Metin2Albion - PVM Easy.

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
Gigiz
Nivel 5
Nivel 5
Server Metin2: Metin2Remix
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 2

Metin2Albion - PVM Easy.

Mesajde Gigiz » 22 Feb 2016, 20:10

Numele serverului: Metin2Albion
Canale deschise: 1 ( momentan )
Nivel maxim: 99
Puncte status: 90

Serverul ruleaza 24 ore pe zi.

Site-ul serverului: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Forumul serverului: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Inregistrare: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Client: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Rata experienta: 150% (Nu se creşte nici greu, nici uşor rău)
Rata yang: 150% ( Nu se creşte nici greu,nici uşor rău)
Rata obiecte: 150% ( Nu se creşte nici greu, nici uşor rău)
Rata fierarului: Variază în funcţie de Plus.

Detalii despre server:
Magazine:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Boşi/Metine:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Evoluţii:
Imagine

Evoluţie la accesorii nu avem momentan.

Alte detalii:
Imagine

Detalii despre evenimente: Evenimentele se fac in functie de playerii online.

Echipa jocului: [SGA]qWizzip , [MISS]Karis

Server-ul rulează pe un dedicat de la gazduirejocuri, care este plătit pe 4 luni. :)
Dacă aveţi idei care pot îmbunătății server-ul , vă rog să le lăsați aici sau pe forumul oficial al server-ului.
Vă rog , dacă nu vă place server-ul , sau descrierea e prea slabă pentru voi , să continuaţi să căutaţi server-ul perfect.

Deconectat
Arkenon
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2Eth
Mulțumiri primite: 0

Re: Metin2Albion - PVM Easy.

Mesajde Arkenon » 22 Feb 2016, 20:15

Sa inteleg din prezentare ca trebuie sa farmez pentru carti?

Deconectat
doxnet14
Nou Venit
Nou Venit
Regat: Chunjo

Mesajde doxnet14 » 22 Feb 2016, 20:20

Nu farmezi pentru carti. Toate cartile se afla la NPC-uri, cele pentru limbi, transformare, conducere, combo, etc.

Deconectat
SantaDuke
Nivel 3
Nivel 3

Mesajde SantaDuke » 22 Feb 2016, 20:37

Daca ai pune altfel de beta,nu cea normala una arginti de exemplu. Totuși nu-i așa greu de modificat
serverul de baza a fost serenity,observ ca ai modificat ceva tu acolo e ok
Pietrele +5 sunt doar pentru Arme ?
Costumele/frezele Au si apărări ? daca da e nașpa
Se vor restarta conturile după perioada beta ?
Cat e timpu la biolog ?

Deconectat
Gigiz
Nivel 5
Nivel 5

Mesajde Gigiz » 22 Feb 2016, 20:49

SantaDuke scrie:Daca ai pune altfel de beta,nu cea normala una arginti de exemplu. Totuși nu-i așa greu de modificat
serverul de baza a fost serenity,observ ca ai modificat ceva tu acolo e ok
Pietrele +5 sunt doar pentru Arme ?
Costumele/frezele Au si apărări ? daca da e nașpa
Se vor restarta conturile după perioada beta ?
Cat e timpu la biolog ?

Salut,
Avem timp să modificăm textura dacă sunteţi mai mulţi de această părere.
Pietrele sunt +5 pentru arme şi armuri, momentan puteţi pune o singură piatră +5 pe armă/armură şi 2 +4.
Da,au apărări,dacă vreţi să le scoatem , faceţi propunere pe forumul nostru şi dacă sunt mai mulţi de acord , le vom scoate.
Se vor reseta doar dacă descoperim un bug care să facă diferenţă între jucătorii de acum şi cei care se vor înregistra în viitor. Dar nu cred că avem noi acest "noroc" .
Este ca pe ro.

Deconectat
Asiris Prodüction™
Utilizator suspendat !
Utilizator suspendat !
Status: # MENTAL #
Server Metin2: # Joc ce merită. #

Mesajde Asiris Prodüction™ » 22 Feb 2016, 21:00

Hm.. Văd un server cât de cât stabil. Văd un stil de joc destul de bine gândit, o prezentare detaliată destul de ok după părerea mea, destul interes, un homepage frumos şi şmecher cu nişte statistici ce nu am mai văzut prea recent gen "Cel mai bogat player" :)) Serverul pare ok din toate privinţele. Staff-ul văd că se ocupă, că vă faceţi treaba încât să fie totul din ce în ce mai bine.. Sperăm că itemshop-ul nu va fi motivul pentru care serverul să nu merite. Sper să fie bine gândit, fără chestii ce nu se pot face în joc, şi fără exagerări..

În rest, mult succes cu serverul, pot zice că îl recomand şi rog owner-ul principal să mă contacteze cât mai curând pe ID-ul de skype: daniel.xnirvana . Baftă multă !

Edit#1: Ceva ce nu-mi place, la început din cufăr ucenic văd că ies elixire E, tot ce trebuie dar mantie nu.. Mai era aşa pe unele servere.. gen acuma eu trebuie să merg să cumpăr mantie şi să mă întorc la câini.. -.- #-o

Edit#2: Wtf, ok văd că ai accesoriile LC, abanoşi şi aşa mai departe +9 la shop, văd şi oţele+arme 65, dar +0 ceea ce e bine că totuşi e un pvm medium, însă o nelămurire. Toate ca toate, dar armele 30 de ce p..a mea sunt +0 ?
Mi-e o lene vai steaua ei să fac eu fms +9 :i wtf. Nici nu cred că voi avea la 30 bani de bless etc.

Edit#3: Deja începe să nu-mi mai placă serverul.. La magazin general --- poţiuni văd rouă, care are bonus random ,timp random, şi ciudat: este doar una la cumpărare, o singură bucată, prima oară credeam că e permanentă.. lol wtf..
Poţiunile sunt împărţite aiurea, câte 50 la cumpărare verzi-mov.. Şi, din cufăr ucenic început primeşti elixir E, dinăla cu 10.000.000 PV, iar la shop găseşti dinalea S cu 1.000.000 ... păi ce naiba mă..
Buff-urile astea, site'urile după cum se ştiu ca termen, sunt 20 bucăţi la 10kk..

LOOOOOL, 200x SCHIMBĂ BONUS COSTĂ 20kk ŞI 200x ADAUGĂ 100kk CE NAIBA MĂ ?!?!

Deja mi-aţi f**ut tot cheful.. Baftă cu serverul.
Ultima oară modificat 08 Sep 2016, 12:19 de către Geo., modificat de 4 ori în total.
Motiv: Exces de emoticons este interzis

Deconectat
Gigiz
Nivel 5
Nivel 5

Mesajde Gigiz » 22 Feb 2016, 21:27

Asiris Prodüction™ scrie:Hm.. Văd un server cât de cât stabil. Văd un stil de joc destul de bine gândit, o prezentare detaliată destul de ok după părerea mea, destul interes, un homepage frumos şi şmecher cu nişte statistici ce nu am mai văzut prea recent gen "Cel mai bogat player" :)) Serverul pare ok din toate privinţele. Staff-ul văd că se ocupă, că vă faceţi treaba încât să fie totul din ce în ce mai bine.. Sperăm că itemshop-ul nu va fi motivul pentru care serverul să nu merite. Sper să fie bine gândit, fără chestii ce nu se pot face în joc, şi fără exagerări..

În rest, mult succes cu serverul, pot zice că îl recomand şi rog owner-ul principal să mă contacteze cât mai curând pe ID-ul de skype: daniel.xnirvana . Baftă multă !

Edit#1: Ceva ce nu-mi place, la început din cufăr ucenic văd că ies elixire E, tot ce trebuie dar mantie nu.. Mai era aşa pe unele servere.. gen acuma eu trebuie să merg să cumpăr mantie şi să mă întorc la câini.. -.- #-o

Edit#2: Wtf, ok văd că ai accesoriile LC, abanoşi şi aşa mai departe +9 la shop, văd şi oţele+arme 65, dar +0 ceea ce e bine că totuşi e un pvm medium, însă o nelămurire. Toate ca toate, dar armele 30 de ce p..a mea sunt +0 ? :))

Mi-e o lene vai steaua ei să fac eu fms +9 :i wtf. Nici nu cred că voi avea la 30 bani de bless etc. [-(

Salut, noi am făcut cum am crezut noi că e mai bine, voi sunteţi jucătorii , putem face oricând armele de nivel 30 +9 şi să adăugăm mantii... tot ce trebuie să faceţi este să fiţi mai mulţi de acord cu asta.
Intrati pe forumul oficial al server-ului, spune-ţi ce nu vă place,ce să se scoată sau ce să se adauge, dacă noi şi alţi jucători cred că este o propunere bună, o vom implementa.
De asta am zis că rulează in mod beta 2-3 zile,să facem modificările necesare pentru un gameplay cât de cât ok.
Dacă nu sunteţi de acord cu asta,reveniţi peste câteva zile/săptămâni.
Ne cerem scuze pentru aceste "neplăceri". :)

Deconectat
Asiris Prodüction™
Utilizator suspendat !
Utilizator suspendat !
Status: # MENTAL #
Server Metin2: # Joc ce merită. #

Mesajde Asiris Prodüction™ » 22 Feb 2016, 21:29

Vezi că înainte să termini acest reply am mai editat o dată ce am scris, îţi dau aici copy paste ..

""" Edit#3: Deja începe să nu-mi mai placă serverul.. La magazin general --- poţiuni văd rouă, care are bonus random ,timp random, şi ciudat: este doar una la cumpărare, o singură bucată, prima oară credeam că e permanentă.. lol wtf..
Poţiunile sunt împărţite aiurea, câte 50 la cumpărare verzi-mov.. Şi, din cufăr ucenic început primeşti elixir E, dinăla cu 10.000.000 PV, iar la shop găseşti dinalea S cu 1.000.000 ... păi ce naiba mă..
Buff-urile astea, site'urile după cum se ştiu ca termen, sunt 20 bucăţi la 10kk..

LOOOOOL, 200x SCHIMBĂ BONUS COSTĂ 20kk ŞI 200x ADAUGĂ 100kk CE NAIBA MĂ ?!?! """

E bine că vrei să ţii cont de părerile playerilor, serverul nu este rău, chiar este ok, te asigur, cu ceva modificări poate fi foarte bine. Dă-mi add skype, daniel.xnirvana , şi vorbim aici despre ce ar mai trebui făcut.

Deconectat
Gigiz
Nivel 5
Nivel 5

Mesajde Gigiz » 22 Feb 2016, 21:37

Am modifcat preţul adaugă şi schimbă.
Dar nu am dat reboot pentru că sunt playeri conectaţi, o să dăm astăseară la o oră târzie , deci revino mâine dacă nu ai răbdare.

Te rog să postezi pe forumul oficial ce neplăceri ai că să vadă şi ownerul principal asta şi să le punem in aplicare :) Mulţumesc.

Deconectat
doxnet14
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde doxnet14 » 23 Feb 2016, 08:02

Din acest motiv e in beta ! Schimbam ceea ce nu e ok.
S-au adaugat elixirele E, s-a micsorat pretul la schimba si adauga, s-a pus x20 roua de fiecare, s-au pus mantii si mai multi bani pentru caracterele noi create.
Si ca un p.s : Daca nu va place un anumit lucru la server nu faceti in asa fel incat sa-l puneti intr-o lumina proasta. Fiecare joaca ce-i place, cum ii place.

[ Mesaj scris via Android ] Imagine

Înapoi la “Servere Hostate/IP”