[GHID]Ninja Perfect + tactici duel[Complex!]

Află cum poţi să-ţi perfecţionezi caracterul tău propriu dar şi cum să-ţi completezi cunoştinţele despre jocul metin2.
Deconectat
necsedaniel
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: anticmt2
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: [GHID]Ninja Perfect + tactici duel[Complex!]

Mesajde necsedaniel » 16 Mar 2016, 12:56

Daca te rog frumos faci si pentru SAMAN !!? MULTUMESC !!!

Deconectat
Akex
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: PVP
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 2

Mesajde Akex » 24 Iul 2016, 12:48

Am o intrebare pe serverul pe care joc nu pica Val atac la armura ce pot pune in locul valorii ?

Deconectat
Savagez.
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sănătos !
Server Metin2: Nu am !
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 25

Mesajde Savagez. » 24 Iul 2016, 16:09

Akex scrie:Am o intrebare pe serverul pe care joc nu pica Val atac la armura ce pot pune in locul valorii ?

Salut, îți răspund eu deoarece la subiect-ul ăsta nu prea îți va răspunde nimeni.
Dacă nu este valoarea atacului pe server pui așa: PV, Sabie, 2 Mâini, Viteza Farmecului și Absorbire pv.
ON: Ghid-ul e destul de bun, însa nu perfect.
1) În primul rând pe coif și brățară nu are rost să pui foc,vânt,fulger, deoarece ele sunt bonusuri pvm, și nu au niciun efect în pvp.
Deci pe coif mai bine puneți așa: Regenerare PV, Semi-oamenilor, Evitare Săgeți, Rezistență la Magie și Otrăvire !
Iar pe brățară puneți așa: PV, Rezistență la Magie, Semi-oamenilor, Absorbire PV, Pătrunzătoare .
2) Ninja are nevoie de multă pătrunzătoare da, asta e logic, dar nu trebuie lăsată în urmă critică dacă ai pătrunderea mai multă ca critica o sa prinzi foarte puține critice, și dacă adversarul este cu full critică te arde în 2-3 skilluri..
Deci recomandarea mea pentru a bonusa arma este asta: Dexteritate, Putere, Critică, Viteza Farmecului și Semi-oamenilor.
Iar la pietre puneți așa: Pentru grămadă: războinic, sura, ninja. Pentru dueluri: rasă, viteza farmecului și critică. :)
Acum nu stau eu să fac tot ghid-ul, o să fac eu un ghid pentru ninja.
Succes la bonusat!
Imagine

Deconectat
Akex
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: PVP
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 2

Mesajde Akex » 24 Iul 2016, 17:21

Savagez scrie:
Akex scrie:Am o intrebare pe serverul pe care joc nu pica Val atac la armura ce pot pune in locul valorii ?

Salut, îți răspund eu deoarece la subiect-ul ăsta nu prea îți va răspunde nimeni.
Dacă nu este valoarea atacului pe server pui așa: PV, Sabie, 2 Mâini, Viteza Farmecului și Absorbire pv.
ON: Ghid-ul e destul de bun, însa nu perfect.
1) În primul rând pe coif și brățară nu are rost să pui foc,vânt,fulger, deoarece ele sunt bonusuri pvm, și nu au niciun efect în pvp.
Deci pe coif mai bine puneți așa: Regenerare PV, Semi-oamenilor, Evitare Săgeți, Rezistență la Magie și Otrăvire !
Iar pe brățară puneți așa: PV, Rezistență la Magie, Semi-oamenilor, Absorbire PV, Pătrunzătoare .
2) Ninja are nevoie de multă pătrunzătoare da, asta e logic, dar nu trebuie lăsată în urmă critică dacă ai pătrunderea mai multă ca critica o sa prinzi foarte puține critice, și dacă adversarul este cu full critică te arde în 2-3 skilluri..
Deci recomandarea mea pentru a bonusa arma este asta: Dexteritate, Putere, Critică, Viteza Farmecului și Semi-oamenilor.
Iar la pietre puneți așa: Pentru grămadă: războinic, sura, ninja. Pentru dueluri: rasă, viteza farmecului și critică. :)
Acum nu stau eu să fac tot ghid-ul, o să fac eu un ghid pentru ninja.
Succes la bonusat!

Mersi frumos !

Înapoi la “Ghiduri Joc”