Un nou proiect! CITITI

Deconectat
proway
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: proway.ro
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Un nou proiect! CITITI

Mesajde proway » 01 Iun 2016, 12:59

Buna ziua, am de gand sa deschid un server de metin2 pvm-hard ca in 2009, proiectul va incepe in maxim 1-3 zile, durata proiectului va fi de 1-2 luni pana la deschiderea oficiala, in aceste 2 luni v-om lucra pe un server dedicat de 2gb ram, 1 core pentru realizarea gameplayului, fixare buguri si sa realizam o economie cat mai stabila in server, inainte cu o saptamana de la deschiderea oficiala server-ul va fi mutat pe un server dedicat mult mai mare, colacat in datacenter-ul voxility, serverul dedicat va avea 20 gb ram, 2 procesoare XEON L5420, fiecare avand 8 core, banda de 1 Gbps,iar uptime garantat de 99,99%.

Prin urmare, caut membri care vor sa daca parte din staff, tehnicieni, designeri si cineva care se pricepe in crearea videoclipurilor, mai caut pe cineva care sa se ocupe de securitate, iar legat de finantarea staffului, veti primi detalii daca ma contactati, rog persoane serioase.

Va rog frumos sa imi trimiteti un mesaj privat, iar eu va voi da o cale prin care sa ma contactati, Y!M, Skype, etc...

Va multumesc de intelegere, si sper sa iasa ceva frumos, totusi daca nu vreti sa intrati in echipa, va astept cu mult drag pe server!

Deconectat
.Stefan
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Nume anterior: .Steph
Ad moderator
Moderator : 3/3
Super Moderator : 3/3
Fost Helper

Best of the best
Status: http://steffan95.com
Server Metin2: www.oblivion2.ro
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 59
Mulțumiri primite: 29

Re: Un nou proiect! CITITI

Mesajde .Stefan » 01 Iun 2016, 20:48

nu conteaza cati gb ram ai, ce procesor ai, in ce datacenter sunt colocate serverele. cunosc pe cineva care are in ziua de azi server cu 400 jucatori on pe un server cu doar 3 gb ram si 2 core de 2,19 ghz. ghici...vps :) depinde doar de tine ce o sa iasa :D
oricum..succes

Deconectat
ds_aim
Nivel 3
Nivel 3
Reputație: Membru club permanent
Server Metin2: vreau sai ac
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 10

Mesajde ds_aim » 01 Iun 2016, 21:09

ma tati, nu inteleg ce -cenzurat- va laudati ca aveti dedicat de 200gb ram.
Nu dedicatu face serveru.
Dedicatu este 30% din procesul de deschidere a unui server.

Deci vino dreaq cu altceva sa atragi..

Deconectat
denyxp31
Nivel 2
Nivel 2
Mulțumiri acordate: 3
Mulțumiri primite: 23

Mesajde denyxp31 » 02 Iun 2016, 05:08

Ti-am lasat mesaj privat.

[ Postat de pe Android ] Imagine

Deconectat
MariusExygo
Membru Club
Membru Club
Server Metin2: Wild Fantasy
Mulțumiri primite: 37

Mesajde MariusExygo » 02 Iun 2016, 05:38

Astia sunt gen copii aia de vor sa se apuce de youtube si dupa scot din youtube 2 centi si isi baga p*...
Skype - csmarius.sro

Serviciu si chestii gratis pt. voi: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Imagine

Deconectat
proway
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde proway » 03 Iun 2016, 11:59

ds_aim scrie:ma tati, nu inteleg ce -cenzurat- va laudati ca aveti dedicat de 200gb ram.
Nu dedicatu face serveru.
Dedicatu este 30% din procesul de deschidere a unui server.

Deci vino dreaq cu altceva sa atragi..

Salut, nu sunt copil sa ma lau unu la mana, 2 la mana trebuie sa ofer detalii legat de sv ex: hai sa te angajezi la mine. La mine unde ati inteles domnule?

MariusExygo scrie:Astia sunt gen copii aia de vor sa se apuce de youtube si dupa scot din youtube 2 centi si isi baga p*...

Sunteti filozof? chiar -cenzurat- facut sa rad, prietene eu am o expreienta in spate, stiu cu ce se mananca metin2-ul stiu cum apar problemele cand logurile ajung la 100-200gb, stiu cum pica serverul din cauza bugurilor care se fac din motivul numarului de rami scazut, app nu este treaba ta ce imi deschid eu, daca nu te intereseaza anuntul am zis si in postare te astept pe sv daca nu te intereseaza serverul o zi buna iti doresc :) Peace

denyxp31 scrie:Ti-am lasat mesaj privat.

[ Postat de pe Android ] Imagine

Sigur, astazi am apucat sa iti raspund, ma scuzi de intarziere am avut niste zile mai incarcate. O zi buna iti doresc!

(c) Steffan95 scrie:nu conteaza cati gb ram ai, ce procesor ai, in ce datacenter sunt colocate serverele. cunosc pe cineva care are in ziua de azi server cu 400 jucatori on pe un server cu doar 3 gb ram si 2 core de 2,19 ghz. ghici...vps :) depinde doar de tine ce o sa iasa :D
oricum..succes

Multumesc pentru urari in primul rand, nu stiu cum a reusit sa tina prietenul tau 400 playeri pe resursele specificate mai sus, nici nu stiu cum a reusit sa faca asa pe un vps, avand in vedere ca resursele in mod normal ar trebuie sa fie shared, ca la un pachet de gazduire...
Ultima oară modificat 03 Iun 2016, 12:21 de către Kaczynski, modificat 1 dată în total.
Motiv: Mesaje unite . Pentru a edita un mesaj foloseste butonul "Modifica Mesaj" . Mesajele scrise unul după altul la un interval mai mic de 12h nu sunt permise .

Deconectat
bastian
Moderator
Moderator
Reputație: 1.15 puncte
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 8

Mesajde bastian » 07 Iun 2016, 09:10

Inca chiar nu v-ati saturat dupa atatia ani si ani... sa va certati pe aici?
Nu tin partea nimanui, nu sunt de partea nimanui, insa omul a prezentat un proiect ( la fel cum au prezentat si altii 1238178 care au esuat ) dornic ca noi sa ne dam cu parerea. Eu zic sa sa invatati sa va dati cu parerea, si apoi sa comentati.
Cat despre proiect, suna promitator, o sa-ti urmaresc subiectul, asta in cazul in care o sa apara updateuri :-B

Deconectat
proway
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde proway » 07 Iun 2016, 16:50

Multumesc de sustinere, la server se lucreaza, rezolvam niste buguri la client :)

Deconectat
Tobii
Helper Avansat
Helper Avansat
Reputație: Helper Avansat ♠ 0.25/3
War-Hackers ♠
Fost Helper ♠ 2.2/3
Fost Trial Helper ♠
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: NU JOC
Mulțumiri acordate: 16
Mulțumiri primite: 31