Părere Servere.European2.

Absolut tot ce nu este cuprins în categoriile de mai sus.
Neconectat
SokkaBă
Nou Venit
Nou Venit
Mulţumiri acordate: 3  
Mulţumiri primite: 1  

Părere Servere.European2.

Mesaj de SokkaBă » 13 Aug 2019, 12:15

Hai noroc,m-am hotarat sa incerc să redeschid europeanul vechi,știu,au fost o grămadă care ”au deschis” , dar am reușit să-l fac 90% la fel ca cel vechi,svf folosit : clean , ca sisteme sau lucruri diferite față de cel din 2019 : 4 inventare,buton switch,fast equip,zi/noapte , notificare prieten online,posibil să bag barbut(doar weekend activ),am adăugat armuriile de lvl mic colorate(lvl 1-54)=ele se câștigă in cufere la OX + frizuri(dreaduri) colorate=FĂRĂ BONUS %%- . Am adăugat și cadoul zilnic(12h jucate),o să adaug și o mică parte de farm,itemele site se pot face și in joc acuma. ĂSTA E EUROPEAN 1 ,vor fi 2 in același client . Nu pot posta încă link,dar l-am refăcut după cel vechi , dacă căutați pe YT : Metin2 European 2014 o să găsiți sigur.

al 2-lea :
PvP fun 120.
Evoluții : bătălie-triton-lunară+încă 3.(toate având același bonus si evoluând la nesfârșit,adică ultima evo in triton și tot așa)
Armele de 75 au o singură evoluție : Otrăvită=Rinată , Leu=Deșertică etc.
LA ăsta PvP o să fie farm doar pentru costume/frizuri și bacnote lei(dacă ai noroc la drop) . Cu leii iti iei iteme din i-shop .
These users thanked the author SokkaBă for the post:
banuliciraul123

Neconectat
M. Andrei - Marian
Lider Grupuri
Lider Grupuri
Reputație: ®

▼ Funcţii:
™ Intermediar Just4Metin
♛ Lider AD. Moderatori
♛ Lider SUPER Moderatori
✵ S.AD. Moderator J4M
✔ AD. Moderator J4M [3/3 Pct.]
✔ SUPER Moderator J4M [3/3 Pct.]
✔ Moderator J4M [3/3 Pct.]
✔ Trial Moderator J4M
© Membru Club J4M [Permanent]
♂ Mister J4M

▼ Nume anterioare:
↻ Chavesz
↻ Jaroslaw
↻ Khepri © SCARABEUS™
↻ Kaczynski
↻ K. Scarabeu
------------------------------------------------
Mulţumiri acordate: 302  
Mulţumiri primite: 245  

Re: Părere Servere.European2.

Mesaj de M. Andrei - Marian » 13 Aug 2019, 17:03

Tot ce-a fost, a fost. Să rămână acolo-n trecut.
Există resurse suficiente pentru a face propriul gameplay/evoluții etc. de la 0.
These users thanked the author M. Andrei - Marian for the post:
SokkaBă

Neconectat
Marius.Scooby
Utilizatorul Lunii Decembrie
Utilizatorul Lunii Decembrie
Reputație: Nume anterior: xDooM
Status: N-am
Server Metin2: RealLife
Regat: Chunjo
Mulţumiri acordate: 8  
Mulţumiri primite: 9  

Mesaj de Marius.Scooby » 13 Aug 2019, 17:25

Au fost deschise peste 10 servere cu numele de European si toate s-au terminat la fel , maxim 2-3 saptamani .
Daca chiar vrei sa prinda ai nevoie de protectii si de promovari , nu ai nevoie de cine stie ce sisteme , a fost un server clasic asa ar trebui sa ramana .
These users thanked the author Marius.Scooby for the post:
SokkaBă
Imagine

Neconectat
SokkaBă
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de SokkaBă » 13 Aug 2019, 17:52

Da,adevărat,am și precizat,mulți au încercat să-și populeze serverul doar punându-i numele ”European” . Sisteme bag doar cele necesare,de promovări mă ocup după ce e pus serverul la punct ,mă refer la protecții . Din câte am văzut , de la Cartof pot cumpăra .
”Tot ce-a fost, a fost. Să rămână acolo-n trecut.” - Să ne axăm atunci toți pe un sv cu perso , 2-3 k critică cum e acuma ? :3

Neconectat
M. Andrei - Marian
Lider Grupuri
Lider Grupuri

▼ Funcţii:
™ Intermediar Just4Metin
♛ Lider AD. Moderatori
♛ Lider SUPER Moderatori
✵ S.AD. Moderator J4M
✔ Trial Moderator J4M
♂ Mister J4M

▼ Nume anterioare:
↻ Chavesz
↻ Jaroslaw
↻ Khepri © SCARABEUS™
↻ Kaczynski
↻ K. Scarabeu

Mesaj de M. Andrei - Marian » 14 Aug 2019, 19:08

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. scrie: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
13 Aug 2019, 17:52
”Tot ce-a fost, a fost. Să rămână acolo-n trecut.” - Să ne axăm atunci toți pe un sv cu perso , 2-3 k critică cum e acuma ? :3
Dacă am spus că există suficiente resurse pentru a face propriul gameplay, tu de ce-mi spui "sv cu perso , 2-3 k critică" ?

Șterge tot și gândește serverul tău.
Din punctul meu de vedere, numele serverului trebuie să reflecte într-un fel sau altul, mai mult sau mai puțin, conținutul respectivului server. Nu-mi trânti acolo European2 și gata.
Gândirea ta.
Mentalitatea ta.
These users thanked the author M. Andrei - Marian for the post:
SokkaBă

Neconectat
SokkaBă
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de SokkaBă » 15 Aug 2019, 01:18

Nu e trântit numele :) Dacă am zis ca încerc sa refac fostul server este totuși puțin normal sa ii dau același nume, nu? Spun asta pentru ca tu ai zis ca :"tot ce a fost a fost sa rămână acolo". Tu te referi sa fac ceva ce nu s-a mai făcut SAU sa nu fie pe genu old. Înțeleg bine? Prin old mie mi se pare ca metinul a avut un mare succes, acuma toate au sisteme anapoda, costume cu caru, etc.. M-am gândit sa fac pvp-pvm 250,dar am abandonat. Resurse sunt, ai dreptate,atât Free cât și premium. Resursele alea le folosesc pentru a redeschide un sv asemănător European dar adaug și eu câte ceva la gameplay, poate un farm, poate niște misiuni pvp, nu știu încă, proiectul e abia început.. Mulțumesc de părere oricum.

[ Postat de pe Android ] Imagine

Neconectat
M. Andrei - Marian
Lider Grupuri
Lider Grupuri

▼ Funcţii:
™ Intermediar Just4Metin
♛ Lider AD. Moderatori
♛ Lider SUPER Moderatori
✵ S.AD. Moderator J4M
✔ Trial Moderator J4M
♂ Mister J4M

▼ Nume anterioare:
↻ Chavesz
↻ Jaroslaw
↻ Khepri © SCARABEUS™
↻ Kaczynski
↻ K. Scarabeu

Mesaj de M. Andrei - Marian » 15 Aug 2019, 07:19

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. scrie: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
15 Aug 2019, 01:18
Nu e trântit numele :) Dacă am zis ca încerc sa refac fostul server este totuși puțin normal sa ii dau același nume, nu? Spun asta pentru ca tu ai zis ca :"tot ce a fost a fost sa rămână acolo". Tu te referi sa fac ceva ce nu s-a mai făcut SAU sa nu fie pe genu old. Înțeleg bine? Prin old mie mi se pare ca metinul a avut un mare succes, acuma toate au sisteme anapoda, costume cu caru, etc.. M-am gândit sa fac pvp-pvm 250,dar am abandonat. Resurse sunt, ai dreptate,atât Free cât și premium. Resursele alea le folosesc pentru a redeschide un sv asemănător European dar adaug și eu câte ceva la gameplay, poate un farm, poate niște misiuni pvp, nu știu încă, proiectul e abia început.. Mulțumesc de părere oricum.

Bine. Deschide-l cum vrei tu și vedem la sfârșit cine a avut dreptate.

Succes!

Neconectat
SokkaBă
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de SokkaBă » 15 Aug 2019, 11:36

Mulțumesc!

Neconectat
SokkaBă
Nou Venit
Nou Venit

Mesaj de SokkaBă » 19 Aug 2019, 18:34

13 Aug 2019, 17:25
Au fost deschise peste 10 servere cu numele de European si toate s-au terminat la fel , maxim 2-3 saptamani .
Daca chiar vrei sa prinda ai nevoie de protectii si de promovari , nu ai nevoie de cine stie ce sisteme , a fost un server clasic asa ar trebui sa ramana .
Stiu ca au fost deschise multe,din pacate nici unu nu semana.. Eu le combin ,daca ai jucat ala vechi,de pe vremea lui IuliaNNN ,lvl 44 inceput si Toma cu mapa aia farm ? Ei bine eu bag lvl inceput 44,cu dmg IuliaNNN dar si mapa farm , combin cele de servere vechi.O sa caut si o persoana sa se ocupe de prezentare pe forumul asta,cand este gata clientul ,desigur . :) In fine,te astept pe server sa vezi daca se merita sau ba . Nu ii dau drumul curand,cand iau salariul cumpar protectii de la Cartof(lalaker / bob si ce mai are) + promovari ..

Neconectat
CASTIGLIONE
Miracolul Crăciunului
Miracolul Crăciunului
Mulţumiri acordate: 215  
Mulţumiri primite: 249  

Mesaj de CASTIGLIONE » 19 Aug 2019, 19:00

19 Aug 2019, 18:34
13 Aug 2019, 17:25
Stiu ca au fost deschise multe,din pacate nici unu nu semana.. Eu le combin ,daca ai jucat ala vechi,de pe vremea lui IuliaNNN ,lvl 44 inceput si Toma cu mapa aia farm ? Ei bine eu bag lvl inceput 44,cu dmg IuliaNNN dar si mapa farm , combin cele de servere vechi.O sa caut si o persoana sa se ocupe de prezentare pe forumul asta,cand este gata clientul ,desigur . :) In fine,te astept pe server sa vezi daca se merita sau ba . Nu ii dau drumul curand,cand iau salariul cumpar protectii de la Cartof(lalaker / bob si ce mai are) + promovari ..
s a lasat cartof

[ Postat de pe iPhone ] Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Discuţii diverse”