[PVM MEDIUM] FLAMIA2 - RENAŞTEREA ZEILOR DRAGON -

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
Frank
Moderator
Moderator
Reputație: Nume anterior: Cr1zatu
Status: mă printzule
Server Metin2: NR, Flamia
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 0

Re: [PVM MEDIUM] FLAMIA2 - RENAŞTEREA ZEILOR DRAGON -

Mesajde Frank » 17 Oct 2018, 19:44

Imagine

Story:
    Fenomenul sumbru cunoscut sub stereotipul de Halloween are în spate o bogată tradiţie, adesea presărată cu poveşti fermecătoare pentru pasionaţii de mistere. Pentru populaţiile celtice de odinioară era un festival al umbrelor, o ocazie deosebită de a intra în contact cu fiinţele de pe celălalt tărâm. Se aprindeau focuri sacre, se lăsau daruri ritualice, se făceau profeţii.
    Sărbătoarea pe care o cunoaștem sub numele de Halloween a fost influențată, de-a lungul secolelor, de numeroase culturi. În Imperiul Roman era Ziua Pomona, la celtici era festivalul Samhain, iar la creștini Sărbătoarea Tuturor Sfinților.
    Ei bine, este vorba despre o veche legendă irlandeză exportată în America, care îl are drept personaj principal pe zgârcitul Jack o’Lantern, metamorfozat ulterior în felinarul pe care îl ştim cu toţii. Jack era un om avar, mare împătimit al băuturii, nelegiuit fără regrete, care tot timpul le juca feste celor apropiaţi şi nu numai. A îndrăznit într-o bună zi să-l provoace chiar pe Necuratul.

Detalii despre Eveniment:
    NPC-ul Darkin
    Imagine

Evenimentul se va desfăşura la NPC-ul Vrăjitorul Darkin, locaţia acestuia fiind în centru Map1 al fiecărui regat.
      La NPC-ul Darkin veţi crafta majoritatea itemelor disponibile pe perioada evenimentului.
      Imagine Imagine
      Costum Halloween
      Preţ: Imagine 150x Bagheta de Halloween + Imagine 50x Pergament de Halloween + Imagine 200x Dovleac
      Bonusuri: +2000 PV, +10% Tare vs Sefi, +10% Tare vs Metine

Imagine Imagine
      Frizură Halloween
      Preţ: Imagine 100x Bagheta de Halloween + Imagine 25x Pergament de Halloween + Imagine 150x Dovleac
      Bonusuri: +80 Valoarea atacului, +10% Tare vs Șefi

-------------------------------
      Imagine Imagine Imagine
      Imagine Imagine Imagine
      Armă Halloween
      Preţ: Imagine 35x Bagheta de Halloween + Imagine 50x Dovleac
      Bonusuri: +10% Tare vs Metine

Imagine
      Mount Halloween
      Preţ: Imagine 50x Pergament de Halloween + Imagine 100x Dovleac + Imagine 50x Bagheta de Halloween
      Bonusuri: +2000 PV, + 150 Valoarea atacului, +10% Tare vs Șefi

Imagine
      Pet Halloween
      Preţ: Imagine 40x Pergament de Halloween + Imagine 100x Dovleac + Imagine 50x Bagheta de Halloween
      Bonusuri: 1800 PV + 10% Tare vs Metine + 10% Blocare Corporal

Imagine
      Misiune Halloween:
      Preţ : Imagine 10x Pergament de Halloween + Imagine 10x Bagheta de Halloween + Imagine 10x Dovleac

Morticia, Vrăjitoarea Iadului
    Imagine
      Locaţie: După ce Azrael este înfrânt în Catacombe, Moriticia va apărea în continuarea acestuia.

Misiunea "Invinge-o pe Morticia"
      Ai nevoie de Imagine Pergament Misiune de Halloween craftabil la Vrajitorul Darkin. La autilizarea pergamentului apasand Click Dreapta pe el se va activa un quest, în care-ţi va cere să o omori pe Morticia, Vrăjitoarea iadului de 10 ori.
      Recompensă: Imagine Titlu Halloween - Suflet băntuit (Durată : Permanent).

Drop Iteme
      Imagine Cufărul Doveac este craftabil la Vrăjitorul Darkin amplasat în map1 în fiecare regat şi dropabil la orice Şef din joc. Acesta se deschide cu Click Dreapta si contine iteme rare.
      Imagine Bagheta de Halloween este dropabila la toate Pietrele Metin şi la Metinele Dovleac Gigant. Se foloseste doar pentru craft la NPC-ul Vrajitorul Darkin.
      Imagine Dovleac este dropabil la toți monștrii apropiați nivelului tau. Se foloseste doar pentru craft la NPC-ul Vrajitorul Darkin
      Imagine Pergament de Halloween este dropabil doar la Metinele Dovleac Gigant. Se foloseste doar pentru craft la NPC-ul Vrajitorul Darkin.

Metinul Dovleac Gigant
      Se găseste în Țara Giganților, Pădurea Roșie, Valea Șerpilor.
      Pentru a putea distruge un Metin Dovleac Gigant, este necesar să ai echipat un Skin de arma de Halloween, altfel nu vei da damage in acesta.

Butoi de Halloween
      Pe parcursul evenimentului, în Map1 al fiecărui regat se vor adăuga în mod aleatoriu câte un Butoi Bântuit, pe chat va apărea un anunţ la fiecare 30 minute când un nou Butoi şi-a făcut apariţia . Ideea este simplă, cauţi Butoiul Bântuit, pe premiza primul care îl găseşte este premiat, când îl vedeţi daţi Click Stânga pe el şi o să primiţi automat o recompensă în inventar.

Changes:
- Obţinerea Fragmentelor de Energie.
- Sistemul de Energie
- Nu mai puteţi obţine Fragmente Energie cu itemele de la NPC-ul de arme sau armuri ce aveau peste nivelul 50.
- Puteţi da orice arma/armura/accesoriu cu nivel peste 50 la Alchimist. Veţi primi Fragmente Energie în funcţie de +-ul item-ului.
- Pentru +0 - +6 primiţi 20x Fragment de Energie.
- Pentru +7 primiţi 100x Fragment de Energie.
- Pentru +8 primiţi 150x Fragment de Energie.
- Pentru +9 primiţi 200x Fragment de Energie.
- Drop Fragmente de Energie:
- Drop-ul Fragmentelor de Energie de la Pietrele Metin va fi crescut.
- Vor fi adăugate Fragmente de Energie şi la Şefi.

Happy Hunting !
Best Regards,
Flamia2 !
Imagine

Deconectat
B.Florin
Nou Venit
Nou Venit
Status: F*t virgine.
Server Metin2: Infinite
Mulțumiri acordate: 0

Mesajde B.Florin » 18 Oct 2018, 12:50

Conectat
.ShadoW
Nivel 3
Nivel 3
Status: Working...
Server Metin2: HardLife
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 40
Mulțumiri primite: 15

Mesajde .ShadoW » 20 Oct 2018, 15:34

mi-am facut cont si spune id sau parola incorecta si le-am pus de 100 de ori ,plus ca pe site ma pot loga

Deconectat
ThroneSetou
Nivel 1
Nivel 1
Reputație: Nume anterior: beniamin201
Schimbat cu ocazia Tombolei de Paste 2017
Status: Nu
Server Metin2: Sagitta
Mulțumiri acordate: 55
Mulțumiri primite: 6

Mesajde ThroneSetou » 20 Oct 2018, 15:37

E plin de VIP serverul, e prea pay2win acest server.
grasu_work | grasu nr.1
Imagine

[ Hades ] ✔ ART
Imagine

Deconectat
Frank
Moderator
Moderator

Mesajde Frank » 22 Oct 2018, 18:34

ThroneSetou scrie:E plin de VIP serverul, e prea pay2win acest server.

Nu știu cât de ''mult'' te-ai jucat pe serverul nostru, dar bănuiesc că nu suficient . Ce ai văzut tu cu ''Plin de VIP'', acela este doar un tag, el se negociază cu Yang, nu oferă un bonus/un plus faţă de cineva care nu are, el se oferă drept recunoaştere în fiecare pachet din Itemshop . Ai văzut atâtea VIP-uri pentru că la noi pe server se înţelege conceptul de ''donator'' şi nu sunt discrepanţe între cineva care a donat x euro şi cineva care nu a donat deloc, acele TAG-uri se vând la un preţ redus (yang) .

Ce pot sa fac la asta ? #LINK#

Salut, unora Antivirusul detectează serverul ca fiind o ameninţare . Ca să scapi de această problemă, de câte ori vrei să te joci poţi da Dezactivare temporară 1/4/12h etc. Antivirusului.

mi-am facut cont si spune id sau parola incorecta si le-am pus de 100 de ori ,plus ca pe site ma pot loga

Salut, redescarcă de pe site clientul prin varianta MEGA .
Ultima oară modificat 22 Oct 2018, 22:43 de către FastReview, modificat 1 dată în total.
Motiv: Bold si italic eliminat
Imagine

Deconectat
Farmya
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi
Mulțumiri acordate: 0

Mesajde Farmya » 23 Oct 2018, 08:59

Intru și eu astăzi. Cam în cât timp reușești să faci level 75? Mă refer... Tragi ca fraierul sau e semi-ușor? Descrierea e frumoasă. Sper ca și experiența pe server, să fie la fel.

O întrebare. Pe server cei ce donează o să fie super avantajați fată de cei care nu?
Cum pică SS, EXO și citite? Am jucat pe alt server si Ss pica odata la 100 de metine.
G-ul le faci cu cărțile, nu? N-am prins eu in descriere ( la munca atm ) unde pica cartile?

[ Postat de pe Android ] Imagine

Deconectat
Frank
Moderator
Moderator

Mesajde Frank » 01 Noi 2018, 09:38

Farmya scrie:Intru și eu astăzi. Cam în cât timp reușești să faci level 75? Mă refer... Tragi ca fraierul sau e semi-ușor? Descrierea e frumoasă. Sper ca și experiența pe server, să fie la fel.

O întrebare. Pe server cei ce donează o să fie super avantajați fată de cei care nu?
Cum pică SS, EXO și citite? Am jucat pe alt server si Ss pica odata la 100 de metine.
G-ul le faci cu cărțile, nu? N-am prins eu in descriere ( la munca atm ) unde pica cartile?

Salutare, nivelul 75 se atinge relativ usor, am pus accentul mai mult pe partea de obtinerea obiectelor si plusarea/bonusarea lor, astfel am facut crescutul mediu pentru a nu reprezenta o problema .
Cartile pica la fiecare metin cu sansa de 100%, la fel si Cititele Concentrate si Pergamentele Exorcizare (majoritatea farmeaza in Valea Orcilor sau la nivel 75-80 in mapa speciala de farmat) .
G-urile se fac din 10 carti . Apoi P-urile cu Pietre Spirit (drop la metine) .

Imagine

Conectat
Vincent Griffith
Helper Avansat
Helper Avansat
Server Metin2: Ransom2.ORG
Mulțumiri acordate: 99
Mulțumiri primite: 127

Mesajde Vincent Griffith » 01 Noi 2018, 10:07

Un server cu adevărat muncit.
Felicitări şi recomand.

Deconectat
K1NGARTZ
Designer
Designer
Reputație: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
► ✔ 0.70 pct
► ✔ Designer
► ✔ https://kingart20.deviantart.com/
► ✔Skype: kingartz21@gmail.com
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: Metin2 Forbidden
Mulțumiri acordate: 16
Mulțumiri primite: 23

Mesajde K1NGARTZ » 03 Noi 2018, 16:10

#UP

Imagine

EVENIMENTUL DE HALLOWEEN ESTE ACTIV.CE MAI AȘTEPȚI ? INTRĂ ȘI ALĂTURĂTE VAMPIRILOR
ȘI VÂRCOLACILOR PENTRU A PETRECE O ZI DE NEUITAT !

Deconectat
Frank
Moderator
Moderator

Mesajde Frank » 04 Noi 2018, 12:55

Echipa Flamia Metin2 este în căutare de oameni serioşi, care să ne ajute cu idei, propuneri, dar mai ales cu suport pentru jucătorii noi.
Facilităţi:
- Veţi face parte dintr-o echipă serioasă, care munceşte constant pentru întreţinerea jocului. Veţi putea contribui cu ideile proprii, veţi fi la curent cu actualizările ce vor urma ş.a.m.d.
- Veţi fi recompensaţi o dată la două săptămâni pentru activitatea voastră pe joc, cu diverse premii ce constau în Vouchere/Obiecte în joc.

Link pentru aplicații : Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Imagine

Înapoi la “Servere Private”