Idei pentru un PVP farm ideal .

Absolut tot ce nu este cuprins în categoriile de mai sus.
Deconectat
Avatar utilizator Merry Christmas!
Frank Underwood
Membru Club
Membru Club
Reputație: Membru Club (19 feb)
Nume anterior: Sai_Won
Status: Idk
Server Metin2: In progres.
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 4
Mulțumiri primite: 25

Re: Idei pentru un PVP farm ideal .

Mesajde Frank Underwood » 10 Feb 2019, 17:36

C. Alecu scrie:Cel mai mult mi-a placut acel server de 250 cu tip serene. cu scroluri, diamante si alte tampenii. muream dupa servere de genul.
De lv 25o pvm-pvp fram.
Unde sa framezi pentru upp in cele 3 mape de farmat, erau superbe si fara 6/7 sau cel mult la 6/7 sa fie pv
8000/ Monstri 20 si sa nu bagi pe accesorii Monstri , diavol , vampiri ... etc
ImagineImagineImagine

Da da da daaa. avea 3 mape de farmat. era una de unde luai scroluri, diamante si perle, a doua unde luai nisipuri seminte si perle si mai era unaaa. mai avea si marihuana, perle plasma de la dragonul rosu, waaai ce fain era serverul.

Imagine
Imagine
Imagine

Pe partea de farm, totul o sa fie foarte DIVERSIFICAT .
Am reusit sa adaug in gameplay - Biologul, talismane, esarfe, skin-uri.
Fiecare item se face diferit .

Pe langa itemele de upgrade, am adaugat si Zona de Razboi, cu punctele pe care le optii acolo iti poti procura diverse lucruri .

In maxim 1 luna o sa revin cu prezentarea in mare .

Deconectat
C. Alecu
Membru Club
Membru Club
Reputație: ► Participant Free Your Mind
► Membru Club (18 Mar)
Status: Urasc prostia !
Server Metin2: Caut metin 250
Mulțumiri acordate: 9
Mulțumiri primite: 24

Mesajde C. Alecu » 10 Feb 2019, 18:35

Frank Underwood scrie:Pe partea de farm, totul o sa fie foarte DIVERSIFICAT .
Am reusit sa adaug in gameplay - Biologul, talismane, esarfe, skin-uri.
Fiecare item se face diferit .

Pe langa itemele de upgrade, am adaugat si Zona de Razboi, cu punctele pe care le optii acolo iti poti procura diverse lucruri .

In maxim 1 luna o sa revin cu prezentarea in mare .

Parca ai fi pe RO , ai inceput cu Biologul
Nu este indicat si cu esarfe , mai lipseste curele, eu in locul tau nu as baga asa ceva.
Semnatura lui Alecu
Imagineaza-ti trecutul si aminteste-ti viitorul - Levis Namier

Imagine
Imagine

Deconectat
Epix
Membru Club
Membru Club
► Membru Club (18 Mar)
Status: Sunt bine mersi
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 6

Mesajde Epix » 10 Feb 2019, 23:00

Inca un server pvp farm ? S-a terminat era pvm ? :))
Parerea mea e ca daca nu faci ceva unic sa nu te astepti sa ai jucatori foarte multi , deja sunt servere pvp online de ani buni ;)

Deconectat
Ramsys-II
Nivel 1
Nivel 1
Server Metin2: Ramsys II - The Dark
Mulțumiri acordate: 2
Mulțumiri primite: 12

Mesajde Ramsys-II » 10 Feb 2019, 23:19

C. Alecu scrie:Cel mai mult mi-a placut acel server de 250 cu tip serene. cu scroluri, diamante si alte tampenii. muream dupa servere de genul.
De lv 25o pvm-pvp fram.
Unde sa framezi pentru upp in cele 3 mape de farmat, erau superbe si fara 6/7 sau cel mult la 6/7 sa fie pv
ImagineImagineImagine

Da da da daaa. avea 3 mape de farmat. era una de unde luai scroluri, diamante si perle, a doua unde luai nisipuri seminte si perle si mai era unaaa. mai avea si marihuana, perle plasma de la dragonul rosu, waaai ce fain era serverul.

Imagine
Imagine
Imagine

Vorbesti de 2011-2013 .

Ai accepta ca in 2019 sa stai fara instagram/facebook sau alte pagini de socializare si multe altele ?si te-ai intoarce la telefoanele cu butoane/antena s.a.m.d?

Nu inteleg de ce vreti sa dati metinul inapoi in loc sa ii faceti upgrade din ce in mai mult .

P.S : Nu te inteleg de ce cauti ideii cand ai 300k de servere pvp farm ? Off topic se numeste fara suparare si cred ca am dreptate 100%.

[ Postat de pe Android ] Imagine
Ramsys II - Coming Soon !

Imagine

Deconectat
C. Alecu
Membru Club
Membru Club
► Membru Club (18 Mar)

Mesajde C. Alecu » 11 Feb 2019, 08:19

Ramsys-II scrie:Vorbesti de 2011-2013 .

Ai accepta ca in 2019 sa stai fara instagram/facebook sau alte pagini de socializare si multe altele ?si te-ai intoarce la telefoanele cu butoane/antena s.a.m.d?

Nu inteleg de ce vreti sa dati metinul inapoi in loc sa ii faceti upgrade din ce in mai mult .

P.S : Nu te inteleg de ce cauti ideii cand ai 300k de servere pvp farm ? Off topic se numeste fara suparare si cred ca am dreptate 100%.

Fara instagram/facebook eu pot sa stau, instagram l-am inchis demult.
La Ps: ai 300k servere pvp farm dar sunt mai varza ca cele din 2011-2013 , atunci gaseai metine foarte bune , acum numai circurii.
Acum jucam pe aceleasi metine dar sunt doar pline de buguri si defecte.
Intra si tu si vezi cate rebuturii sunt acum de metin, se chinuie unii sa le faca si cand zice gata se duce - o ia altul de la capat si tot asa.
In afara de rebuturii si pline de buguri nu gasesti nimic.
Trage tu concluzia.

Semnatura lui Alecu

Imagine
Imagine

Deconectat
Frank Underwood
Membru Club
Membru Club
Reputație: Membru Club (19 feb)
Nume anterior: Sai_Won
Status: Idk
Server Metin2: In progres.
Mulțumiri acordate: 4
Mulțumiri primite: 25

Mesajde Frank Underwood » 11 Feb 2019, 13:19

Ramsys-II scrie:
De lv 25o pvm-pvp fram.
ImagineImagineImagine

Imagine
Imagine
Imagine

Vorbesti de 2011-2013 .

Caut niste idei originale, ceva ce nu s-a mai adaugat, incerc sa fac ceva nou, un altfel de concept, nu vreau sa reinventez meting-ul dar consider ca poti face ceva diferit .

Cum adica < ai 300k servere pvp farm ? > so ?
Sa mai apara inca 300k, de-asta 90% din servere sunt identice, aceleasi dropuri, aceleasi sanse, doar numele intr-un quest difera, in rest nicio diferenta, de-asta toti jucatorii fug de pe un server pe altul, pentru ca sunt IDENTICE.

Deconectat
C. Alecu
Membru Club
Membru Club
► Membru Club (18 Mar)

Mesajde C. Alecu » 11 Feb 2019, 19:16

Frank Underwood scrie:Caut niste idei originale, ceva ce nu s-a mai adaugat, incerc sa fac ceva nou, un altfel de concept, nu vreau sa reinventez meting-ul dar consider ca poti face ceva diferit .

Cum adica < ai 300k servere pvp farm ? > so ?
Sa mai apara inca 300k, de-asta 90% din servere sunt identice, aceleasi dropuri, aceleasi sanse, doar numele intr-un quest difera, in rest nicio diferenta, de-asta toti jucatorii fug de pe un server pe altul, pentru ca sunt IDENTICE.

Sa-ti spun eu care e treaba, toti vor sa se inbogateasca peste noapte, baga o parte de bani in metin si asteapta la urma donatiile.
Donatiile le da /ia pe itm site - cum se zicea o data modate.
Cel cu itm dom poate sa-i bata pe cei fara modurii, de aici pleaca toti de pe server.
De aici raman servere goale si se inchid repede.
Daca dai itm site/mod si este diferenta mare intre un donator si unul normal , cei normali pleaca de pe server. Gandestete la asta prima data.

Semnatura lui Alecu

Imagine
Imagine

Deconectat
Ramsys-II
Nivel 1
Nivel 1
Server Metin2: Ramsys II - The Dark
Mulțumiri acordate: 2
Mulțumiri primite: 12

Mesajde Ramsys-II » 12 Feb 2019, 02:42

C. Alecu scrie:
Ramsys-II scrie:Vorbesti de 2011-2013 .

Fara instagram/facebook eu pot sa stau, instagram l-am inchis demult.
La Ps: ai 300k servere pvp farm dar sunt mai varza ca cele din 2011-2013 , atunci gaseai metine foarte bune , acum numai circurii.
Acum jucam pe aceleasi metine dar sunt doar pline de buguri si defecte.
Intra si tu si vezi cate rebuturii sunt acum de metin, se chinuie unii sa le faca si cand zice gata se duce - o ia altul de la capat si tot asa.
In afara de rebuturii si pline de buguri nu gasesti nimic.
Trage tu concluzia.

Ai dreptate într-un fel , însă pe tine nu te interesează bugg-urile , doar esențialul ideii de pe respectivul server . Oricum întru-un final concluzia e că metinul a murit! De ce ? Păi în loc ca , copii să se joace pe servere, ei îşi deschid servere . Ma refer la copii 10-14ani ( şi generația ce o să vină )

Pot să íți dau eu idee ;)

/** nivel 99 , ai totul pvm de la bun început şi pentru pvp farmezi. /**

E revers la server pvp .

/** să farmezi pentru pvp ce înseamnă? Bagi ramforsarea si daca vrea bonusuri pvp pe iteme să farmeze . Să pice dau exemplu bonusul Apărare Sabie , la dragon /**

De aici poţi pleca în multe idei.

Succes cu proiectul!

Ramsys II - Coming Soon !

Imagine

Înapoi la “Discuţii diverse”