[COSTUME] Pirat

Deconectat
[Andi.]
Membru Club
Membru Club
Reputație: Membru Club Permanent
Status: -
Server Metin2: -
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 8
Mulțumiri primite: 5

Re: [COSTUME] Pirat

Mesajde [Andi.] » 25 Aug 2018, 12:51

= nu cumparati nimic ca tot o sa ajunga gratis sau nu vindeti la romani.
Plin forumu asta de copii care vinde munca altuia sau "penalu" care o da gratis pentru ca plateste de pe cardu lu mami si nu stie cum se face banu. (Oare ce fac azi? Hai sa arunc 40 de euro pe jos.)

Deconectat
.Winders
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Reputație: Nume anterior: DewTyiu, .Kirows
Membru Club (19 aug - 19 sep)
Status: Ferikit
Server Metin2: AoG2-Easy
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 18
Mulțumiri primite: 10

Mesajde .Winders » 25 Aug 2018, 12:53

OcYa scrie:
.Winders scrie:Felicitări. Cum să îți bați joc de munca unui om. :)

Daca le-a cumparat si le-a postat inseamna ca isi bate joc de munca lui? E treaba lui ce face mai departe.. Opinia mea

[ Postat de pe Android ] Imagine

Le-a cumpărat bravo lui, asta nu înseamnă că trebuie să pui munca unui om gratuit pe internet.:)

Conectat
Nicu Gaming
Membru Club
Membru Club
Reputație: Nume anterior: Sherlock
Server Metin2: Metin2 - LordOfLight
Mulțumiri acordate: 43
Mulțumiri primite: 57

Mesajde Nicu Gaming » 25 Aug 2018, 13:14

Tokiame scrie:
Cibirichi scrie:Nu stiu daca o sa patesc ceva pentru ca fac asta, dar voi inchide topicul pentru ca stiu cum e sa ti se posteze munca, chiar daca e cumparata.
Daca cel care le-a facut ti-a dat "voie" ca sa spun asa sa le impartasesti si cu altii te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu o dovada ceva si redeschid topicul.

Asta se numeste abuz. Nu imi pasa ca ai dat tu bani pe costume si acum sunt pe net. Topic redeschis + avertisment.

[ Postat de pe iPhone ] Imagine

pro ban Tokanita
cf safu 8-}

Imagine

Deconectat
OcYa
Nivel 2
Nivel 2
Status: In Alergare
Server Metin2: ToA2
Mulțumiri acordate: 26
Mulțumiri primite: 5

Mesajde OcYa » 25 Aug 2018, 14:04

.Winders scrie:
OcYa scrie:
.Winders scrie:Felicitări. Cum să îți bați joc de munca unui om. :)

Daca le-a cumparat si le-a postat inseamna ca isi bate joc de munca lui? E treaba lui ce face mai departe.. Opinia mea

Le-a cumpărat bravo lui, asta nu înseamnă că trebuie să pui munca unui om gratuit pe internet.:)

odata ce le-a cumparat sunt ale lui deci face ce vrea cu ele

Imagine

Deconectat
Tokiame
Her King
Her King
Reputație: Fondator
- Administrator
- Rege peste regi
Mulțumiri acordate: 35
Mulțumiri primite: 156

Mesajde Tokiame » 25 Aug 2018, 18:15

iBraxy scrie:
Tokiame scrie:
Cibirichi scrie:Nu stiu daca o sa patesc ceva pentru ca fac asta, dar voi inchide topicul pentru ca stiu cum e sa ti se posteze munca, chiar daca e cumparata.
Daca cel care le-a facut ti-a dat "voie" ca sa spun asa sa le impartasesti si cu altii te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu o dovada ceva si redeschid topicul.

Asta se numeste abuz. Nu imi pasa ca ai dat tu bani pe costume si acum sunt pe net. Topic redeschis + avertisment.

Se vede clar ca adminii de pe acest forum nu au avut vreo treaba cu ce inseamna sa iti vinzi munca pe internet, asta e tot ce pot sa iti spun ;)

Ba da lasa-ma ca si tu le-ai descarcat nu mai manca rahat pe aici. S-au pus serverfiles-uri premium gratuite si mananci rahat pentru costume.

Feonyr2 - The Reborn of Metin (in development stage - open beta soon)
Pentru intrebari sau nelamuriri, astept mesajele la singura adresa oficiala de mail, gmail@anisor.ro

Deconectat
Tokiame
Her King
Her King
- Administrator
- Rege peste regi

Mesajde Tokiame » 25 Aug 2018, 18:41

[Andi.] scrie:= nu cumparati nimic ca tot o sa ajunga gratis sau nu vindeti la romani.
Plin forumu asta de copii care vinde munca altuia sau "penalu" care o da gratis pentru ca plateste de pe cardu lu mami si nu stie cum se face banu. (Oare ce fac azi? Hai sa arunc 40 de euro pe jos.)

Tu de ce folosesti serverfiles-uri si iei bani pe iteme pe serveru tau privat ma? De ce nu respecti metin2 ro si alte comunitati si inchizi serverul si stergi tot ce tine de privat din pc?

Pentru intrebari sau nelamuriri, astept mesajele la singura adresa oficiala de mail, gmail@anisor.ro

Deconectat
iBraxy
Nivel 2
Nivel 2
Status: No Mood
Server Metin2: None
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 9
Mulțumiri primite: 65

Mesajde iBraxy » 26 Aug 2018, 11:27

Tokiame scrie:
[Andi.] scrie:= nu cumparati nimic ca tot o sa ajunga gratis sau nu vindeti la romani.

Tu de ce folosesti serverfiles-uri si iei bani pe iteme pe serveru tau privat ma? De ce nu respecti metin2 ro si alte comunitati si inchizi serverul si stergi tot ce tine de privat din pc?

"De ce nu respecti metin2 ro si alte comunitati si inchizi serverul si stergi tot ce tine de privat din pc?"

Acelasi lucru se aplica si pentru tine, de ce nu inchizi just4metin si rupi legatura cu orice inseamna private?
Ultima oară modificat 26 Aug 2018, 11:46 de către iBraxy, modificat 1 dată în total.
[LUA SERVICE]: http://just4metin.ro/mica-publicitate/service-braxy-t68473.html

Imagine

Deconectat
iBraxy
Nivel 2
Nivel 2
Status: No Mood
Server Metin2: None
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 9
Mulțumiri primite: 65

Mesajde iBraxy » 26 Aug 2018, 11:45

Tokiame scrie:
iBraxy scrie:
Tokiame scrie:Asta se numeste abuz. Nu imi pasa ca ai dat tu bani pe costume si acum sunt pe net. Topic redeschis + avertisment.

Se vede clar ca adminii de pe acest forum nu au avut vreo treaba cu ce inseamna sa iti vinzi munca pe internet, asta e tot ce pot sa iti spun ;)

Ba da lasa-ma ca si tu le-ai descarcat nu mai manca rahat pe aici. S-au pus serverfiles-uri premium gratuite si mananci rahat pentru costume.

Nu ma descarcat nimic omule, nu folosesc, eu nici nu am server, eu doar lucrez in LUA. Si avand un service in care incerc sa imi promovez, implicit sa imi vand munca nu imi place cand vad niste belitii de oameni care posteaza munca altora, cand au cumparat acel lucru nu inseamna ca cel ce l-a facut i-a oferit drepturi de autor sau nicidecum acel lucru sa fie facut doar pentru persoana respectiva si ea sa faca ce vrea cu el. Aveti niste reguli de tot cacatul.
[LUA SERVICE]: http://just4metin.ro/mica-publicitate/service-braxy-t68473.html

Imagine

Deconectat
Tokiame
Her King
Her King
- Administrator
- Rege peste regi

Mesajde Tokiame » 26 Aug 2018, 17:52

Daca te folosesti de un joc piratat sa scoti bani nu mai comenta de munca. Inchidem discutia ca abatem de la subiect. Nu am vorbit eu de asta ci tu ai vorbit de munca si drepturi de autor.

Deconectat
Ankhed
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Super Ad. Moderator ☸
❖ Graphic Designer
♨ Windows App Developer
☸ Web Developer
₪ Web Hacking && Cybersecurity
✝ Son of God
Crazy in love with Gemini ♊
✘ Nume anterior: Anthony
Status: rA9
Mulțumiri acordate: 34
Mulțumiri primite: 35

Mesajde Ankhed » 26 Aug 2018, 18:14

Ţin să vă anunţ că este un forum dedicat metin2. După cum puteţi observa, sunt categorii de "resurse" de tot felul, dacă el a hotărât să dea bani pe ceva pe care să îl folosească alţii gratis, treaba lui. Acesta este riscul fiecărui om care vinde resurse.
Haideţi să nu ne mai dăm sfinţi, putea să nu zică că le-a plătit, le posta şi ceau' calu', poate aşa nu-i mai sărea nimeni în cap omului. Măcar el le-a plătit, nu cum fac alţii. Cum zice şi Tokiname, serverul oficial a avut de suferit din cauza faptului că sunt 10000000 de private, dar nu mai arătaţi atâta compătimire pentru că vă scoateţi bani. Ok, scrieţi şi voi partea voastră de cod, aveţi grijă de el etc., dar nu este joc creat de către voi.
Mulţumim pentru costume, dragule. Poate sunt oameni care chiar au nevoie de ele.
Also, nu se văd imaginile, poţi pune alt link? :)
Imagine

void eat () {
System.out.println ("Imagine");
}

Înapoi la “Arme și Armuri”