Rubinum Server2 - ”Legacy of Meley” | International [Serverstart 21.12.2018]

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
Avatar utilizator Merry Christmas!
P a t i e n c e
Nou Venit
Nou Venit
Status: https://rubinum.biz
Server Metin2: Rubinum
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 6

Re: Rubinum Server2 - ”Legacy of Meley” | International [Serverstart 21.12.2018]

Mesajde P a t i e n c e » 02 Ian 2019, 15:55

UP!

De astăzi serverul rulează pe versiunea nouă 3.9.5 -

Schimbări aduse:
- Pietrele Metin de la etajul 1 din Temnița lui Ignail nu mai dropează obiecte
- Camera Dragonului: Generalul Yonghan a fost schimbat cu Vrăjitoarea de Gheață (apare de două ori Vrăjitoarea)
- Healerii de la Jotun acum sunt de tip: Boss/Lider (imuni la doborâre/căzatură)
- Au fost scoase obiectele de la NPC-ul Gekko

Obiecte Șterse:
- Bulgării de zăpadă
- Tichetele de Temniță pentru Specter, Baroneasă, Catacomba Diavolilor și Camera Dragonului

Vă mulțumim frumos pentru toată susținerea.

Deconectat
Moș B.Eduard
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Blogger
Super Ad Moderator
Realizator reclame Metin2
Membru Club (permanent)
Fost Lider Super Moderatori
Fost Lider Ad Moderatori
Fost Lider Designeri
Fost Designer
✉ Skype: b.eduard96
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 201

Re: Rubinum Server2 - ”Legacy of Meley” | International [Serverstart 21.12.2018]

Mesajde Moș B.Eduard » 02 Ian 2019, 15:58

Prezentarea nu mai este disponibilă, te rog să remediezi asta și site-ul nu funcționează, cel puțin mie.

This page isn’t working If the problem continues, contact the site owner.
HTTP ERROR 429
// Servicii design, prezentări servere metin2 (skype: b.eduard96) pentru detalii!
portofoliu: http://just4metin.ro/mica-publicitate/servicii-design-prezent-metin2-t44700.html

Imagine

Deconectat
Sai_Won
Membru Club
Membru Club
Reputație: Helper J4M
Membru Club (19 feb)
Status: Idk
Server Metin2: In progres.
Mulțumiri acordate: 2
Mulțumiri primite: 20

Mesajde Sai_Won » 02 Ian 2019, 16:01

Moș B.Eduard scrie:Prezentarea nu mai este disponibilă, te rog să remediezi asta și site-ul nu funcționează, cel puțin mie.

This page isn’t working If the problem continues, contact the site owner.
HTTP ERROR 429

Merge.
Imagine

Deconectat
P a t i e n c e
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde P a t i e n c e » 03 Ian 2019, 02:31

O să remediez problema cu prezentarea când designerul o să fie disponibil. Mulțumesc! :D

Deconectat
ynnuyner
Nou Venit
Nou Venit
Status: Chill.
Server Metin2: Rubinum2.
Mulțumiri primite: 1

Mesajde ynnuyner » 03 Ian 2019, 08:01

Din ce cauza, cam in fiecare seara avem lag pe server?!
Multumesc, in rest serverul este super ok; pe timp de zi merge ceas.

Deconectat
P a t i e n c e
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde P a t i e n c e » 03 Ian 2019, 16:54

ynnuyner scrie:Din ce cauza, cam in fiecare seara avem lag pe server?!
Multumesc, in rest serverul este super ok; pe timp de zi merge ceas.

Aseara au fost lag-uri pe server, cel mai probabil de la DDoS. Sper sa fie ok asta seara.

Deconectat
ynnuyner
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde ynnuyner » 04 Ian 2019, 19:24

Salut Patience, as avea o propunere pt a se adauga/repara pe server in legatura cu itemele care au timp de expirare.
De exemplu: donez 20 euro si cumpar costum, freza, mount s.a.m.d, iar peste 2 zile dupa ce le.am cumparat plec in concediu: 1 saptamana / 1 luna nu conteaza.
Eu cand ma intorc din concediu ce se intampla? Itemele mele au expirat.
Intrebarea este de ce? Nu le.am purtat, nu am intrat pe cont iar ele totusi au expirat.
Te rog frumos fa ceva in legatura cu asta, cu chestia asta tu ne obligi sa ne jucam ca disperatii; daca eu tin itemul in inventar si nu il port sau nu intru pe cont, timpul sau tot expira; nu este corect deloc.
Multumesc!

[ Postat de pe iPhone ] Imagine

Deconectat
P a t i e n c e
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde P a t i e n c e » 05 Ian 2019, 02:57

ynnuyner scrie:Salut Patience, as avea o propunere pt a se adauga/repara pe server in legatura cu itemele care au timp de expirare.
De exemplu: donez 20 euro si cumpar costum, freza, mount s.a.m.d, iar peste 2 zile dupa ce le.am cumparat plec in concediu: 1 saptamana / 1 luna nu conteaza.
Intrebarea este de ce? Nu le.am purtat, nu am intrat pe cont iar ele totusi au expirat.
Te rog frumos fa ceva in legatura cu asta, cu chestia asta tu ne obligi sa ne jucam ca disperatii; daca eu tin itemul in inventar si nu il port sau nu intru pe cont, timpul sau tot expira; nu este corect deloc.
Multumesc!

Îmi pare rău, dar ceea ce spui e total dezechilibrat și n-o să se întâmple niciodată.

1. Există obiecte permanente pe care le poți achiziționa.
2. Obiectele cu timp real așa sunt făcute să expire, nu să le depozitezi.
3. Dacă iei N obiecte cu timp real când este în desfășurare un eveniment, le poți depozita, iar automat dacă cineva începe să joace după eveniment, tu vei avea un avantaj față de el mult prea mare.
4. Ele sunt făcute să fie achiziționate și să expire, ca să se evite depozitarea și alte lucruri care pot apărea mai departe.

Am actualizat link-ul de la prezentare!

Deconectat
ynnuyner
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde ynnuyner » 05 Ian 2019, 07:19

P a t i e n c e scrie:
ynnuyner scrie:Salut Patience, as avea o propunere pt a se adauga/repara pe server in legatura cu itemele care au timp de expirare.
Multumesc!

Îmi pare rău, dar ceea ce spui e total dezechilibrat și n-o să se întâmple niciodată.

1. Există obiecte permanente pe care le poți achiziționa.
2. Obiectele cu timp real așa sunt făcute să expire, nu să le depozitezi.
3. Dacă iei N obiecte cu timp real când este în desfășurare un eveniment, le poți depozita, iar automat dacă cineva începe să joace după eveniment, tu vei avea un avantaj față de el mult prea mare.
4. Ele sunt făcute să fie achiziționate și să expire, ca să se evite depozitarea și alte lucruri care pot apărea mai departe.

Am actualizat link-ul de la prezentare!

Ok, am inteles ceea ce ai spus tu despre parerea mea ca este dezechilibrata, dar vin si eu cu intrebarea: Cand imi fac un caracter nou primesc: inel cu bonus, amuleta cu bonus, pet cu bonus si mount cu bonus; pt. a cumpara cele 4 obiecte din nou dupa ce expira am nevoie de 400 puncte de vot, iar eu in 7 zile nu le pot obtine din vot; ceea ce rezulta ca trebuie neaparat sa donez, sau sa le i.au pe rand.
Eu la aceasta chestie doream sa ajung, ca si cei care nu doneaza sa poata ajunge la jumatatea nivelului de iteme fata de donatori.
Multumesc, o zi buna; serverul din punctul meu de vedere este unul excelent fata de ce este pe piata in ziua de azi, servere cu n evolutii la iteme, level 400 si alte cacaturi. Iti recomand serverul cu cea mai mare placere, dar asta mi s.ar parea singurul inconvenient care ar fi pe server.
Felicitari echipei pt ce ati facut!!! Bravo.

Deconectat
Sociopath
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: ﭸ S.Ad.Moderator
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ﭸ Fost lider Helperi si Trial Helperi
ﭸ Fost Ad.Moderator
ﭸ Fost S.Moderator
ﭸ Fost Moderator
ﭸ Fost Helper
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nume anterior: h u m a n, .Roy, .Ragnar
Status: ▬▬▬▬▬▬
Server Metin2: ▬▬▬▬▬▬
Mulțumiri acordate: 24
Mulțumiri primite: 45

Mesajde Sociopath » 05 Ian 2019, 11:07

N-ar fi rau evenimente cat mai dese care sa dea macar un costum si o freza cu monstrii sa avem pentru farmerii mici..Sau chiar un quest care sa fie tot timpul pe joc si sa ofere astea
Imagine

Înapoi la “Servere Private”