Caut indrumator

Vrei să dai un anunţ? Toate îşi găsesc locul la mica publicitate.
Deconectat
cristi10334
Nou Venit
Nou Venit
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 0

Re: Caut indrumator

Mesajde cristi10334 » 11 Sep 2018, 17:00

oneX scrie:Da gazduirejocuri.ro nu are suport metin2 ci doar vds-uri/dedicate cu freebsd unde poti sa iti urci singurel un svfiles care iti place de pe comunitate chiar si firmele astea care iti ofera svfiles preinstalat sa stii ca tot de aici le au. 2. Nu recomand firme ce au la baza suport pentru metin2 de obicei exista cate un tehnician cu cunostinte medii de pe aceasta comunitate care iti va cere banii pentru ori ce “ajutor” oferit vrei un item inplementar 5e il cauta in resursele de pe forum il downloadeaza in 5 minute ti la implementat si gata.. 5-10e 3. Suntem in 2018 nu mai sunt vremurile din 2009 cand m-am apucat eu de singurele tutoriale pe care le gaseai era cum sa iti dai gm cum sa instalezi sv-ul pe hamachi si cum sa pui ip-ul in client restul sapai singur in sv acum daca dai un search pe google cu orice problema in sv o sa gasesti pe una din cele 50000000 de comunitati metin2. Tehnicieni.. cum am mai zis majoritatea care ofera servici simple la banii de nimic gen 5-10e pentru 10 probleme aia sunt incepatori ca si tine doar ca au acumulat cunostintele de baza.. dar se folosesc de ele mecanic.. ai o comunitate aici in care poti intreba orice si vei primi un raspuns la ori ce ai nevoie sa stii. Dar sfatul meu este ca mai bine daca tot nu ai cunostinte in metin2 care este cam pe moarte documenteazate de alte jocuri care in momentul de fata rup pe international

[ Postat de pe iPhone ] Imagine

Mersi frumos de sfaturi , ar trebuii sa cumpar un VPS la 5Euro sa inteleg , descarc un server files de pe forum si il incarc , apoi caut eu tutoriale, ce as vrea sa mai stiu :
Care este diferenta intre server files , gen , server mode / iteme si lucruri de genul , si ce anume este un serverfiles clean "40k"
Si la VPS de pe gazduire :

4.99 €
VPS 1GB RAM sa inteleg ca asta este placa video , sau cati ram suporta maxim in functie de joc?
1 VCORE 3.6GHZ aici presupun ca e la fel ca la ram cu procesorul ?
MEMORIE: 1GB aici nu imi dau seama ce este si la ce ajuta
SPATIU : 20GB spatiul presupun ca inseamna cat poti incarca maxim intr-un server files
CONEXIUNE: 1GB aici viteza de download/upload?
RAID: 10 aici nu imi dau seama

Imi poti explica mai bine?
Athero scrie:Sunt de acord cu oneX , sfatul meu este acelasi , nu te duce la firmele ce gazduiesc metin :) , de aceea ti-am recomandat si gazduire.

Mersi frumos.

Deconectat
oneX
Fondator WildFantasy
Fondator WildFantasy
Status: http://one-x.ro
Server Metin2: Wild Fantasy
Mulțumiri acordate: 59
Mulțumiri primite: 100

Mesajde oneX » 11 Sep 2018, 17:48

pai diferenta intre versiunile de game sunt anii si evolutia metin2 de la r2019-r2089,r2089M-r34k sunt game-uri compilate iar de la r40k a aparut publica si sursa la game,db,laucher cea ce iti ofera posibilitate sa iti modifici absolut tot ce vrei tu in joc daca ai cunostinte c++ avansate si o minte stralucita poti deja sa iti faci propriul joc din resursele astea.
da de preferat ar fi sa te apuci direct cu 40k nu are rost sa te complici cu 34k sau o versiune mai veche, dar de inceput cauta ceva cat mai curat fara sisteme in plus facute de x si y ia un game doar cu systemele din official si atat ca momentan ai de fixat exploituri buguri care ori cum gasesti fix-urile peste tot iar cand o sa prinzi mai multa exp cu sursa si vezi cei acolo atunci poti incepe sa pui si alte sisteme care iti plac sau te atrag..

cristi10334 scrie:4.99 €
VPS 1GB RAM sa inteleg ca asta este placa video , sau cati ram suporta maxim in functie de joc?
SPATIU : 20GB spatiul presupun ca inseamna cat poti incarca maxim intr-un server files

nu stiu ce cunostinte hardwar ai tu dar este lafel ca un pc.
VPS - tipul serverului (virtual private server)
1 VCORE 3.6GHZ (cate nuclee de procesor are adica 1)
MEMORIE: 1GB (memoria ram 1gb lafel ca la pc[cu cat mai mult cu atat poti deschide mai multe ch-uri])
SPATIU : 20GB (similar cu ce ai si pe pc gen ai partitia D in pc care este de 20gb)
CONEXIUNE: 1GB (mda nu o sa ai tu niciodata viteza asta pe vrun server din romania si da este viteza de download/unpload)
RAID: 10 (modul prin care sunt unite hdd-urile in server, sincer nu stiu pentru ce ofera aceasta informatie, cred ca doar 10% dintre owneri de metin2 stiu cei ala)
Imagine
Imagine

Deconectat
cristi10334
Nou Venit
Nou Venit
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 0

Mesajde cristi10334 » 11 Sep 2018, 19:10

oneX scrie:pai diferenta intre versiunile de game sunt anii si evolutia metin2 de la r2019-r2089,r2089M-r34k sunt game-uri compilate iar de la r40k a aparut publica si sursa la game,db,laucher cea ce iti ofera posibilitate sa iti modifici absolut tot ce vrei tu in joc daca ai cunostinte c++ avansate si o minte stralucita poti deja sa iti faci propriul joc din resursele astea.
da de preferat ar fi sa te apuci direct cu 40k nu are rost sa te complici cu 34k sau o versiune mai veche, dar de inceput cauta ceva cat mai curat fara sisteme in plus facute de x si y ia un game doar cu systemele din official si atat ca momentan ai de fixat exploituri buguri care ori cum gasesti fix-urile peste tot iar cand o sa prinzi mai multa exp cu sursa si vezi cei acolo atunci poti incepe sa pui si alte sisteme care iti plac sau te atrag..

cristi10334 scrie:4.99 €

nu stiu ce cunostinte hardwar ai tu dar este lafel ca un pc.
VPS - tipul serverului (virtual private server)
1 VCORE 3.6GHZ (cate nuclee de procesor are adica 1)
MEMORIE: 1GB (memoria ram 1gb lafel ca la pc[cu cat mai mult cu atat poti deschide mai multe ch-uri])
SPATIU : 20GB (similar cu ce ai si pe pc gen ai partitia D in pc care este de 20gb)
CONEXIUNE: 1GB (mda nu o sa ai tu niciodata viteza asta pe vrun server din romania si da este viteza de download/unpload)
RAID: 10 (modul prin care sunt unite hdd-urile in server, sincer nu stiu pentru ce ofera aceasta informatie, cred ca doar 10% dintre owneri de metin2 stiu cei ala)

Mersi pentru explicatii , ne mai vedem pe aici , probabil o sa mai cer ajutor , puteti da TC. multumesc celor care au raspuns si m-au sfatuit !

Înapoi la “Mica publicitate”