[Noul Server] Metin2Stelios [PVM - 105] Reborn from ashes [rp!]

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
Avatar utilizator Merry Christmas!
[C8]GanGster
Nivel 2
Nivel 2
Reputație: Legenda Personala
★ Nume anterior: [SA]Hooligan
★ Fost Trial Moderator
★ Actual Moderator
★ Puncte moderator: 1,35
★ Detinator Server
Server Metin2: Metin2Kotoba
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 6
Mulțumiri primite: 4

[Noul Server] Metin2Stelios [PVM - 105] Reborn from ashes [rp!]

Mesajde [C8]GanGster » 24 Noi 2017, 15:04

Imagine

Imagine

Deschiderea serverului este pe data de: 01.12.2017 la ora 18:30

**Pentru moderatori: Urmeaza sa fie cumparat topic global, nu stergeti postarea va rog pana apare Catalin!

Imagine

Hartile de iarna au fost implementate

Prima informatie: Acest server a mai fost online strict pentru jucatori si e online de 8 sau 9 luni. In aceste 9 luni (in secret) am lucrat la server ca sa aducem ceva pe cat posibil unic in era Metin2. Sper ca am reusit acest lucru si asteptam comentarii bune sau rele mai jos in comentarii. Cititi cu atentie descrierea, imaginile, ca sa nu apara comentarii de genul "Am mai vazut acest metin" pentru ca va asigur de un lucru: Nu l-ati vazut nicaieri!

Numele serverului: Metin2 Stelios
Canale deschise: 1 momentan
Nivel maxim: 105
Puncte status: 90

Site-ul serverului: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
V-am pregatit un site nou, cu totul diferit. Un site realizat de la 0, fara site-uri de pe net! Enjoy!
Forumul serverului: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Inregistrare: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Client: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Rata experienta: 200%
Rata yang: 200%
Rata obiecte: 200%
Rata fierarului: 70%

Povestea Metin2Stelios
A fost odata ca niciodata un regat frumos, predominat de fericire si pace, un loc cu peisaje mioritice si luptatori al caror nume, nu il stim cu totii. La fiecare colt, erau oameni ce isi dedicau timpul negoturilor, pescuitului, farmatului, luptelor prietenoase si competitiile stranse intre bresle. Totul a fost minunat pana intr-o zi in care...din cerul senin, au aparut niste nori negri, parca ar fii venit apocalipsa, apoi a inceput sa ploua cu pietre metin care au raspandit o infectie. Aceasta infectie a reusit sa se raspandeasca atat printre animalele de casa, animalele salbatice cat si printre luptatori, acestia devenind condusi de un dragon fioros de culoare albastra. Animalele domestice au devenit agresive, animalele salbatice li s-au alaturat, devenind mai agresive, luptatorii s-au transformat in luptatori satou si s-au retras in pestera V3-ului pentru a apara cu pretul vietii puternicul dragon albastru. Negustorii au ramas in zona lor si au devenit retrasi, au iesit din satul cel mai intunecat si au jurat ca vor apara pietrele metin cu pretul vietii. Apoi un zeu pe nume Stelios si-a trimis trei dintre luptatorii sai cei mai de pret ca sa recapete onoarea imperiului, desi acesta s-a separat in 3 regate, taramul din mijloc a fost impanzit de creaturi fioroase si rele ce doresc sa preia controlul asupra regatelor. Insa acesti luptatori, pe nume Heximus, GanGster si Zorke au fost trimisi ca sa alcatuiasca o armata de luptatori in speranta ca pot recupera totul, in speranta ca mai exista persoane dornice de aceasta batalie! Tu te crezi pregatit? Atunci infrunta alaturi de ei puterile pietrelor metin si a dragonului albastru! Intra in joc si arata-ti puterea!

Ce spune GanGster? Cititi daca va intereseaza parerea mea despre situatia Metin2
Parerea mea despre metin? A ajuns sa fie totul doar despre bani, ceea ce este extrem de deranjant, sunt servere gramada unde donatia face diferenta intre jucatori, fie moduri, fie iteme perfecte, fie iteme diferite "ITEMSHOP". Metinul a scazut enorm in ultimii ani si din cate am observat este deja pe moarte incetul cu incetul. Am facut acest server de metin pentru ca toti s-au saturat sa inceapa un joc din nou si din nou si din nou la nesfarsit deoarece serverele nu au donatii si se inchid, sau nu au jucatori sau echipa nu este una matura. Asa ca am decis impreuna cu inca 2 baieti sa realizam un server de metin2 diferit fata de toate serverele, nu prin sisteme unice, ca nu pot spune asta. Nu pot spune "Hai la noi ca suntem unici", dar pot spune ca am echilibrat totul in asa fel incat sa placa serverul tuturor, fara discriminari, fara alte probleme, fara iteme date jucatorilor. Am conceput un server fara donatii, cu distractie cat incape, fara un mod de joc greu, complicat, care iti mananca orele, serverul fiind strict bazat pe jocul Metin2. Un fel de oldschool - newschool. Fara rate exagerate, fara aceleasi evolutii de otel, pose, beta. Pentru ca in conceptia mea, distractia se pune pe primul loc, sa lupti pentru itemele dorite si sa lupti pentru ceea ce ai pe cont, nu sa primesti printr-o donatie lucruri diferite fata de ce faci tu pe joc. Nu va voi promite nici un server de lunga durata care nu se va inchide niciodata, pentru ca asta ati auzit de la 1000000 de detinatori, ramane doar sa va demonstram prin fapte, implicare si interes fata de voi, jucatorii nostri, ca merita sa va apucati si sa va tineti de server. Multumesc tuturor care au ramas alaturi de noi chiar daca am modificat extrem de multe lucruri, am adus serverul de la un serverfiles de pe net la un alt nivel al metinului si dupa ce cititi aceasta descriere, nu sariti sa spuneti ca e acelasi server ca X Y Z, pentru ca tot ce am modificat, am modificat pentru noi, adevaratii jucatori de metin2. Am incercat sa integram in asa fel sistemele incat sa echilibram jocul si sa va facem fericiti prin ceea ce jucati. Acestea fiind spuse, va invit cu drag sa cititi descrierea serverului de mai jos.

"Dar GanGster...aveti itemshop si donatii, de ce ai zis ca nu ai donatii pe server?"
- Desi toti 3 conducatori avem peste 20 de ani si toti avem un loc de munca, nu ne strica un ajutor la nivelul promovarii care costa. O promovare pe youtube ajunge si la 200 de lei daca este un youtuber bun. La un salar in Romania de 1300 de lei, nu stiu daca voua v-ar face placere sa platiti cate 300 de lei lunar pentru promovare si host. Bine...hostul clar va fii achitat de noi si acolo nu avem nevoie de ajutor, dar reclama, popularea, toate costa. In plus, toate itemele din itemshop sunt disponibile si pe server, puteti sa le faceti si singuri, nu le oferim bonusate exatraterestric, nu ofera un avantaj fata de restul jucatorilor de pe server. Pentru a cumpara acele iteme, trebuie sa ajungeti la nivelul necesar a acelui item, trebuie sa il bonusati, etc.. Pe langa toate astea, la diverse evenimente, in joc (cutiile rubin), premii, se ofera MD-uri. Recent pentru toti cei ce si-au facut cont pana in 1 octombrie, au primit din partea noastra 500MD. Itemshopul nu a fost facut pentru donatii, a fost facut pentru cei ce doresc sa ajute promovarea sau pentru acordarea premiilor la evenimente in MD! Asta, ca sa nu apara comentarii ca sunt un om care e aici doar pentru bani. Daca aveti nevoie de statul de plata, vi-l ofer cu cel mai mare drag, sa observati ca ma descurc fara nici o donatie.

Imagine
Imagine Nivelul maxim prezent pe servere este 105, acesta va fi modificat cand serverul se va popula pentru a exista mereu acel spirit PVM dorit de toti. Vine un moment in care jucatorii serverului ajung la nivelul maxim admis, iar dupa un timp se plictisesc. Vom face in asa fel, incat in momentul in care majoritatea jucatorilor au ajuns intr-un punct mort, vom dezvolta distractia in continuare
Imagine Rate sunt aproximativ 200%, la inceput se creste usor pana undeva la level 70, apoi mai greu pana la 90, apoi mai greu pana la 100, apoi greu pana la 105. Deoarece suntem foarte constienti ca nici unul dintre voi nu doreste sa creasca greu fara iteme, fara bonusuri. E cu totul alta treaba cand ai un otel si un battle sau otravita cu care sa mergi la crescut, e o alta atractie in fata jocului.
Imagine Momentan nu exista harti beta pe server, deoarece dorim sa pastram interfata clasica a metinului, insa daca va veti plictisi de crescut in aceleasi harti, vom adauga hartile beta care deja le avem terminate si testate. Practic, trebuie doar sa le activam
Imagine Detinem inelul bucuriei si acadeaua ce va ofera HP + bonusuri PVM care sa va ajute la crescut.
Imagine Curelele sunt pe server integrate, acestea pot fi realizate la sistemul de crafting, unde puteti adauga anumite iteme si sa primiti o curea si multe altele, va invit sa descoperiti sistemul nostru.
Imagine Pentru skill-urile G si P, am decis sa va oferim 3 variante, pentru 3 tipuri de jucatori, ca sa fiti toti multumiti in mod egal. Fie faceti P-urile din carti de la invatatori si pietre spirit la metine, fie dati 500kk pentru a le face P, fie bateti 250 de metine pentru a cumpara piatra curcubeu. Sunt unii carora le place modul hard, sa isi faca ei skill-uri, sunt unii ce prefera sa farmeze si sa isi cumpere skill-urile P sau sunt unii care prefera sa le cumpere direct cu bani. Am incercat in mod egal sa va multumim pe toti, pentru ca toate skill-urile P se pot realiza undeva la level 90. (Cam atata ia sa strangeti 250 de bijuterii de la metine, sa aveti levelul necesar pentru toate P-urile si sa strangeti 500kk) info plus: Piatra curcubeu evolueaza o singura magie la stadiul P!
Imagine Serverul are roua, vinuri, care le puteti achizitiona la magazinul general, pe langa multe altele. Pretul acestora a fost calculat in asa fel incat sa fie destul de greu de obtinut, sa nu existe avantaje prea mari intre nivele.
Imagine Costumele, peturile, curelele, acadelele, inelele bucuriei se dropeaza la bosi, sau se ofera ca premiu la un eveniment facut de echipa Stelios. De obicei castigatorii unui eveniment primesc un costum, freza, etc. in functie de ce aleg ei mai precis, ce au nevoie.
Imagine Itemele de upgrade la evolutii sunt plasate in asa fel incat sa va pice in drum in timp ce cresteti, in functie de levelul aproximativ si usurinta sau greutatea de a bate mobul respectiv.
Imagine Stim foarte bine ca detestati sistemul de alchimie, asa ca am decis sa il scoatem complet de pe server. In schimb, curelele si esarfele vor ramane, deoarece nu fac diferente atat de mari in cazul PVP, sunt concepute in asa fel, incat sa va ajute mult in cazul PVM.
Imagine Evolutiile sunt 3 la numar pe server, insa dupa ce ajungeti sa aveti ultima evolutie, la level maxim, echipa Stelios va ofera un lucru unic in Romania. Ultimele armuri si arme, au o noua evolutie, veti primi posibilitatea de a alege dintre 4 armuri si 4 arme, asort-ul care va place. Practic, puteti sa schimbati 4 evolutii la rand ca sa va alegeti design-ul armurilor si a armelor care va place. Trecerea de la o armura la alta costa doar 5.000.000 si se evolueaza la nesfarsit doar intre ele. Bonusurile sunt aceleasi, nu se schimba nimic, doar aspectul armurilor. Va voi arata mai jos exact despre ce e vorba

Imagine

Bonusurile nu sunt fixe, acestea au 2 respectiv 3 variatii. Bonusurile PVM au 3 variatii iar cele PVP 2 variatii. Clasicul 2000 PV, 12 puncte status, 15 aparari, 20 tare impotriva.
**Bonusurile au fost editate in asa fel incat un duel intre 2 jucatori sa dureze mai mult, ca sa existe posibilitatea de evadare, regenerare viata, blocare sau altele prin care amandoi duelistii sa aiba aceeasi sansa. Fara ca un jucator de level maxim sa omoare instant un jucator de nivel 70-80. Asa duelurile capata sens.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine
Imagine
Imagine
*** Armurile si armele de pe randul al 2-lea sunt armurile si armele ce le-am spus cu assort-ul dorit de voi, mai jos aveti si video-ul explicativ al armurilor (la fel e si la arme). Daca voi catalogati acest server din cauza armurilor si a armelor din acele evolutii, vom scoate acest sistem/beneficiu. Ca si bonusuri, sunt exact la fel ca ultima evolutie a armelor si a armurilor, nu au nimic in plus!

Youtube Zone:
Evolutia celor 4 armuri in cerc - Prezentare

Cum obtinem marmura binecuvantata + Sistemul VIP/MISS/MISTER

Imagine
- Evenimentul OX: Organizat de echipa, nu are momentan un program valid
- Evenimentul Hide: Organizat de echipa, nu are momentan un program valid
- Evenimentul CCL: Activ non-stop
- Evenimentul Cutii si Chei rubin: activ non-stop

Imagine
[C]Heximus - Scripter / Manager
[C]GanGster - Manager, Administrator, Organizator
[C]Zorke - WebScripter / Scripter

Acestea fiind spuse, va urez tuturor o zi/seara placuta si va asteptam cu mare drag pe serverul nostru dragi jucatori. Va multumesc frumos pentru atentia acordata si va urez si un joc placut pentru cei ce vor intra.

Vrei și tu un anunț global?

Accesează acest link pentru mai multe detalii și prețuri.

Ultima oară modificat 24 Noi 2017, 23:28 de către Donici Cătălin, modificat 1 dată în total.
Motiv: 24 noi - 24 dec
Trial Moderator J4M - [12.12.2016-Prezent]
Detinator server: Metin2Kotoba.Ro
Nick Actual: GanGster

Deconectat
AirRfaNs
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: [Noul Server] Metin2Stelios [PVM - 105] Reborn from ashes

Mesajde AirRfaNs » 24 Noi 2017, 16:23

Dai rr sau ceva la conturi pe data de 1.12 ???
Imagine

Deconectat
[C8]GanGster
Nivel 2
Nivel 2
★ Fost Trial Moderator
★ Actual Moderator
★ Detinator Server

Re: [Noul Server] Metin2Stelios [PVM - 105] Reborn from ashes

Mesajde [C8]GanGster » 24 Noi 2017, 17:20

Da, pentru ca am scos lycanul si alchimia. Am precizat asta pe forum acum 3 luni.

Deconectat
FINN BALOR
Nou Venit
Nou Venit
Regat: Shinsoo

Re: [Noul Server] Metin2Stelios [PVM - 105] Reborn from ashes [rp!]

Mesajde FINN BALOR » 26 Noi 2017, 21:52

Blana , astept deschiderea !

Deconectat
Mihawk
Nivel 5
Nivel 5
Mulțumiri acordate: 4
Mulțumiri primite: 7

Mesajde Mihawk » 27 Noi 2017, 14:27

Pare facut site de un incepator.. 9 luni pt? Ce?

[ Postat de pe Android ] Imagine
• Inscrieti Serverul de Metin2 In TopServersMetin2 numai pe Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

• Sursa: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

• Copyright©: TopServersMetin2 - Toate drepturile rezervate.

Deconectat
Zorke
Nivel 5
Nivel 5
Reputație: Helper
Server Metin2: Metin2 Stelios
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 18

Mesajde Zorke » 27 Noi 2017, 20:50

Mihawk scrie:Pare facut site de un incepator.. 9 luni pt? Ce?

Ce pare de incepator ca nu pricep ? Ai vazut tu backend-ul ? Si chiar daca ar fii macar e realizat de echipa Stelios de la 0 si nu copiat!

Deconectat
[C8]GanGster
Nivel 2
Nivel 2
★ Fost Trial Moderator
★ Actual Moderator
★ Detinator Server

Mesajde [C8]GanGster » 27 Noi 2017, 20:58

Stiti ce am facut in 9 luni de zile? Am discutat asupra unui server echilibrat vreo 3-4 luni ca sa facem planul exact. Drop, evolutii, lucruri cerute la evolutii, sistemul de marmura si multe alte lucruri. Dupa care am dezvoltat serverul incetul cu incetul. Sunt idei gasite si pe alte servere? Foarte bine, macar stim ca tot ce tine de server este scris, nu editat. Daca voi credeti ca un server lucrat in 9 luni inseamna dracu stie ce, nu. Un server lucrat este un server lucrat, veti vedea asta cand vine vremea.

Deconectat
Mihawk
Nivel 5
Nivel 5
Mulțumiri acordate: 4
Mulțumiri primite: 7

Mesajde Mihawk » 28 Noi 2017, 07:31

Sf empireworld2 modificat:)) si mai ai curaj sa zici ca e facut de la 0:))))
• Inscrieti Serverul de Metin2 In TopServersMetin2 numai pe Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

• Sursa: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

• Copyright©: TopServersMetin2 - Toate drepturile rezervate.

Deconectat
[C8]GanGster
Nivel 2
Nivel 2
★ Fost Trial Moderator
★ Actual Moderator
★ Detinator Server

Mesajde [C8]GanGster » 28 Noi 2017, 09:13

Am tot curajul sa spun ca toate sistemele sunt de la 0. Am precizat faptul ca serverul e deschis de 9 luni si a fost pe un sf de pe net care a fost aproape complet modificat ca si conceptie. De ce as minti? Dar nu a fost empire, asta e sigur :)

Deconectat
FINN BALOR
Nou Venit
Nou Venit