Caut developer/developer.

Vrei să dai un anunţ? Toate îşi găsesc locul la mica publicitate.
Deconectat
Ankhed
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Super Ad. Moderator ☸
♨ Web Developer
✝ Son of God
Crazy in love with Gemini ♊
✘ Nume anterior: Anthony
Status: rA9
Mulțumiri acordate: 34
Mulțumiri primite: 36

Re: Caut developer/developer.

Mesajde Ankhed » 20 Sep 2018, 18:48

"Dacă persoana respectivă merită, voi încerca să acord şi atenţii". Nu cred că sunt atât de strâini tehnicienii buni de pe acest forum, când cauţi pe cineva, pune-l să-ţi arate portofoliul, întreabă pe forum dacă este de încredere şi plăteşte-l ca atare, dacă vrei ceva bun. Nu te văd prea serios sau prea dornic să deschizi buzunarul pentru ceva de calitate, ci cauţi acul în carul cu fân, poate ai noroc. Nu aşa se face treabă, amice, ci cu oameni pricepuţi, nu tot felul de anonimi care ştiu să declare şi ei o variabilă. Şi dacă mergi pe premisa că, cel care va lucra cu tine te va fura şi de aia nu merită să te complici atât de repede să-i plăteşti munca, mai bine te ocupi singur. Te văd genul de om care, după ce ţi se rezolvă o chestie, să te dai lovit că nu-ţi convine, găseşti pe altul, iar în ritmul ăsta, îţi termini proiectul for free.
Dacă nu sunteţi în stare să vă găsiţi oameni buni şi să vă asumaţi riscuri, nu ştiu de ce vă pierdeţi timpul, când sunt atâtea servere bazate din care să alegi şi ştii sigur că nu se închid în două zile.
Imagine

void eat () {
System.out.println ("Imagine");
}

Deconectat
Hades ✔
Utilizatorul Lunii Noiembrie
Utilizatorul Lunii Noiembrie
Reputație: » ⦅ Hⱥdes ⦆ «
=================
✔ Helper Avansat
=================
✔ Fost Helper 2,15/2
=================
✔ Fost Moderator
=================
☺ Fost Designer
☺ Fost Trial Helper
☺ Fost Trial Moderator
--------------------------------
☻ Mister
Av. eliminate - Paste 2018
Block Chat ( 7 iun - 22 iun )
Status:
Server Metin2: Angel vs Demon
Mulțumiri acordate: 8
Mulțumiri primite: 278

Mesajde Hades ✔ » 21 Sep 2018, 02:16

Îți dai seama că un tehnician bun,nu lucrează pe gratis pt un nimeni de pe un forum?

Și ca-si poate face propriul său proiect de unul singur și nu are nevoie de un papagal, care vrea să facă un ban după munca omului respectiv ...

Cat plătești tu... La cum ai vorbit și la ce îți dorești tu, nu se leagă nimic.

Un proiect se face cu bani, nu cu vorbe.

Nu mai visa cu ochii deschiși, nu găsești tu developer căutând după unu in limba romană. :))

Imi și dau seama ce proiect ar ieși cu tine, unul abandonat sau publicat free pe net.

[ Postat de pe Android ] Imagine

Deconectat
skeryhappy1
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 7
Mulțumiri primite: 0

Mesajde skeryhappy1 » 13 Oct 2018, 13:44

Ankhed scrie:"Dacă persoana respectivă merită, voi încerca să acord şi atenţii". Nu cred că sunt atât de strâini tehnicienii buni de pe acest forum, când cauţi pe cineva, pune-l să-ţi arate portofoliul, întreabă pe forum dacă este de încredere şi plăteşte-l ca atare, dacă vrei ceva bun. Nu te văd prea serios sau prea dornic să deschizi buzunarul pentru ceva de calitate, ci cauţi acul în carul cu fân, poate ai noroc. Nu aşa se face treabă, amice, ci cu oameni pricepuţi, nu tot felul de anonimi care ştiu să declare şi ei o variabilă. Şi dacă mergi pe premisa că, cel care va lucra cu tine te va fura şi de aia nu merită să te complici atât de repede să-i plăteşti munca, mai bine te ocupi singur. Te văd genul de om care, după ce ţi se rezolvă o chestie, să te dai lovit că nu-ţi convine, găseşti pe altul, iar în ritmul ăsta, îţi termini proiectul for free.
Dacă nu sunteţi în stare să vă găsiţi oameni buni şi să vă asumaţi riscuri, nu ştiu de ce vă pierdeţi timpul, când sunt atâtea servere bazate din care să alegi şi ştii sigur că nu se închid în două zile.

As vrea sa iti dau dreptate dar nu e chiar asa. nu sunt genu care vrea for free si nici genu care se da lovit. Eu vreau o persoana cu care sa lucrez, sa lucram impreuna la server, sa fie al nostru, nu al meu. Prieteni care lucreaza in c++ sau python am, dar nu vor sa lucreze la un proiect pentru ca au alte ocupatii. eu vrea sa NE deschidem un server, nu sa imi deschid unul.
Am observat ca din toti tu esti cel cu capu pe umeri asa ca sper ca ai inteles ce vreau eu.

Hades ✔ scrie:Îți dai seama că un tehnician bun,nu lucrează pe gratis pt un nimeni de pe un forum?

Și ca-si poate face propriul său proiect de unul singur și nu are nevoie de un papagal, care vrea să facă un ban după munca omului respectiv ...

Cat plătești tu... La cum ai vorbit și la ce îți dorești tu, nu se leagă nimic.

Un proiect se face cu bani, nu cu vorbe.

Nu mai visa cu ochii deschiși, nu găsești tu developer căutând după unu in limba romană. :))

Imi și dau seama ce proiect ar ieși cu tine, unul abandonat sau publicat free pe net.

[ Postat de pe Android ] Imagine

Poate ca ai dreptate poate ca nu. Poate ca doar tragi concluzii si vorbesti despre un om pe care nu il cunosti. Ce ai zice daca ai vorbi mai putin despre mine si ai face ceva mai bun cu viata ta? Ar fi mai ok zic eu.
Daca vreodata o sa ma cunosti ceea ce nu sper sa se intample ai sa vezi ce gen de persoana sunt eu.
Nu fac server sa fac bani dupa urma lui.
Nu caut un developer de la NASA si nici papagal nu sunt ;)
Un proiect se face cu vointa, nu cu bani.
Daca tu esti unu care doar vrea bani, prietene iti zic ca cu bani o sa mori.
Eu nu abandonez munca mea si nici munca altora, sunt unul dintre putinele persoane carola le pasa de munca lor si a altora. Si munca mea nu am postato niciodata pe net, nici free nici cu bani. Asa ca inainte sa vorbesti ia un mar si mancal, e mai sanatos decat ce manaci tu.
Ultima oară modificat 13 Oct 2018, 14:26 de către Moș Warr007, modificat 1 dată în total.
Motiv: mesaje unite

Deconectat
Ankhed
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Super Ad. Moderator ☸
♨ Web Developer
✝ Son of God
Crazy in love with Gemini ♊
✘ Nume anterior: Anthony
Status: rA9
Mulțumiri acordate: 34
Mulțumiri primite: 36

Mesajde Ankhed » 13 Oct 2018, 16:24

skeryhappy1 scrie:
Ankhed scrie:"Dacă persoana respectivă merită, voi încerca să acord şi atenţii". Nu cred că sunt atât de strâini tehnicienii buni de pe acest forum, când cauţi pe cineva, pune-l să-ţi arate portofoliul, întreabă pe forum dacă este de încredere şi plăteşte-l ca atare, dacă vrei ceva bun. Nu te văd prea serios sau prea dornic să deschizi buzunarul pentru ceva de calitate, ci cauţi acul în carul cu fân, poate ai noroc. Nu aşa se face treabă, amice, ci cu oameni pricepuţi, nu tot felul de anonimi care ştiu să declare şi ei o variabilă. Şi dacă mergi pe premisa că, cel care va lucra cu tine te va fura şi de aia nu merită să te complici atât de repede să-i plăteşti munca, mai bine te ocupi singur. Te văd genul de om care, după ce ţi se rezolvă o chestie, să te dai lovit că nu-ţi convine, găseşti pe altul, iar în ritmul ăsta, îţi termini proiectul for free.

skeryhappy1 scrie:As vrea sa iti dau dreptate dar nu e chiar asa. nu sunt genu care vrea for free si nici genu care se da lovit. Eu vreau o persoana cu care sa lucrez, sa lucram impreuna la server, sa fie al nostru, nu al meu. Prieteni care lucreaza in c++ sau python am, dar nu vor sa lucreze la un proiect pentru ca au alte ocupatii. eu vrea sa NE deschidem un server, nu sa imi deschid unul.
Am observat ca din toti tu esti cel cu capu pe umeri asa ca sper ca ai inteles ce vreau eu.

M-am prins, sper să găseşti un om şi să faceţi treabă bună. Cineva care vrea să mai înveţe şi care are timp la dispoziţie pare cea mai bună opţiune în situaţia dată. Cei care se "pricep mai bine", cer sume de bani pentru orice implement în client, de asta zic că-ţi va fi mai greu. Este libertatea tuturor să-şi caute şi să ofere anumite servicii, nu trebuie să primeşti hate nici tu, nici alţii, însă majoritatea ar tinde să creadă că toată oferta ta este scam. Yet again, nu obligi pe nimeni să te ajute, ai postat şi aştepţi parteneri, eu îţi doresc multă baftă şi sper să fii un om de cuvânt :)
Imagine

void eat () {
System.out.println ("Imagine");
}

Deconectat
skeryhappy1
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 7
Mulțumiri primite: 0

Mesajde skeryhappy1 » 13 Oct 2018, 19:20

Ankhed scrie:
skeryhappy1 scrie:

skeryhappy1 scrie:As vrea sa iti dau dreptate dar nu e chiar asa. nu sunt genu care vrea for free si nici genu care se da lovit. Eu vreau o persoana cu care sa lucrez, sa lucram impreuna la server, sa fie al nostru, nu al meu. Prieteni care lucreaza in c++ sau python am, dar nu vor sa lucreze la un proiect pentru ca au alte ocupatii. eu vrea sa NE deschidem un server, nu sa imi deschid unul.

M-am prins, sper să găseşti un om şi să faceţi treabă bună. Cineva care vrea să mai înveţe şi care are timp la dispoziţie pare cea mai bună opţiune în situaţia dată. Cei care se "pricep mai bine", cer sume de bani pentru orice implement în client, de asta zic că-ţi va fi mai greu. Este libertatea tuturor să-şi caute şi să ofere anumite servicii, nu trebuie să primeşti hate nici tu, nici alţii, însă majoritatea ar tinde să creadă că toată oferta ta este scam. Yet again, nu obligi pe nimeni să te ajute, ai postat şi aştepţi parteneri, eu îţi doresc multă baftă şi sper să fii un om de cuvânt :)

Cand am sa termin si o sa il postez tie iti ofer un loc special :) Multumesc.
Daca poti si ai timp sa oferi putin ajutor cu indicii nu sa faci totul voi aprecia.

Înapoi la “Mica publicitate”