Metin2PW PVM-Mediu->Easy 2019 [rp!]

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
LucaMarius
Nou Venit
Nou Venit
Status: GOOL BIZONU
Server Metin2: RO&BLIZZARD
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 2
Mulțumiri primite: 0

Re: Metin2PW PVM-Mediu->Easy 2019 [rp!]

Mesajde LucaMarius » 07 Feb 2019, 22:27

Hello.
Deci azi de dimineata m-am apucat de sv toate bune fac lvl fac iteme dar cade sv, dupa 10 min e on ce sa vezi ca au disparut juma de itemele din inventar , dau pm la gm sa ii spun el zice ca nu are backup si sa luat curentu la host si asta e bun. Mai joc si acu vreo 40 de minute cade iar si tot la fel incepe lumea haos pe chat si helperu care era on ne da replica ''terminati cu vrajeala'' [ ex de staff] .Incepe lumea sa se lase si pana una zicea lumea pe chat sa ne apucam pe alt sv ii zisesem unui baiat sa imi dea pm sa vedem unde si cand colo ma trezesc cu ban ! :) Deci staff=0 , sv-buguri si toate cele spor :)

Deconectat
Angelic
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Mulțumiri acordate: 19
Mulțumiri primite: 7

Mesajde Angelic » 11 Feb 2019, 00:21

LucaMarius scrie:Hello.
Deci azi de dimineata m-am apucat de sv toate bune fac lvl fac iteme dar cade sv, dupa 10 min e on ce sa vezi ca au disparut juma de itemele din inventar , dau pm la gm sa ii spun el zice ca nu are backup si sa luat curentu la host si asta e bun. Mai joc si acu vreo 40 de minute cade iar si tot la fel incepe lumea haos pe chat si helperu care era on ne da replica ''terminati cu vrajeala'' [ ex de staff] .Incepe lumea sa se lase si pana una zicea lumea pe chat sa ne apucam pe alt sv ii zisesem unui baiat sa imi dea pm sa vedem unde si cand colo ma trezesc cu ban ! :) Deci staff=0 , sv-buguri si toate cele spor :)

Problema a fost la un tabel . + indiferent cine ce a facut din staff avem forum si se pot face reclamatii indiferent de gradul de pe server.
Imagine

Deconectat
Belphegor
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: Nume anterior: Ciubacca
Server Metin2: Rodnia
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 21
Mulțumiri primite: 6

Mesajde Belphegor » 12 Feb 2019, 01:16

Tinand cont ca ai mai avut acelasi server deschis in trecut, anul trecut, prin vara-toamna, stiu pentru ca am jucat pe el, si l-ai inchis, nu recomand. Bafta
Am mai primit si ban pe motiv de bob/lalaker, nu mai stiu exact. Din cauza bugurilor vizuale. :)
Imagine

Deconectat
MrPeaky
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi
Mulțumiri acordate: 2

Mesajde MrPeaky » 17 Feb 2019, 02:12

up

Deconectat
AlexPorto
Nou Venit
Nou Venit
Mulțumiri acordate: 0

Mesajde AlexPorto » 22 Feb 2019, 08:12

Interesant

Deconectat
danielionut
Nivel 2
Nivel 2
Server Metin2: nam
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 21

Mesajde danielionut » 22 Feb 2019, 09:49

o panarama de sv..

Deconectat
Phane4477
Nou Venit
Nou Venit
Mulțumiri acordate: 0

Mesajde Phane4477 » 23 Feb 2019, 10:06

Cat ma costa un om sa puna la punct serverul acesta :D ?

Deconectat
razorm14
Nou Venit
Nou Venit
Mulțumiri acordate: 1

Mesajde razorm14 » 01 Mar 2019, 03:54

Mda,nu o sa pot sa-mi dau cu parerea pentru ca nu am intrat,o sa ma exprim din ce am vazut aici, in principiu imi place mult descrierea amanuntita,dar ati fi redus probabil timp daca s-ar fi facut video sau gif-uri cu dropul s.a.m.d ( oricum imi place descrierea e muran-n gura),am inteles ca este pvm mediu spre easy din titlul postarii/reclamei.Eu va spun sincer nu sunt hater spun din propie experienta : pana nu este pus totul cap la cap pe un server vei primii clar mult hate pentru buguri,reboot,odata cu reboot dispar si iteme si asa apar problemele .Am inteles ca stati prost si la capitolul protectii anti-hack si probabil mai sunt si altele dar nu-mi vin acum in minte.Cel mai bine era sa terminati prima versiune de client si cu timpul sa faceti update-uri..eu lucrez(partial,foarte mica parte) la un server,am adus cativa jucatori din reclame minore pe alte pagini de publicitate ,in idee a dat bine serverul pana mi-au aparut buguri,drop prea bun...greseli pe care le-am facut dand drumul prea devreme fara sa testez tot serverul.Deci,parerea mea nu mai dati drumul la servere pentru ca na totusi investiti niste bani, fara sa fie macar 90 la suta perfect(buguri gasiti pe orice server inclusiv hackeri).Pierdeti bani si pierdeti si visul de ati duce serverul in top,mai bine asteptati 1-2-3-4-5-6 luni dar rezultatul va fi total diferit sau gasiti o echipa buna de tehnicieni si va face totul ca la carte,,vorba aia dai un ban dar stai in fata....

P.S Probabil m-am repetat mult sau nu m-am exprimat destul de coerent dar sper sa intelegi mesajul meu si iti spun toate astea pentru ca si eu m-am aruncat sa dau drumul la server prea devreme ,poate mai astept 1-2 luni pana il deschid mai sparg niste bani aia e,dar sa sper ca rezultatul sa fie pe masura,
Multumesc.

Deconectat
Angelic
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Mulțumiri acordate: 19
Mulțumiri primite: 7

Mesajde Angelic » 04 Mar 2019, 06:44

Incercam sa facem ce putem cu ce avem . Jucatorii sunt ascultatu pe forum la fiecare sugestie sau problema, da sa intamplat sa crape un tabel si sa dispara iteme , chiar “nu a fost planuit” in rest incercam sa il facem pe placul jucatorilor care au ramas indiferent de cele intamplate . Cu protectia am rezolvat cand am cumparat de la Cartof . In rest in fiecare zi gasim ceva ce poate fii imbunatatit sau rezolvat. Serverul in sine a trecut si mai trece prin multe modificari. Personal mi-as cere scuze fata de toti jucatorii care considera ca au pierdut timp pe server si/sau “resurse” . Serverul nu este definit si pot spune ca este “beta” , fiecare sugestie/problema este ascultata si nu cred ca a trecut mai mult de 24 de ore fara sa fie “ascultata”(ceva scos sau implementat) . Sunt inca playeri care se bucura de server si de ceea ce facem pentru ca rezultatul final merita. Multumesc foarte mult pentru raspunsuri dar serverul continua sa ruleze . I-mi pare rau ca nu am putut prevenii toate problemele .

[ Postat de pe iPhone ] Imagine
Imagine

Deconectat
[Brahma]
Super Moderator
Super Moderator
Reputație: Be The One
♔[Super Moderator 3/3]✓
♔[Membru Club P]✓
♔[Mister J4M]
☬[Fost]: Moderator (3/3)☆
☬[Fost]: Trial Moderator (1/1)☆