WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
Donici Cătălin
Administrator
Administrator
Reputație: Fondator
---------------------------------------
► Administrator Principal
► Administrator Plăți
---------------------------------------
Status: Urasc prostia !
Server Metin2: Niciunul :P
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 6
Mulțumiri primite: 75

Re: WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Mesajde Donici Cătălin » 30 Mai 2016, 17:09

vlad1920 scrie:Intra pe server au zis... sunt 5000 on au zis... cand intru la ora 17:50 pe site vad 836 jucatori online
1.017 - Magazine offline
7.149 - Online 24h

5000 on zilnic adica in 24 ore :D

Deconectat
DeadSoul
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Wom2Ro
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 2

Mesajde DeadSoul » 30 Mai 2016, 17:37

Imagine

Dragi Jucători,
Avem plăcerea să vă anunțăm că la ora 21:00 va începe evenimentul Cufere Lumina Lunii.
Evenimentul se va încheia mâine la ora 21:00.

Vă urăm spor la vânătoare!
Imagine

Deconectat
DeadSoul
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde DeadSoul » 30 Mai 2016, 21:42

Imagine

Evidențieri

Adăugarea mai simplă a obiectelor la negociere
Revenind la ultima actualizare, am adăugat o scurtătură pentru mutarea obiectelor din și în Depozit: Ctrl + click stâng. Acum o vom face să funcționeze și la fereastra de negociere de asemenea. Țineți minte că asta vă poate face oarecum să greșiti, așa că vă rugăm amintiți-vă să verificați înainte de a negocia ceva dacă este într-adevăr obiectul pe care așteptați să-l primiți. Nu vă va durea niciodată dacă verificați!

Scut Trei Împărați
- Efectul de reducere al vitezei de atac a fost eliminat.
- Am adăugat bonusul Rezistență la Paguba Competenței.
- Am scăzut puțin valoarea bonusului Max PV.
- Acum poate fi îmbunătățit doar cu pietrele Dragon Întunecat.
- Limita de nivel crește acum odată cu nivelul de îmbunătățire al scutului (până la nivelul 105 în +9).

Îmbunătățiri ale armelor și armurilor Dragon Întunecat
Am modificat destul de mult toate valorile de atac ale armelor (crescându-le sau scăzându-le în funcție de + și de obiect) și am crescut valoarea bonusului Tare împotriva Monștrilor la toate armele. De aceea, au devenit efectiv mult mai bune în PvM, așa cum intenționau să fie încă de la început. Am remediat de asemenea strălucirea excesivă a tuturor armelor atunci când se apropiau de +9.

Cât despre armuri, Sculpturile Dragonului de Pământ necesare la îmbunătățirea acestora au fost reduse la numai una pentru toate nivelurile de îmbunătățire (+7, +8, și +9).

Setul PvP de arme Dragon Întunecat
Mulți dintre voi au cerut ca setul actual de arme Dragon Întunecat să devină PvP, însă am întâmpinat câteva probleme, deoarece aproape jumătate din armele din joc erau folosite în PvM, și astfel am fi dezavantajat unele persoane. Am vrut de asemenea să aducem o nouă actualizare cu un set de arme PvP. În orice caz, în cele din urmă, ne-am decis că acea actualizare este puțin cam departe în acest moment datorită timpului de așteptare prea mare. Așadar, cu această actualizare, vă punem la dispoziție o modalitate de a schimba armele PvM existente cu unele orientate puțin mai mult spre PvP, păstrând de asemenea toate bonusurile și pietrele lor. De fapt, aceasta va fi singura modalitate de a obține aceste arme pe viitor, prin transformarea unei arme PvM și convertirea acesteia într-o armă PvP.

Setul PvP nu este un set nou de arme, însă, arată mai întunecat la culoare decât cel PvM, copiind toate bonusurile și valorile celui PvM, dar cu bonusul Paguba Competenței în loc de Tare împotriva Monștrilor.

Transformarea armelor Dragon Întunecat PvM în arme Dragon Întunecat PvP
Acest lucru poate fi făcut la Yeon Michin, un cetățean din Peninsula Cap Dragon. Yeon Michin va avea nevoie, pe lângă arma care s-o transforme, și de o sferă magică. El spune că Sfera Amurg va face cu siguranță acest lucru. Rapoartele menționează că acestea au fost recent găsite după distrugerea Pietrelor Metin din Hărțile Dragon Întunecat... și din comoara deținută de Razador.

Transformarea armelor Dragon Întunecat PvP în arme Dragon Întunecat PvM
Este de asemenea posibil, printr-un proces asemănător celui anterior, cu excepția sferei magice. Sfera Zorilor va fi cea care îți va permite să inversezi transformarea în schimb!

Bijuteriile Dragon Întunecat
Îmbunătățirea bijuteriilor se face acum cu materiale din hărțile Dragon Întunecat începând cu +4, înlocuind vechile materiale de upgrade.

Îmbunătățiri ale recompensei Dragonului de Pământ
Temnița Dragonului de Pământ necesită efortul mai multor persoane pentru a fi completată de jucătorii de nivel mediu. Din păcate, recompensa nu a fost întotdeauna la egalitate cu efortul depus.

Următoarele modificări încearcă să compenseze această problemă:
- La fiecare raid, va exista un Cap Dragon de Aur primit cu siguranță.
- La fiecare raid, va exista o șansă separată de a primi Bustul Dragonului de Aur sau Coada Dragonului de Aur.
- Dacă sunt destui jucători în raid, va exista șansa de a obține o Sculptură Dragon de Aur întreagă (pe lângă celelalte).
- Dacă sunt cel puțin trei jucători la raid, există șansa de a obține cel de-al doilea Cap Dragon de Aur.
- Dacă sunt cinci sau mai muți jucători, cel de-al doilea Cap Dragon de Aur va fi primit garantat și va exista șansa de a obține chiar și al treilea Cap Dragon de Aur.

Notă: jucători nu înseamnă caractere.

Cioburi Dragon Vrăjite
Aceste noi și puternice cioburi au fost zărite picând din metinele Dragon Întunecat. Durând până la 48 de ore după obținere, adună trei împreună pentru a le fuziona într-un minunat Cor Dragonis.
Cioburile Dragon normale au fost și ele reproiectate având acum o nouă iconiță.

Lista completă a modificărilor poate fi găsită mai jos.

Actualizarea Detaliată
Am remediat câteva erori suplimentare și am făcut câteva modificări, pe lângă cele evidențiate mai sus. Toate detaliile sunt mai jos:

Îmbunătăţiri/Modificări

• Am adăugat un nou set Dragon Întunecat PvP.
  • Am reechilibrat armele Dragon Întunecat PvM existente.
  • Am reechilibrat Scutul Trei Împărați.
  • Am adăugat Cioburi Piatră Dragon Vrăjite.
  • Am modificat iconița Cioburilor Dragon normale.
  • Am schimbat materialele de îmbunătățire de la bijuteriile Dragon Întunecat.
  • Am crescut recompensele Dragonului de Pământ în funcție de numărul de jucători.
  • Folosind Ctrl + click stâng când negociezi va trimite obiectul spre negociere.
  • Am îmbunătățit performanțele arborelui de interpretare a clientului (face referire la optimizarea clientului).
  • Dojang:
    • Dacă inamicul tău nu apare în bătălie, vei câștiga acum prin descalificarea lui după ce au trecut 60 de secunde.
    • Uciderea jucătorilor, alții decât partenerul desemnat ție, nu va mai încheia duelul.
  • Mai multe denumiri corecte în mai multe locuri (făcând referire la NPC-urile existente cu un nume diferit, nume de hărți incorecte, etc).

Remedieri

• Am corectat închiderea camerei Dragonului de Apă după ce a trecut o oră. Un anunț este acum afișat în mod regulat cu timpul rămas.
    • Am remediat problemele cu unii jucători ce stăteau în cameră mai mult de o oră, blocând astfel alte raiduri.
  • Am remediat auto-atacarea din a începe încă o dată după reînviere dacă ținta se afla în raza de atac.
  • Am remediat câteva probleme din Porțile Iadului unde unii jucători nu puteau interacționa cu temnița, blocând raidul dacă ucideau una din țintele cerute.
  • Am corectat câteva probleme de la încărcarea imaginilor de breaslă.
  • Armele nu mai păstrează strălucirea ultimei arme echipate de orice jucător din calea ta. Asta înseamnă că, arma ta +9 va străluci întotdeauna corect chiar dacă alt jucător poartă una +0.
  • Stamina nu mai este consumată în timpul transformării, pentru a preveni apariția unor probleme de sincronizare (datorită faptului că niciun monstru transformat nu are o animație de mișcare).
  • Nu mai este posibil să călărești un cal în timpul mersului. Atât mersul inițiat de jucător cât și mersul din cauza lipsei rezistenței (lipsa punctelor PM) sunt acum blocate.
  • Am remediat câteva locuri adiționale din pereții Templului unde zăcămintele își făceau apariția.
  • Am remediat un loc întâmplător din harta regatului Jinno unde jucătorii puteau pescui.
  • Trăgând obiectele Suflet Dragon direct în inventarul normal nu mai produce nicio acțiune. Acest lucru remediază problema în care jocul interpreta asta ca o cerere de a detașa Piatra Suflet Dragon, neexistând nicio atenționare că s-ar putea distruge.
  • Mutarea unui obiect în depozit îl șterge acum în mod corect din câmpul de acces rapid.
  • Căutarea în Magazine include acum câteva obiecte lipsă precum cărțile Ajutorul Naturii.
  • Remedierea închiderii neașteptate a clientului (crash):
    • Am remediat închiderile bruște apărute datorită unor mici fișiere non-dds tratate ca atare.
    • Am remediat închiderea bruscă a clientului cauzată de apăsarea tastei TAB chiar înainte de teleportarea caracterului.
  • Căutarea în magazine: Acum este posibil să căutați obiecte chiar dacă acestea conțin caractere românești în numele lor scriind versiunea ascii a acestora (adică litere normale, fără diacritice).
Ultima oară modificat 17 Iul 2016, 22:48 de către Geo., modificat 1 dată în total.
Motiv: Doar membrii echipei au voie să folosească bold , size, color.
Imagine

Deconectat
S.Adrian
Ad Moderator
Ad Moderator
Reputație: ★ Ad. Moderator
Punctaj Moderativ: 3/3
===================
► Fost S. Moderator J4M
===============
► Fost Moderator J4M
===============
► Fost Designer J4M
===============
► Nume anterior: Cratos., Enerky.
===============
Status: Unstopable!
Server Metin2: My Life!
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 8
Mulțumiri primite: 62

Mesajde S.Adrian » 31 Mai 2016, 06:34

Eu joc pe sv inca de cand s-a deschis, cam aproape de un an...nu am avut nici-o-data probleme. Jucati cu incredere. Serverul este pe maini bune iar stafful stie mereu ce face. Ma gasiti pe server cu numele JAPAN regat GALBEN. Pwp!
Imagine
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 1
Nivel 1
Status: Game Master
Server Metin2: WoM2 RO
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Mesajde [GM]Orfeu » 31 Mai 2016, 14:29

Imagine

Dragi jucători,
În această seară la ora 20.00, vom organiza evenimentul Broasca de Aur ce constă în căutarea unui GM transformat într-o broască gigantică aflat într-un loc şi hartă aleatorie.
În momentul în care cineva a reuşit să ajungă la acea broască nu vei mai putea dobândi nici un premiu de la aceasta dar, vei putea continua căutarea celorlalte broaşte.
Numărul broaştelor este influenţat de numărul de Game Masteri on-line în joc la ora rulării evenimentului.
Doar primul ce deschide negoţul cu o broască îşi va câştiga premiul!

Succes!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde DeadSoul » 02 Iun 2016, 15:54

Imagine

Dragi Jucători,
În această seară la orele 21.00 va începe evenimentul Cufere Hexagonale.
Cuferele Hexagonale pot fi găsite ca pradă la diverşi monştri din joc şi conţin materiale inclusiv perle.
Evenimentul va rula pentru 24 de ore.

Vă dorim mult succes!
Imagine

Deconectat
Kaczynski
Ad Moderator
Ad Moderator
Reputație: #//
------------------------------------------------
►Ad. Moderator J4M [3/3 Pct.]
►Super Moderator J4M [3/3 Pct.]
►Moderator J4M [3/3 Pct.]
►Trial Moderator J4M
►Membru Club J4M [Permanent]
►Mister J4M
►Nume anterior: "Chavesz" , "Jaroslaw", "Khepri © SCARABEUS™"
------------------------------------------------
Status: Respect Hip-Hop-ul !
Server Metin2: Niciunul
Mulțumiri acordate: 163
Mulțumiri primite: 105

Mesajde Kaczynski » 02 Iun 2016, 15:57

Cel mai stabil server pvm la ora actuală în România .
Recomand serverul din foarte multe puncte de vedere.

Jucaţi cu încredere !
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde [GM]Orfeu » 03 Iun 2016, 12:58

Imagine

Războiul Naţional este evenimentul de Vineri seara, acest eveniment rulând în fiecare Vineri la orele 21.00.
La acest eveniment participaţi vorbind cu Gardianul Arcaş din map1.
Premiile ce pot fi câştigate sunt întotdeauna bonus experienţă pentru 48 de ore în funcţie de clasament şi anume, 50% , 25% şi nu în ultimul rând 10%.

Mult succes!

PS. Multumim tuturor pentru comentariile pozitive.

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde [GM]Orfeu » 05 Iun 2016, 13:25

Imagine

Dragi jucători,

În această seară la orele 21.00 se va desfăşura eveniment OX.
Participanţii accesează harta de eveniment vorbind cu Uriel.
Premiile constă în câte 1 Cufăr al Înţelepciunii pentru jucătorii care rămân printre ultimii 20-25 în concurs.

Vă dorim un final de weekend relaxant!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde DeadSoul » 06 Iun 2016, 19:14

Imagine

Dragi jucători,
Evenimentul Ziua Cărții rulează astăzi, pentru 24 de ore, până la ora 23:59.
Oferă-i şoarecelui de bibliotecă Soon, o Artă la alegerea ta în schimbul unui Manual aleatoriu.

Mult noroc tuturor!
Imagine

Înapoi la “Servere Hostate/IP”