game.core cand cumpar un item!

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul impus in sectiunea "Probleme şi Întrebări" vor fi stocate aici.
Conectat
kakalurmu1
Nivel 3
Nivel 3
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 13
Mulțumiri primite: 2

game.core cand cumpar un item!

Mesajde kakalurmu1 » 03 Dec 2018, 22:40

*Problemă: Am adaugat Sistemul de puncte cel cu ANTIFLAG_SHOP_SECONDARY si cand dau sa cumpar un item fara yang in inventar imi spune ca nu am yang dar daca imi dau niste bani si cumpar orice item imi da game.core.. Si in joc in magazin am pus un item care sa coste 100 puncte dar acesta poate fi cumparat tot cu yang.. si da game.core
Tipologie server:
*Resursă folosită: sursa/pret-nou-shop-t56457.html
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. shop.cpp

*ServerFiles utilizat:
*Syserr:
Poză: Cand dau sa cumpar fara yang Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
cand cumpar cu yang imi da crash.core Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

*Detalii suplimentare:Mi-am setat niste puncte din navicat pentru a vedea daca merge sa cumpar un item cu puncte dar acel item poate fi cumparat cu yang nu cu points.. am adaugat de 10 ori acest sistem si tot nu merge..

Deconectat
.Titan
Helper
Helper
Mulțumiri acordate: 28
Mulțumiri primite: 137

Re: game.core cand cumpar un item!

Mesajde .Titan » 04 Dec 2018, 15:36

Și vreo secundă vreodată ți-a trecut prin creier să dai debug la .core-ul ăla să vezi ce e greșit?
Salut, ai nevoie de un serverfiles clean sau la comandă, modificări ale serverfiles-ului existent sau suport? Mă poți contacta oricând.

Conectat
kakalurmu1
Nivel 3
Nivel 3
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 13
Mulțumiri primite: 2

Mesajde kakalurmu1 » 04 Dec 2018, 15:56

.Titan scrie:Și vreo secundă vreodată ți-a trecut prin creier să dai debug la .core-ul ăla să vezi ce e greșit?

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
imi apar doar astea..

Deconectat
.Titan
Helper
Helper
Mulțumiri acordate: 28
Mulțumiri primite: 137

Mesajde .Titan » 10 Dec 2018, 18:05

Inactiv, arhivat.
Salut, ai nevoie de un serverfiles clean sau la comandă, modificări ale serverfiles-ului existent sau suport? Mă poți contacta oricând.

Înapoi la “Arhivă Probleme şi Întrebări”