Metin2 WildFantasy clasic

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Conectat
Avatar utilizator Merry Christmas!
xFulg
Nivel 1
Nivel 1
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 15
Mulțumiri primite: 4

Re: Metin2 WildFantasy clasic

Mesajde xFulg » 12 Ian 2019, 21:12

MariusExygo scrie:Am ajustat itemele duplicat din MobDropInfo
Descriere: Spre exemplu daca la piatra Metinul Sufletului cad pietre intre +1 ~ 4, plusul va fi indicat prin rotatie folosind doar un singur slot.
Imagine

Am rescris intreg sistemul de upgrade
Descriere: Acum doar itemele importante cum ar fi (Accesorii lv. 54 Lacrima Cer, Armuri lv. 66 Otele, Arme de lv. 65) cer upgrade-uri clasice.
Acum totul este mult mai organizat si fiecare accesoriu in parte are upgrade-ul sau propriu in functie de nivel.
Imagine

Au fost corectate cateva drop-uri
Descriere: Cum ar fi spre exemplu la dropul pietrei Metinul Sufletului au fost adaugate armuri de lv. 34.

Respawn pietre metin din Valea Seungryong
Descriere: Respawnul a fost micsorat la un timp mai decent(600s -> 150s).
Imagine

EXP din Valea Seungryong
Descriere: Cativa mobi din valea orcilor au primit o mica majorare la experienta data deoarece era prea mica.

S-a rezolvat limita de nivel la skill Lupta de pe cal
Descriere: Intrucat la noi pe Server se pot folosi skill-urile calului de la orice nivel, s-a rezolvat si problema cu punctele ce nu puteau fi adaugate la skill.

Aici => Descriere: Respawnul a fost micsorat la un timp mai decent(600s -> 150s). nu era mai ok undeva la 30-60 s ?

Deconectat
oneX
Fondator WildFantasy
Fondator WildFantasy
Status: http://one-x.ro
Server Metin2: Wild Fantasy
Mulțumiri acordate: 61
Mulțumiri primite: 102

Mesajde oneX » 13 Ian 2019, 04:52

xFulg scrie:
Descriere: Spre exemplu daca la piatra Metinul Sufletului cad pietre intre +1 ~ 4, plusul va fi indicat prin rotatie folosind doar un singur slot.
Imagine

Descriere: Acum doar itemele importante cum ar fi (Accesorii lv. 54 Lacrima Cer, Armuri lv. 66 Otele, Arme de lv. 65) cer upgrade-uri clasice.
Acum totul este mult mai organizat si fiecare accesoriu in parte are upgrade-ul sau propriu in functie de nivel.
Imagine

Descriere: Cum ar fi spre exemplu la dropul pietrei Metinul Sufletului au fost adaugate armuri de lv. 34.

Imagine

EXP din Valea Seungryong
Descriere: Cativa mobi din valea orcilor au primit o mica majorare la experienta data deoarece era prea mica.

Descriere: Intrucat la noi pe Server se pot folosi skill-urile calului de la orice nivel, s-a rezolvat si problema cu punctele ce nu puteau fi adaugate la skill.

Aici => Descriere: Respawnul a fost micsorat la un timp mai decent(600s -> 150s). nu era mai ok undeva la 30-60 s ?

Pai daca stai intro zona cu 2 metine unul langa altul ai sta numai acolo si ai farma incontinu.. cat bati unu se respawneaza celalalt

[ Postat de pe Android ] Imagine
Imagine
Imagine

Deconectat
TeneZ
Membru Club
Membru Club
Reputație: ► Participant Free Your Mind
► Membru Club (18 Mar)
Status: NEET
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 7

Mesajde TeneZ » 13 Ian 2019, 08:34

De mult timp urmaresc evolutia acestui server si am numai cuvinte de lauda pentru dedicatia pe care o are echipa dar si dorinta pentru imbunatatire prin acceptarea parerilor pro si contra.Va urez mult succes cu acest proiect.V-as sfatui sa ignorati orice atac sau tentativa de a fi trasi inapoi din partea altor persoane.
​​Imagine

Deconectat
Maruski
Membru Club
Membru Club
Reputație: Nume anterior: Sorinel Aurel
Mulțumiri acordate: 9
Mulțumiri primite: 38

Mesajde Maruski » 14 Ian 2019, 22:14

oneX scrie:
xFulg scrie:
Imagine

Imagine

Imagine

EXP din Valea Seungryong

Pai daca stai intro zona cu 2 metine unul langa altul ai sta numai acolo si ai farma incontinu.. cat bati unu se respawneaza celalalt

Din cate stiu poti seta sa pui raza de spawn a unui metin sa fie random.

Deconectat
Albu Sebastian
Membru Club
Membru Club
Reputație: Nume anterior: .Seby.
Membru Club (17 feb - 17 mar)
Status: Sunt bine mersi
Server Metin2: Elyse2
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 28
Mulțumiri primite: 32

Mesajde Albu Sebastian » 14 Ian 2019, 22:55

MariusExygo scrie:Am rescris intreg sistemul de upgrade
Imagine

ÎNCĂ DE LA ÎNCEPUT VREAU SĂ SPUN CĂ:

Nu am nimic cu tine exygo dar făcând parte din aceeaşi echipă cu onex(care a făcut ce a făcut atunci pe skype şi m-a atacat fără motiv, neavând nicio treabă cu zenu, dar am lăsat-o aşa, puţin îmi pasă de conferinţa voastră :)), vreau doar să îi dau puţin peste nas, altădată, să nu mai ziceţi/zică de zenu că fură sau copiază) vă atac pe amândoi că aşa e frumos :)

Ceea ce ai făcut tu aici nu se numeşte rescriere, că adaugi o coloană nouă nu se numeşte "rescriere".

Şi în plus, -> Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Despre ce vorbim? :))))))))

Postat Aprilie 5, 2017 - suntem în anul 2019.......văd că te pricepi, exygo, dar nu mai vinde astfel de gogoşi...ştiu că dă bine la playeri..dar unii care mai avem un habar nu halim astfel de "rescrieri"...

Deconectat
MariusExygo
Fost Helper
Fost Helper
Server Metin2: WildFantasy
Mulțumiri acordate: 46
Mulțumiri primite: 125

Mesajde MariusExygo » 15 Ian 2019, 08:55

Albica, iti umbla sobolanii cu lacrimi in casa, nici ei numai suporta invidia ta,
stai cuminte ca la orice ora te pot scoate la tabla sa-ti dau nota!

"Am rescris intreg sistemul de upgrade" - titlu scris la modul publicistic (daca ai auzit si tu de asa ceva pe la scoala).
"Am rescris toate retetele de refine" - Ce voiai sa le scriu la jucatori? Trebuie sa se inteleaga.

Am stat 6 ore sa scriu pentru fiecare nivel al seturilor, ajutat si de query-uri sa mearga treaba mai repede, si am facut si pretul diferit la majoritatea, si tu vii aici si te c*ci in munca mea si dai cu hate.

Ce ai dat tu acolo link nu are nicio legatura, ala pur si simplu e un sistem ce iti permite sa faci refine pentru fiecare npc in parte.

Ia vezi, cate linii are tabelul meu, ca are dublu, si sunt pentru fiecare item in parte nu YMIRISTIC la comun incurcate.
Imagine

Ce mai vrei sa-ti mai povestesc despre capitolul refine de pe server?
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

P.S: Nu am folosit diacritice, nu meriti sa-mi dau interesul, nu vreau sa ma laud ca scriu cu diacritice spre deosebire de tine.
Ultima oară modificat 15 Ian 2019, 13:03 de către MariusExygo, modificat de 5 ori în total.
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Mă puteți contacta pe Skype la adresa: csmarius.sro

Conectat
B.Eduard
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Blogger
Super Ad Moderator
Membru Club (permanent)
Autentificat prin: Android
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 230

Mesajde B.Eduard » 15 Ian 2019, 10:57

Uite ce-mi dă când dezarhivez clientul...

Imagine
// Servicii design, prezentări servere metin2 (skype: b.eduard96) pentru detalii!
portofoliu: http://just4metin.ro/mica-publicitate/servicii-design-prezent-metin2-t44700.html

Deconectat
oneX
Fondator WildFantasy
Fondator WildFantasy
Status: http://one-x.ro
Server Metin2: Wild Fantasy
Mulțumiri acordate: 61
Mulțumiri primite: 102

Mesajde oneX » 15 Ian 2019, 12:40

1.
Maruski scrie:
oneX scrie:
xFulg scrie:Aici => Descriere: Respawnul a fost micsorat la un timp mai decent(600s -> 150s). nu era mai ok undeva la 30-60 s ?

Din cate stiu poti seta sa pui raza de spawn a unui metin sa fie random.

Poti sa pui dar trebuie testata bine marja pentru ca daca imi da respawn la marginea unui deal cu protectie si nu ajunge playerul la el nu am rezolvat nimic

2.
Albu Sebastian scrie:
MariusExygo scrie:Am rescris intreg sistemul de upgrade
Imagine

ÎNCĂ DE LA ÎNCEPUT VREAU SĂ SPUN CĂ:

Nu am nimic cu tine exygo dar făcând parte din aceeaşi echipă cu onex(care a făcut ce a făcut atunci pe skype şi m-a atacat fără motiv, neavând nicio treabă cu zenu, dar am lăsat-o aşa, puţin îmi pasă de conferinţa voastră :)), vreau doar să îi dau puţin peste nas, altădată, să nu mai ziceţi/zică de zenu că fură sau copiază) vă atac pe amândoi că aşa e frumos :)

Ceea ce ai făcut tu aici nu se numeşte rescriere, că adaugi o coloană nouă nu se numeşte "rescriere".

Şi în plus, -> Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Despre ce vorbim? :))))))))

Postat Aprilie 5, 2017 - suntem în anul 2019.......văd că te pricepi, exygo, dar nu mai vinde astfel de gogoşi...ştiu că dă bine la playeri..dar unii care mai avem un habar nu halim astfel de "rescrieri"...

Felicitari pentru hate pacat cai faill.
La ce se refera exygo si la ce ai dat tu link doar te-ai facut singur de ras

Imagine
Imagine

Conectat
xFulg
Nivel 1
Nivel 1
Mulțumiri acordate: 15