Rubinum Server2 - ”Legacy of Meley” | International [Serverstart 21.12.2018]

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
Avatar utilizator Merry Christmas!
P a t i e n c e
Nou Venit
Nou Venit
Status: https://rubinum.biz
Server Metin2: Rubinum
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 6

Re: Rubinum Server2 - ”Legacy of Meley” | International [Serverstart 21.12.2018]

Mesajde P a t i e n c e » 05 Ian 2019, 15:08

ynnuyner scrie:
P a t i e n c e scrie:
ynnuyner scrie:Salut Patience, as avea o propunere pt a se adauga/repara pe server in legatura cu itemele care au timp de expirare.
De exemplu: donez 20 euro si cumpar costum, freza, mount s.a.m.d, iar peste 2 zile dupa ce le.am cumparat plec in concediu: 1 saptamana / 1 luna nu conteaza.
Eu cand ma intorc din concediu ce se intampla? Itemele mele au expirat.
Intrebarea este de ce? Nu le.am purtat, nu am intrat pe cont iar ele totusi au expirat.
Te rog frumos fa ceva in legatura cu asta, cu chestia asta tu ne obligi sa ne jucam ca disperatii; daca eu tin itemul in inventar si nu il port sau nu intru pe cont, timpul sau tot expira; nu este corect deloc.
Multumesc!

[ Postat de pe iPhone ] Imagine

Îmi pare rău, dar ceea ce spui e total dezechilibrat și n-o să se întâmple niciodată.

1. Există obiecte permanente pe care le poți achiziționa.
2. Obiectele cu timp real așa sunt făcute să expire, nu să le depozitezi.
3. Dacă iei N obiecte cu timp real când este în desfășurare un eveniment, le poți depozita, iar automat dacă cineva începe să joace după eveniment, tu vei avea un avantaj față de el mult prea mare.
4. Ele sunt făcute să fie achiziționate și să expire, ca să se evite depozitarea și alte lucruri care pot apărea mai departe.

Am actualizat link-ul de la prezentare!

Ok, am inteles ceea ce ai spus tu despre parerea mea ca este dezechilibrata, dar vin si eu cu intrebarea: Cand imi fac un caracter nou primesc: inel cu bonus, amuleta cu bonus, pet cu bonus si mount cu bonus; pt. a cumpara cele 4 obiecte din nou dupa ce expira am nevoie de 400 puncte de vot, iar eu in 7 zile nu le pot obtine din vot; ceea ce rezulta ca trebuie neaparat sa donez, sau sa le i.au pe rand.
Eu la aceasta chestie doream sa ajung, ca si cei care nu doneaza sa poata ajunge la jumatatea nivelului de iteme fata de donatori.
Multumesc, o zi buna; serverul din punctul meu de vedere este unul excelent fata de ce este pe piata in ziua de azi, servere cu n evolutii la iteme, level 400 si alte cacaturi. Iti recomand serverul cu cea mai mare placere, dar asta mi s.ar parea singurul inconvenient care ar fi pe server.
Felicitari echipei pt ce ati facut!!! Bravo.

[ Postat de pe iPhone ] Imagine

Dacă votezi între timp zilnic îți ajunge, 100%. Plus de asta, într-o săptămână dacă știi unde să farmezi o să poți să îți achiziționezi din joc obiecte permanente sau îți poți lua Gaya că e mai ieftin și poți lua de la NPC inele, mount, costume, skin de armă. :P

@Ragnar - există voteshop, o să mai fie evenimente însă pentru un moment mai trebuie să treaca puțin timp să se așeze piața. :D

Deconectat
xFulg
Nivel 1
Nivel 1
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 13
Mulțumiri primite: 4

Re: Rubinum Server2 - ”Legacy of Meley” | International [Serverstart 21.12.2018]

Mesajde xFulg » 05 Ian 2019, 21:00

@P a t i e n c e , de cand sa deschis un event ceva nu am vazut(inafara de cel de craciun) si joc de cand sa deschis, inteleg sa se stabilizeze, sa fim sincer daca nu farmezi minim 8-10 ore pe zi nu ai sanse

Deconectat
P a t i e n c e
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde P a t i e n c e » 09 Ian 2019, 20:50

xFulg scrie:@P a t i e n c e , de cand sa deschis un event ceva nu am vazut(inafara de cel de craciun) si joc de cand sa deschis, inteleg sa se stabilizeze, sa fim sincer daca nu farmezi minim 8-10 ore pe zi nu ai sanse

Serverul s-a deschis cu evenimentul de craciun direct, o sa fie si alte evenimente in viitor.

Deconectat
P a t i e n c e
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde P a t i e n c e » 12 Ian 2019, 00:43

UP!

Deconectat
P a t i e n c e
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde P a t i e n c e » 15 Ian 2019, 20:57

UP

Deconectat
Sociopath
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: ﭸ S.Ad.Moderator
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ﭸ Fost lider Helperi si Trial Helperi
ﭸ Fost Ad.Moderator
ﭸ Fost S.Moderator
ﭸ Fost Moderator
ﭸ Fost Helper
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nume anterior: h u m a n, .Roy, .Ragnar
Status: ▬▬▬▬▬▬
Server Metin2: ▬▬▬▬▬▬
Mulțumiri acordate: 24
Mulțumiri primite: 45

Mesajde Sociopath » Ieri, , 00:56

UP

*Am cerut autorului voie sa ma ocup si eu de ridicarea topicului si curatarea lui*
Imagine

Înapoi la “Servere Private”