[Artwork] Poc1

Portofolii şi creaţii personale.
Conectat
Joey
Moderator
Moderator
Reputație: Moderator
Fost Designer
Fost Ad Moderator
Fost Lider Designeri
Fost Moderator
Nume anterior: Mind, B.Joey
Status: www.mmo.metin2rivalis.com
Server Metin2: Metin2Rivalis.com
Autentificat prin: Android
Mulțumiri acordate: 9
Mulțumiri primite: 29

Re: [Artwork] Poc1

Mesajde Joey » 11 Sep 2018, 13:44

Sa faci niste logo-uri, bannere si cateva rank-uri nu e artwork, nu stiu de unde ai scos asta. De asemenea sa decupezi dintr-o poza ceva si sa o adaugi pe un fundal cu 2 efecte si putina lumina e ceva de incepatori care folosesc ps dupa tutoriale. Nu stiu daca mai are AlexDrn pe deviantart acelasi profil, dar cauta acolo la el si gasesti artwork, in caz de nu il gasesti sunt destui care au o experienta foarte mare in artwork.
Stiu foarte bine ce e ala design grafic si design in general, cand deschideam eu ps-ul inainte tu nu stiai de el. Eu m-am limitat la logo-uri, bannere, avatare, semnaturi si cateva bannere de youtube datorita timpului meu limitat, dupa m-am lasat.

[ Postat de pe Android ] Imagine

Deconectat
SWAG
Nivel 4
Nivel 4
Localitate: Calea Lactee,Terra,Europa,România,Călăraşi,Chirnogi,Str. Zugravului,nr. 982
Status: >Designer<
Server Metin2: www.Metin2.ro
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 23

Mesajde SWAG » 11 Sep 2018, 14:57

B.Joey scrie:Sa faci niste logo-uri, bannere si cateva rank-uri nu e artwork, nu stiu de unde ai scos asta. De asemenea sa decupezi dintr-o poza ceva si sa o adaugi pe un fundal cu 2 efecte si putina lumina e ceva de incepatori care folosesc ps dupa tutoriale. Nu stiu daca mai are AlexDrn pe deviantart acelasi profil, dar cauta acolo la el si gasesti artwork, in caz de nu il gasesti sunt destui care au o experienta foarte mare in artwork.
Stiu foarte bine ce e ala design grafic si design in general, cand deschideam eu ps-ul inainte tu nu stiai de el. Eu m-am limitat la logo-uri, bannere, avatare, semnaturi si cateva bannere de youtube datorita timpului meu limitat, dupa m-am lasat.

Da măi bossule, te sună decupajul :)) Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Și spre infirmarea ta, când decupezi mai multe imagini pentru a rezulta una singură se numește manipulare (când iei un personaj care stă bine mersi pe o bancă și îl pui la volanul unui Ferrari în California, ca exemplu) și manipularea este considerată artwork, dă-i o căutare pe Wikipedia, dacă nu te satisface, dă-i și pe alte site-uri... Zic și eu că din 2011-2012 până acum, știu ce e ăla un artwork :))

Conectat
Joey
Moderator
Moderator
Reputație: Moderator
Fost Designer
Fost Ad Moderator
Fost Lider Designeri
Fost Moderator
Nume anterior: Mind, B.Joey
Status: www.mmo.metin2rivalis.com
Server Metin2: Metin2Rivalis.com
Autentificat prin: Android
Mulțumiri acordate: 9
Mulțumiri primite: 29

Mesajde Joey » 11 Sep 2018, 15:05

Eu nu am mai avut treaba cu ps-ul de aproximativ 3 ani, nu mai tin minte cum se numeste fiecare chestie. Eu ti-am zis exact parerea mea, artwork eu consider total altceva, o lucrare facuta de la 0 sau executata profi pe rendere s.a.m.d. Nu iti place critica observ, te crezi foarte bun in ceea ce faci, dar cum zicea si cineva de pe forum " alea le fac si la betie". Inchei aici subiectul, eu mi-am zis parerea si am incercat sa iti explic ceva, nu am cu cine din pacate.

Deconectat
SWAG
Nivel 4
Nivel 4
Localitate: Calea Lactee,Terra,Europa,România,Călăraşi,Chirnogi,Str. Zugravului,nr. 982

Mesajde SWAG » 11 Sep 2018, 15:31

B.Joey scrie:Eu nu am mai avut treaba cu ps-ul de aproximativ 3 ani, nu mai tin minte cum se numeste fiecare chestie. Eu ti-am zis exact parerea mea, artwork eu consider total altceva, o lucrare facuta de la 0 sau executata profi pe rendere s.a.m.d. Nu iti place critica observ, te crezi foarte bun in ceea ce faci, dar cum zicea si cineva de pe forum " alea le fac si la betie". Inchei aici subiectul, eu mi-am zis parerea si am incercat sa iti explic ceva, nu am cu cine din pacate.

Ai spus că tu consideri artwork imaginilor făcute de la 0 și a celor pe render... Majoritatea sunt ori pe render ori de la 0 in ilustrator, ai link în reply-ul anterior și e normal să te enervezi când cineva te acuză că creațiile tale pentru care ai lucrat ani de zile să le poți realiza, că sunt banale cu niște guassian blur, două-trei rendere la mișto gradiente nebunii la mișto și aia e licrarea... Te contrazic, am pack-uri întregi cu tot felul de resurse unele făcute de mine, altele găsite pe diferite site-uri, toate pentru a mă putea folosi de ele la nevoie, am circa 4GB de resurse. Acum nu te supăra pe mine, dar când lucrezi la ceva un timp îndelungat încât să ajungi la un anumit nivel de experiență, nu poți lua ușor critici venind de la oricine și doar criticile constructive, când cineva îți spune "vezi că nu îmi place asa, ai fi putut face așa" e părere și de cele mai multe ori țin cont de ele. Dar când vine cineva și îmi spune că ceea ce fac eu nu e artwork (referindu-se că ce fac eu e o joacă de copii pe care oricine o poate face) e și normal să îi răspund.
Și cu fiecare reply al tău îmi spui că ceea ce fac eu e artwork dar indirect.
Repet, ai spus că lucrările pe rendere și cele făcute de la 0 sunt considerate artwork de tine. Mai dă o privire peste portofoliu. Atât te rog. Și dacă tu îmi spui că nu am dreptate, nu mai am ce să îți demonstrez, rămâne fiecare cu părerea lui.

Deconectat
SWAG
Nivel 4
Nivel 4

Mesajde SWAG » 11 Sep 2018, 22:29

artwork:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Deconectat
SWAG
Nivel 4
Nivel 4

Mesajde SWAG » Ieri, , 18:34

Artwork:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine