WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 1
Nivel 1
Status: Game Master
Server Metin2: WoM2 RO
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Mesajde [GM]Orfeu » 07 Iun 2016, 01:37

Imagine

Dragi Jucători,
În această seară începând cu orele 21.00 se va desfăşura pentru 24 de ore evenimentul Cutia Misterioasă.
Pentru a participa la eveniment trebuie să pescuiţi, să prindeţi 3 Peşti Mici şi pe aceştia să îi daţi la schimb pe o cutie misterioasă pescarilor din map1.

Mult succes!

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde [GM]Orfeu » 09 Iun 2016, 12:42

Imagine

Dragi Jucători,
Avem plăcerea să vă anunțăm că la ora 21:00 va începe evenimentul Cufere Lumina Lunii.
Evenimentul se va încheia mâine la ora 21:00.

Vă urăm spor la vânătoare!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Wom2Ro
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 2

Mesajde DeadSoul » 10 Iun 2016, 15:32

Imagine

Salutare războinicilor!

Sunteți pregătiți pentru a vă înrola în echipa voastră favorită în acest campionat? Și noi suntem, de asemenea! Indiferent că echipa ta pierde sau câștigă, noi vom fi aici oricum să sărbătorim evenimentul. În acest an, am pregătit o mare petrecere:

+ Din 10 Iunie până pe 10 Iulie, Yang-Shin va avea câteva misiuni eliminatorii pentru tine, pentru a se asigura că toți invitații regelui ce participă la eveniment au o ședere cât mai confortabilă. Toate misiunile vor avea un timp limită și va fi posibil să faceți numai o misiune pe zi. Dacă reusiți, recompensa va consta în Medalii ale Prieteniei, pe care le vei putea schimba pentru recompense la însuși Yang-Shin. Dacă eșuați, veți putea lua o nouă misiune pentru a contribui la bunurile regatului.

+ În paralel cu acesta, va rula încă un eveniment pe forum. Mai multe informații vor fi adăugate mai târziu într-un nou subiect pe forum.

+ În cele mai importante zile ale turneului, din 25 Iunie până pe 10 Iulie, Mingi de Footbal vor putea fi primite de la toți monștrii. Vom oferi mai multe detalii despre această parte a evenimentului puțin mai târziu, în apropiere de data anunțată.

Vânătoare plăcută,
Echipa WoM.

În continuare actualizarea de actualizarea v4.3.5 a serverului de joc:

Actualizare

Îmbunătăţiri/Modificări
  • Am refăcut intrarea de la Dragonul de Pământ. Nu mai este împărțită tuturor jucătorilor, însă este limitată pe bază de caractere. Timpul de așteptare este încă 3 ore, însă recompensele au fost reduse.
    • Vor putea fi primite cel mult două Capete Dragon de Aur.
    • Am remediat primirea a patru capete în loc de trei (acum două) și o Sculptură Dragon de Aur.
  • Am adăugat evenimentul UEFA EURO 2016.
    • Yang-Shin oferă misiuni jucătorilor.
    • Misiunile necesită un timp limită pentru a fi completate. Dacă eșuează, Yang-Shin poate oferi o altă misiune (ar putea fi sau nu aceeași misiune). Dacă reusește, va trebui să așteptați până în următoarea zi pentru o altă misiune.
    • Recompensele primite de la aceste misiuni pot fi schimbate la însuși Yang-Shin.
    • O recompensă unică va fi oferită după ce un jucător completează un anumit număr de misiuni.
Remedieri
  • Sistemul Cube:
    • Am remediat interfața din a afișa numărul 1 pe obiectele care nu puteau fi îmbinate.
    • Am corectat materialele cerute la crafting ce nu aveau nicio descriere.
  • Am remediat o eroare prin care jucătorii puteau fi într-o breaslă dintr-un regat diferit.
  • Am remediat problemele de la imaginile de breaslă cauzate de client deoarece erau împărțite pentru serverul românesc și global.
  • Am eliminat cateva obiecte ce pluteau peste teren în Shinsoo.
  • Remedieri interne pentru câteva potențiale vulnerabilităti.
Ultima oară modificat 17 Iul 2016, 22:50 de către Geo., modificat 1 dată în total.
Motiv: Doar membrii echipei au voie să folosească bold , size, color.
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde [GM]Orfeu » 12 Iun 2016, 10:54

Imagine

Dragi jucători,

În această seară la orele 21.00 se va desfăşura eveniment OX.
Participanţii accesează harta de eveniment vorbind cu Uriel.
Premiile constă în câte 1 Cufăr al Înţelepciunii pentru jucătorii care rămân printre ultimii 20-25 în concurs.

Vă dorim un final de weekend relaxant!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde DeadSoul » 14 Iun 2016, 19:29

Dear community,

WoM2 is currently looking for a C++ developer with experience in working with the game source and a minimum command of the english language. Experience with python and/or lua and other related technical skills are a plus. Integrity and the ability to work in a team are required.

We offer a freelance*, part-time or full-time contract, flexible working hours and the chance to be part of an extensive team in one of the most successful projects in the field to date. Financial terms will be discussed privately with the candidates.

Depending on your performance, promotion options and higher pay rates are possible.

If you are interested in applying for the position, please send an e-mail with your personal details (name, nationality, date of birth, city of residence) as well as a description of your experience with the game as player and developer to hr@wom2.org

Shortlisted candidates will be contacted for an online interview within 15 days from the present date.

Kind regards,
The WoM2 Team
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde [GM]Orfeu » 18 Iun 2016, 08:12

Imagine

Dragi jucători,
Dojang, Turneul PvP va începe azi la orele 19.00. Pregătiţi armele şi armurile. Cheamă-ţi prietenii pentru audienţă sau pentru o competiţie cât mai acerbă.
Dacă dovedeşti că eşti cel mai bun dintre cei ce participă la categoria ta de concurs, vei fi recompensat cu un premiu iar numele îţi va fi notat la panoul de onoare.
Mult noroc!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde DeadSoul » 28 Iun 2016, 16:10

Actualizare v4.4

Îmbunătăţiri/Modificări
  • Îmbunătățiri la multiple informații din joc/mai precis mesaje de eroare.
  • Am adăugat evenimentul Echipamentul Pierdut
    • Mingile de Fotbal vor putea fi obținute de la toți monștrii apropiați nivelului tău.
    • Odată cu deschiderea lor, un monstru de fotbal va apărea și doar tu vei fi în măsură să-l ucizi. Ucide-l și însușește-ți recompensele lui!
  • Când transformarea este activă, un efect va fi afișat în colțul din stânga sus precizând durata rămasă.
Remedieri
  • Sistemul Cube:
    • Am remediat interfața din a afișa întotdeauna cantitatea pe obiectele ce nu puteau fi îmbinate.
  • Am remediat problemele câtorva misiuni care nu ofereau premiile în mod corespunzător (Negustor Ambulant, căsătorie etc).
  • Am corectat câteva misiuni de nivel ce nu aveau imaginile monștrilor.
  • Am remediat căsuța pentru introducerea parolei de la Tărâmul Dragonului de Apă ce nu funcționa.
  • Am remediat apariția metinelor din Tărâmul Giganților în jurul unor corturi.
  • Am corectat problemele ce apăreau la mutarea obiectelor din magazin în fereastra de alchimie.
  • Am remediat oprirea neașteptată a jocului (crash) din Tărâmul Dragonului de Apă.
  • Obiectele sunt acum eliminate din negociere dacă numărul lor din inventar este modificat indiferent de motiv, prevenind cazurile rare în care jucătorii puteau primi mai multe sau mai puține obiecte decât cele afișate la negociere.
  • Am remediat butonul "Elimină" din bara de acțiune a jucătorului de la membrii grupului care nu funcționa.
  • Am remediat câteva probleme cu imaginile de breală ce făceau referire la schimbarea server-ului.
  • Am remediat câțiva arbuști ce pluteau în map1 al regatului Chunjo.
  • Am remediat timpul de început al animației pentru Iures de la războinicii femeie.
  • Alte remedieri minore.
Ultima oară modificat 17 Iul 2016, 22:52 de către Geo., modificat de 2 ori în total.
Motiv: Doar membrii echipei au voie să folosească bold , size, color.
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde [GM]Orfeu » 29 Iun 2016, 10:22

Imagine

Dragi jucători,
Evenimentul Ziua Cărții rulează astăzi, pentru 24 de ore, până la ora 23:59.
Oferă-i şoarecelui de bibliotecă Soon, o Artă la alegerea ta în schimbul unui Manual aleatoriu.
Mult noroc tuturor!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde DeadSoul » 01 Iul 2016, 15:17

Imagine

Războiul Naţional este evenimentul de Vineri seara, acest eveniment rulând în fiecare Vineri la orele 21.00.
La acest eveniment participaţi vorbind cu Gardianul Arcaş din map1.
Premiile ce pot fi câştigate sunt întotdeauna bonus experienţă pentru 48 de ore în funcţie de clasament şi anume, 50% , 25% şi nu în ultimul rând 10%.

Mult succes!
Imagine

Deconectat
eXe.Ju
Fost Moderator
Fost Moderator
Reputație: ------------------------
Nume anterior: [New Beast]
------------------------
Status: Un Mulțumesc nu costă nimic !
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 7
Mulțumiri primite: 13

Mesajde eXe.Ju » 01 Iul 2016, 15:21

DeadSoul scrie:
Imagine

Războiul Naţional este evenimentul de Vineri seara, acest eveniment rulând în fiecare Vineri la orele 21.00.
La acest eveniment participaţi vorbind cu Gardianul Arcaş din map1.
Premiile ce pot fi câştigate sunt întotdeauna bonus experienţă pentru 48 de ore în funcţie de clasament şi anume, 50% , 25% şi nu în ultimul rând 10%.

Mult succes!

De ce nu mai merge să votez? Nu merge site-ul.
Imagine

Înapoi la “Servere Hostate/IP”