Cum fac ??

În cazul în care aveţi o nelămurire postaţi aici, de asemenea este locul unde puteţi găsi posibile rezolvări la problemele dvs.
Deconectat
RoMeGaming
Nivel 1
Nivel 1
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 0

Cum fac ??

Mesajde RoMeGaming » 12 Mai 2019, 13:20

*Problemă: Nu Stiu cum :D
Tipologie server(PvM / PvP): pvp
*Resursă folosită: *Link exclusiv J4M* -
*ServerFiles utilizat: -
*Syserr: -
Poză: -
*Detalii suplimentare: Vreau sa imi fac 1 costum personalizat dar am nevoie de un tutorial cam cum as putea pune o alta parte pe 1 costum gen pe sihastru sa mai adaug inca 1 pumnal sau sau freza de ninja sa ii pun o bandana. Cine stie si vrea sa imi explice il rog foarte mult :P Mersi

Vă rugăm să scanaţi întotdeauna fişierele pe care le descărcaţi cu VirusTotal.

Deconectat
nytro123
Nivel 2
Nivel 2
Mulțumiri acordate: 68
Mulțumiri primite: 22

Re: Cum fac ??

Mesajde nytro123 » 12 Mai 2019, 14:12

De obicei, modificarea costumelor se face cu Photoshop. Deschizi textura costumului in format ".dds" cu Photoshop si de exemplu, cel mai simplu este sa scri un nume sau sa adaugi imagini pe diferite parti ale costumului respectiv.

Deconectat
RoMeGaming
Nivel 1
Nivel 1
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 0

Re: Cum fac ??

Mesajde RoMeGaming » 12 Mai 2019, 14:14

nytro123 scrie:Deobicei modificarea costumelor se face cu Photoshop. Deschizi textura costumului in format ".dds" cu Photoshop si de exemplu, cel mai simplu este sa scri un nume sau sa adaugi imagini pe diferite parti ale costumului respectiv.

uitate aici un exemplu ca nu prea ai inteles : Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Înapoi la “Probleme şi Întrebări”