[S.C]Metin2NewDays-PvM Easy/Mediu

Servere de înaltă calitate, verificate de Comunitatea Just4Metin.ro !
Deconectat
Kr1G3R™
Membru Club
Membru Club
Reputație: Helper✓ Puncte : 0.60/3
Membru Club ( 15 ian - 15 feb )
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: www.metin2newdays.ro
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 34
Mulțumiri primite: 34

Re: Metin2NewDays-PvM Easy/Mediu [600+ ONLINE]

Mesajde Kr1G3R™ » 17 Iul 2018, 21:13

UP!
A fost adaugat un mini update (dojang/add & schimba bns pe costum/modificare dropuri + event fotbal):
Ultima oară modificat 30 Iul 2018, 19:31 de către Kr1G3R™, modificat 1 dată în total.

Deconectat
VladOneX
Nou Venit
Nou Venit
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: [S.C]Metin2NewDays-PvM Easy/Mediu [DESCHIDEREA VINERI 22.06.2018]

Mesajde VladOneX » 27 Iul 2018, 13:43

Serverul din descriere + website + forum arata promitator, prima problema pe care am intampinat-o a fost metoda de download care nu prea este variata, downloadul direct a dat eroare la 50%, mega si mediafire dureaza aprox. 20 min sa downloadez cu internet de 1gbps, ar trebui adaugat torrent si/sau autopatcher. Revin cu edit daca este cazul.

Deconectat
Kr1G3R™
Membru Club
Membru Club

Mesajde Kr1G3R™ » 30 Iul 2018, 01:40

UP!
A fost lansat un nou update!
Pentru mai multe informatii intrati pe forumul nostru!
http://forum.metin2newdays.ro/index.php?/topic/588-update-30072018/

Deconectat
vrs.
Nivel 1
Nivel 1
Status: #Dutsu
Server Metin2: Tandoria2
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 3

Mesajde vrs. » 30 Iul 2018, 08:07

Frumos , bafta !

Deconectat
Bobbye
Nou Venit
Nou Venit

Re: [S.C]Metin2NewDays-PvM Easy/Mediu [600+ ONLINE]

Mesajde Bobbye » 02 Aug 2018, 10:50

Frumos serverul dar parerea mea este sa adaugati download si cu torrent-ul pentru ca suntem in 2018.
In rest, mi-a placut.

Deconectat
Nita楽
Nou Venit
Nou Venit
Status: Bored
Server Metin2: Senzual

Mesajde Nita楽 » 07 Aug 2018, 20:37

pacat ca ati pierdut 70% din playeri cu personalizatele alea de -cenzurat-... inainte sa le bagati erau 1400 la 9 seara, acum nu mai sunt atatia nici macar la ox... dar de, v-a lovit foamea si ce v-ati gandit sa bagati personalizate pe care sa isi aleaga ei ce bonus... imi pare interesant cum eu aveam 130hh full iar unu cu donatii avea 190hh

Conectat
F-l-o-r-i-n
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: Jucator
Nume anterior: Adrian1428
Schimbat cu ocazia Pastelui 2018
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: Thrones2
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 25
Mulțumiri primite: 36

Mesajde F-l-o-r-i-n » 07 Aug 2018, 21:07

Nita楽 scrie:pacat ca ati pierdut 70% din playeri cu personalizatele alea de -cenzurat-... inainte sa le bagati erau 1400 la 9 seara, acum nu mai sunt atatia nici macar la ox... dar de, v-a lovit foamea si ce v-ati gandit sa bagati personalizate pe care sa isi aleaga ei ce bonus... imi pare interesant cum eu aveam 130hh full iar unu cu donatii avea 190hh

Daca nu va invatati minte si jucati aceleasi servere care se inchid/deschid de n* ori doar pentru bani.

Deconectat
Kr1G3R™
Membru Club
Membru Club

Mesajde Kr1G3R™ » 09 Aug 2018, 20:11

Nita楽 scrie:pacat ca ati pierdut 70% din playeri cu personalizatele alea de -cenzurat-... inainte sa le bagati erau 1400 la 9 seara, acum nu mai sunt atatia nici macar la ox... dar de, v-a lovit foamea si ce v-ati gandit sa bagati personalizate pe care sa isi aleaga ei ce bonus... imi pare interesant cum eu aveam 130hh full iar unu cu donatii avea 190hh

In primul rand pe joc sunt add si schimba bonus pentru costume..... deci personalizatul nu are nimic in plus, nici macar nu iti poti alege tu acele bonusri!
In al doilea rand oricine poate sa faca iteme site si fara sa doneze, sunt persoane care au facut sute de md-uri pe joc...
(Pica voucher de 5 md la dragon/dragon rosu/nemere/razador/lord aquarian si voucher de 1 md la metine in beta (la metine pica mai greut) [Mai ales ca aquarianul este in munte pe 4 ch-uri si in mapa speciala tot pe 4 ch-uri cu respawn doar de 40m]
PS. Nu stiu pe ce server din romania ai atatea posibilitati de a face sute de md-uri fara sa bagi nici macar un leu....

Deconectat
Kr1G3R™
Membru Club
Membru Club

Mesajde Kr1G3R™ » 09 Aug 2018, 20:31

EDIT: PREZENTAREA A FOST ACTUALIZATA!
A fost adus un nou update jocului!
Updatele contine urmatoarele:

A fost adaugat sistemul de alchimie (drop-ul de cor incepand de la metinele de lv 40)
A fost adaugat sistemul "buffi" (Un sigiliu prin care iti poti chema un shaman dragon pentru buff)
(buffi creste in nivel impreuna cu tine, si poate ajunge de la lv 1 la level maxim 105, iar aspectul
se schimba in functie de level-ul atins)
In surpriza de inceput de la lv 1 a fost adaugat si un costum de box ce ofera 1k pv 10 mobi
A fost adaugat un nou quest surpriza ce te poate ajuta in aventura ta pe server timp de 7 zile....
pentru jucatorii de lv 40+, el contine urmatoarele:

Skin arma cu dinti care ofera 10 mobi si 10 crtica si dureaza 7 zile
O noua amuleta (EXP ND-Incepator), ea ofera 2k pv 20 mobi 20 xp si dureaza 7 zile
O licoare speciala de exp (Experienta Pepsi), ea ofera 100% exp timp de 3 ore si poate sa fie echipata/dezechipata
Sigiliu buffi [M] permanent
[TOATE OBIECTELE DIN ACEST QUEST NU SE POT NEGOCIA/VINDE]
Imagine

Deconectat
Nita楽
Nou Venit
Nou Venit
Status: Bored
Server Metin2: Senzual

Mesajde Nita楽 » 15 Aug 2018, 22:56

Kr1G3R™ scrie:

In primul rand pe joc sunt add si schimba bonus pentru costume..... deci personalizatul nu are nimic in plus, nici macar nu iti poti alege tu acele bonusri!
In al doilea rand oricine poate sa faca iteme site si fara sa doneze, sunt persoane care au facut sute de md-uri pe joc...
(Pica voucher de 5 md la dragon/dragon rosu/nemere/razador/lord aquarian si voucher de 1 md la metine in beta (la metine pica mai greut) [Mai ales ca aquarianul este in munte pe 4 ch-uri si in mapa speciala tot pe 4 ch-uri cu respawn doar de 40m]
PS. Nu stiu pe ce server din romania ai atatea posibilitati de a face sute de md-uri fara sa bagi nici macar un leu....

la momentul cand am patit acest lucru, nu erau adauga bonus pe costume in drop, era doar pentru cei care au personalizate sa isi aleaga bonusul, s-a facut si un video de catre un streamer unde cocolino si diversi veterani recunosteau cum de este acea diferenta de dmg, cu dreduri pe mine. inel fermecat, 60sabie armura beta +7 sihastru maro, accesorile beta anti-war+9 cocolino mi-a dat 33k iar eu ii dadeam 1.8k bun, sunt eu slab, iau in calcul si varianta asta, atunci cum de in alti dadeam si 12k la bataia generala respectiva, prindeam 30+ doar in cei fara set 2maini, este foarte interesanta aceasta diferenta, iar de curiozitate ca vad ca mi-ai luat poza de la semnatura, macar sti al cui este acel cosplay sau au luat-o doar ca arata bine?

Înapoi la “Servere Certificate”