoticoane .

Deconectat
Flodz
Nivel 2
Nivel 2
Status: ♕ 17 Titluri PvP ♕
Server Metin2: Cel care Merită..
Regat: Shinsoo
Mulțumiri primite: 11

Mesajde Flodz » 05 Noi 2015, 23:08

Aparent, după atatea Contraziceri, era si cazul să-mi ReDau răspunsul...
Să lămurim in Primul rand cateva lucruri: -Am intrat pe server in jurul orei de 19:00-20:00, repet, erau cativa jucători de nivel 80-180 la Switch, iar in Afara lui erau vre-o 6 Oameni, toti cu Full Arme, iteme sait, VIP. Ce poti constata in asta, ca Jucător Nou, si de nivel Mic? Nu merită să stai 1-2 Săptămani, Farmezi ca Spartul, Cresti, ca să ajungi si tu Full Sait, ca tot Omul, după, dai duel cu ăia, 8-10 Jucători de level 250, si VIP. Ii bati pe toti , apoi, ce faci? Nimic...Stai ca si ei, in Map1, si vă uitati uni la alti, pană mai apare unu de 250, il bati si pe ăla, si Gata. Ideea e că, sv nu are Jucători, nu există Competitie, si e ff Mult de Muncit, pentru a ajunge cineva. E ca si cum te-ai apucat de un Pvm Hard, cu 10 jucători On = Pierdere de timp, cand, poti juca mai bine un Sv pvm easy, sau PvP, cu 50-100+ on, si acolo, măcar ai cu cine Juca ;)
- Iar prin Faza cu Pokemon, toti zic acelasi lucru: Arme/Armuri noi, Modificate, care arată ca Draku, Server cu Bonusuri Imense, Damage Foarte Mare, unde din 3-4 Skiluri, ai castigat un duel = 0 Tactică, Clase Op/Avantajate/ Indestructibile, dar dacă nu le cunosti, si te-ai făcut full, de ex war, si Shamanul e Op, deja te poti Lăsa :| Iar pe langă astea, sv vostru mai are si acel Map1 Modificat, de zici că cine stie ce draku e acolo, zici că a Explodat Lumea + Npc-urile alea... Deci, cam astea-s Motivele, pentru care, să nu te apuci pe un Astfel de sv, oricat de Mult s-ar fii Muncit la El ^-^ Iar pentru cei care mă intreabă cat am jucat pe Server, nici 10 Minute, pentru a nu Pierde Timpul :-bd
Imagine
Imagine
Vrei o Idee pentru un Server PvP Perfect? Uită-te in link-ul de mai jos.
discutii-diverse/metinul-pvp-perfect-idee-concept-flodz-t47636.html

Deconectat
Khabal
Deţinător Server
Deţinător Server
Regat: Jinno

Mesajde Khabal » 07 Noi 2015, 07:09

De ieri ma tot chinui sa raspund dar timpul ma omoara :))
Anyway Flodz,cu tine oricum nu o sa o scot la capat vreodata.Si nici nu cred ca meriti.
Pozitia site ului se vede clar pe site urile de Votare.Si mai ales pe cele care sunt resetate de curand-vezi p server.Pe toate suntem pe locul 3 cu peste 1000 de intrari,in majoritatea cazurilor.Tocmai de asta nu o sa ma obosesc.Atunci cand nu iti place ceva nu iti place si pace.Nici nu te obliga nimeni sa iti placa serverul!

Eu sunt multumit cu ceea ce am si faptul ca am si straini care joaca si le place,inseamna mult pentru mine.Indiferent cati au fost.De asta am ramas in picioare,ca sa nu inchidem serverul la prima problema cu playerii.Te sfatuiesc sa iti deschizi server si sa incerci sa strangi 100 de playeri intr o saptamana-fara reclama platita.Jucatorii nu mai sunt cum erau odata si cea mai buna dovada esti tu ! Jucatorii au pretentii si figuri in cap,daca e frumos nu e bine,daca nu sunt arme si armuri de ce nu sunt,daca sunt de ce sunt si asa mai departe.

Dar nu cred ca e nevoie sa ai atat de mult hate in tine.Cu ce te ajuta? :))
Bafta.
E ultimul mesaj de al tau la care eu o sa mai raspund :)Nu cred ca este cazul sa ma contrazic cu tine inutil.Pe mine nu ma ajuta cu nimic,daca pe tine te ajuta,continua.Succes in viata :)
Imagine
Nobody can give you freedom,nobody can give you equality or justice.If you are a man,you take it.

Deconectat
cezar1992
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: krixus

Mesajde cezar1992 » 07 Noi 2015, 12:23

Metin2 Krixus e un servar foarte fain e un joc foarte populat eu joc metin de 6 ani dar un servar asa de fain ca krixus nu am vz niciodata eu mereu spun hai sa intru 10 15 20 1 pe metin dar uit sa mai ies de pe el ai mereu ocupatii pe el nu este ca alte servare care sa zic gata fac iteme full si ma bat cu pleyeri aici farmezi mereu pentru md la metine oua de dragon ei iteme site si cei care nau bani pot face iteme de pe site in joc se farmeaza certificate e fain servaru va rog sa intrati pe servar nu o sa va lasati de METIN 2 Krixus de exemplu e exact ca tigarile când te apuci de tigari nu poti sa te lasi asa e si servaru metin 2 Krixus e singuru servar care are costume faine nici un servar nu are costume ca metin 2 Krixus si va mai spun ceva are evente multe si multe suprize nici prin cap nu va trece ce suprize faine sunt va asteptam pe metin 2 krixus atat am avut de spus :* :* :*

Deconectat
Rocsie
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: Krixus

Mesajde Rocsie » 07 Noi 2015, 14:03

Buna, nu am putut sa ma abtin cand am vazut cata prostie iti poate capul.
In primul rand, faptul ca s-au facut cateva modificari si s-au adaugat mape noi (Ca sa nu va calcati unii pe altii in picioare la crescut), nu inseamna un server 'Pokemon', cum ii spui tu.
Faptul ca nu erau playeri, (poate, zic si eu) lumea doarme noaptea, spre deosebire de tine. De asemenea, numarul de jucatori depinde si de regat, majoritatea il aleg pe cel Albastru. Nu stiu cum se face ca mereu cand intru sunt cel putin 40 de jucatori online, doar cand intri tu sunt 10. Te-ai gandit ca poate restul de jucatori sunt la farmat ?
Cat despre faptul ca erau playeri 'full VIP' cum zici tu, desi pe server sunt doar arme si armuri VIP (Pe care oricum le poti face si tu chiar daca nu donezi), ei au muncit pentru ele. Fie investesti timp, fie investesti bani, asta e alegerea ta, dar rezultatul tot acelasi e.
Faptul ca e nevoie de multa, multa munca, denota tocmai faptul ca nu e Pokemon. Pokemon era daca iti dadea level 250 / toate itemele de care ai nevoie, de cum intrai pe server.
Nu iti cunoaste nimeni 'standardele', dar daca nu iti place un lucru, treci mai departe, ca nu te obliga nimeni nici sa intri si nici sa stai pe server. Dar daca aveai mai mult de 15 ani, probabil realizai ca sa critici munca altor oameni e de prost gust. Sau daca chiar voiai sa te afirmi, mai bine faceai un post cu 2-3 sugestii pe forum, de imbunatatire, ca nu-ti dadea nimeni in cap, dar asa suntem noi 'Romanii'.
Si ca incheiere, cum spun eu mereu, daca nu ai ceva inteligent de spus, mai bine taci.

Deconectat
ilusyonalex
Nivel 1
Nivel 1
Status: www.metin2violin.ro
Server Metin2: Metin2Violin
Mulțumiri acordate: 3

Mesajde ilusyonalex » 07 Noi 2015, 16:35

Salut, Flodz care este problema ta pana la urma?... Dintre toti de aici esti singurul caruia nu ii place ce vede pe server.Cat timp ai jucat tu sa zici ca nu este frumos si nu are playeri on? , deoarece eu de cate ori intru cand vin de la munca de atatea ori sunt minim 30-40 playeri online,la ore care unii dintre noi sunt ori la munca ori la scoala.Eu inteleg si cred ca ai jucat pe server si nu ai avut rabdare sa farmezi, si ce ai zis, hai sa ma duc sa le dau un coment de rau ca nu sunt eu in stare sa imi fac niste iteme. Si cum ziceai tu ca sunt multi care au iteme full ? Ei bine printre acele persoane ma numar si eu si credema baiatule am stat zile intregi la DT'uri ca sa imi fac niste amarate de rune sa fac acele iteme +9 (''full cum zici tu''). Si in incheiere-Recomand acest server deoarece evolueaza treptat in mai bine...SUCCES tuturor si nu va luati dupa comentarii scrise de copii care nu au ce face.
Ultima oară modificat 07 Noi 2015, 17:37 de către ilusyonalex, modificat 1 dată în total.

Deconectat
Aamina
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde Aamina » 07 Noi 2015, 17:19

Buna,Flodz este fix problema ta daca nu îti place acest server . Eu de fiecare data când am intrat pe acest server , erau peste 50 daca nu 100 playeri in Map1 Blue , nu mai zic ca erau si alti playeri care stateau in map1 Red sau Yellow.
În acest server s-a muncit extrem de mult iar eu ca si alti prieteni de ai mei suntem multumiti de munca depusa a Ownerilor.Metin2 Krixus este un server care merita jucat din punctul meu de vedere.De când joc eu metin, si joc de circa 8 ani de zile, este primul server care mi-a atras atentia cu adevarat.
Daca tu ai vazut doar cativa playeri inseamna ca nu ai vazut bine ce pot sa îti zic =))
Un server care merita jucat! Pentru cei care au de gand sa intre pe server , ii sfatuiesc sa se alature cu incredere !

Deconectat
BlackMoonGod
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde BlackMoonGod » 20 Dec 2015, 11:12

Da frumos . Dar nu ma lasa sa imi fac cont This account name is already in use.Please try again with another one. Si am folosit vreo 5-6 nume de conturi printre care si de genu' gdsfsfadfa

Deconectat
ilegalstyle
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: Metin2ripp
Regat: Chunjo

Mesajde ilegalstyle » 28 Dec 2015, 18:05

Clientul este in engleza?

nu e tradus in romana?

Deconectat
Khabal
Deţinător Server
Deţinător Server

Mesajde Khabal » 28 Dec 2015, 18:34

BlackMoon probabil numele exista deja.Daca tot nu reusesti cauta ma in privat ca iti fac eu cont :)

Clientul are Multilanguage EN si RO deci il poti schimba cum doresti de la Optiuni.
Nobody can give you freedom,nobody can give you equality or justice.If you are a man,you take it.

Înapoi la “Arhivă”