Sugestie J4M

Deconectat
B.Gabriel
Nou Venit
Nou Venit
Status: Asfalt
Server Metin2: Nu joc
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Sugestie J4M

Mesajde B.Gabriel » 18 Noi 2014, 12:37

Neaţa, treaba stă aşa, voiam să vorbesc un pic despre forumul ăsta în general.
Forumul este bun, adică, momentan din cât am stat pe el nu am multe de spus dar este okey, partea bună-i că e mai okey decât 4shit. Forumul ăsta a luat o întorsătură mare şi bună prin faptul că l-a depăşit pe 4shit. Pentru că DA! Cu toţii am auzit de -cenzurat-, acel forum care acum este un nimic în comparaţie cu just4metin. Vin cu o propunere, în mare parte, mi-ar place să văd un banner original sus, acesta de acum seamănă cu bannerul pe care-l avea 4shit. Mai multă activitate din partea tuturor, moderatorilor, adminilor, jucătorilor, împătimiţilor de forumuri nu doar topicuri cu probleme legate de metin, trebuie evoluţie iar dacă cineva s-ar ocupa mai mult de chestia asta şi ar fi ceva mai multă dăruinţă eu zic că forumul acesta va fi un succes. Atât momentan.

Deconectat
[Chuli-Gaara]
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Haide
Server Metin2: Al meu
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 12

Re: Sugestie J4M

Mesajde [Chuli-Gaara] » 18 Noi 2014, 12:47

Mai multă activitate .. Tu ai pus titlul sugeştie şi vrei să propui ceva .. Deci nici tu nu şti ce vorbeşti . Dacă tu vezi 1 topic sau 1 reply spam asta nu inseamnă că nu avem activitate .. Nu ştiu ce vrei tu să insinuiezi .. Şi ce banner ai vrea tu să vezi ? că eu văd că faci doar reclamă la 4fail să intrăm să vedem ce banner au :-?

Deconectat
B.Gabriel
Nou Venit
Nou Venit
Status: Asfalt
Server Metin2: Nu joc
Mulțumiri primite: 0

Mesajde B.Gabriel » 18 Noi 2014, 14:16

Wow, dudă pe chat lume vorbeşte din ani în paşte, topicurile de abia sunt populate cu reply-uri, ceea ce zic este că acest forum a apărut după -cenzurat- (mă refer ca timp), cu aceaşi idee, aceea de a dezvolta comunitatea de metin, iar acum că -cenzurat- e de căcat, lucrurile pot deveni mai bune, forumul poate evolua, oamenii deja se mută pe forumul ăsta. Pe bune, ce staff e ăsta care nu acceptă critici constructive?
N-am zis că nu vă ocupaţi, am zis că nu văd foarte multă activitate, e destul de pustiu.
Pân' la urmă, propunere sau sugestie, nu e tot atât?

Deconectat
DaRealPain
Fost Helper
Fost Helper
Status: I'm happy (:
Server Metin2: Loading ...
Mulțumiri acordate: 8
Mulțumiri primite: 5

Mesajde DaRealPain » 18 Noi 2014, 15:06

Buna!

Pai hai sa vorbim ...

1. Banner-ul este asa deoarece se potriveste cu Designul forumului
Literele mai mult sau mai putin 3D in albastru

2. Da ai dreptate
Activitate s-ar putea mai mult un pic
Dar si acum e destul de multa activitate la "orele de varf"
Faza cu activitatea la membrii echipei:
Decii sa iti explic cam cum se sta cu rangurile
- Administratorii NU au obligatia de a sta pe forum 24/7 si a face ceva. Ei se ocupa cu publicitatea serverelor si cu partea financiara. Pana acum se descurca FOARTE BINE
- S.Moderatorii si Moderatorii: Trebuie sa aiba grija ca treaba interna sa mearga bine. Trebuie doar sa se asigure ca regulile sunt respectate si sa pastreze foeumul curat
- Modelatorii si Designerii: Nu au nici o obligatie. Ei au primit acest rang deoarece au aratat ca sunt buni in ceea ce fac.
- Helperi: Ei au cea mai mare responsabilitate. Trebuie sau ar trebui sa ofere ajutor cand trebuie oferit. Raspunsul lor trebuie sa fie la punct si sa aduca rezultate pozitive. Sa pastreze un cap "rece" si sa te poata controla cand de exemplu un incepator are 1000 de intrebari.
! Si dupa cum se vede mare parte a echipei face ce trebuie. Dar ... mai exista si mici exceptii !

3. Nustiu daca ai observat dar forumul se chema JUST4METIN
Deci forumul se bazeaza pe nevoile adminilor de servere de metin
Aici poti gasi resurse pentru servere si ajutor la promele care apar

4. La poblema cu replay-urile iti dau dreptate
La topicurile cu probleme se inghesuie toti sa raspunda chiar si cei care nu au habar. Dar vor si ei sa se afle in treaba
Faza naspa este ca MARE parte nu se intereseaza pentru cei ce fac resursele
Iau tot si folosesc la server dar nici macar multumesc nu SCRIU
Uitate la cateva dintre posturile mele spre exemplu
Lucruri folositoare am postat dar nimic
Asi vrea sa creez si cateva sisteme sau sa fac un Service: Creerea de mape, dar multi sunt nerecunoscatori sau nu se intereseaza si nici nu se prea merita

Iti multumesc ca ai deschis acest topic (:
Asa ne mai dam ai noi cu parerea (:
Doresti sa iti omori timpul cu un Let's Play de la cele mai actuale jocuri?
Da click pe banner, lasa un like si aboneaza-te.
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Tutoriale pentru servere de Metin2
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Deconectat
.Deb
Fost Administrator
Fost Administrator
Reputație: Fost Administrator.
Fost Super Ad Moderator.
Fost lider Ad Moderatori.
Fost lider Super Moderatori
Fost lider Moderatori.
Fost lider Designeri.
Fost organizator Miss&Mister.
Status: Egalitatea nu există decât în matematică
Mulțumiri acordate: 9
Mulțumiri primite: 2

Mesajde .Deb » 18 Noi 2014, 15:44

Mutat în forum, cu toate că aveai subiect special pentru aşa ceva acolo.

Deconectat
[Chuli-Gaara]
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Haide
Server Metin2: Al meu
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 12

Mesajde [Chuli-Gaara] » 18 Noi 2014, 15:59

B.Gabriel scrie:Wow, dudă pe chat lume vorbeşte din ani în paşte, topicurile de abia sunt populate cu reply-uri, ceea ce zic este că acest forum a apărut după -cenzurat- (mă refer ca timp), cu aceaşi idee, aceea de a dezvolta comunitatea de metin, iar acum că -cenzurat- e de căcat, lucrurile pot deveni mai bune, forumul poate evolua, oamenii deja se mută pe forumul ăsta. Pe bune, ce staff e ăsta care nu acceptă critici constructive?
N-am zis că nu vă ocupaţi, am zis că nu văd foarte multă activitate, e destul de pustiu.
Pân' la urmă, propunere sau sugestie, nu e tot atât?

Mă ăsta e forum de metin nu ştiu ce vrei tu să populezi chat-ul .. dacă e ceva mai stă lumea pe chat dar sunt alte metode de socializare... şi lumea pe orice forum intră ia se uită şi iese.. Păi administratorii decid ce să facă la urma urmei ..şi e pustiu .. lumea intră caută ce are nevoie şi iese ... nu cred că just4metin e site de socializare sau sentimente.ro . Nu am nimic cu tine personal şi cu ideiile tale dar mi-am spus părerea ca să nu te aştepţi la cine ştie din partea comunităţi.. poate fi aprobată sau nu sugestia/propunerea ta.. Şi de aia .... adică multă multă lume intră la ghiduri sau ceva şi iese dacă lasă reply e partea a 2 .. La servere hostate .. majoritatea sunt sf word serene etc nemodificate şi ce să comenteze lumea pentru off topic injurii şi să se facă chat ? E bine aşa cum e zic eu ... Comunitatea işi face treaba faţă de usserii ei dar e partea a 2 ce fac playerii pe comunitate .. dacă comentează sau ceva ... Iţi spun eu nu ne lăudăm cu cine ştie ce tutoriale surse şi etc ... multe se copiază intre ele de aia lumea caută pe google numai intră pe comunităţi .. Nu suntem singura comunitate in situaţia asta.. :)

Deconectat
Lehel
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: ---------------------------------------
► Fost Super Moderator
► c++ programmer
► Fost super ad moderator
► Fost lider helperi
---------------------------------------
Mulțumiri acordate: 10