WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Wom2Ro
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 2

Re: WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Mesajde DeadSoul » 08 Feb 2016, 10:50

Imagine

Dragi Jucători,

În această seară începând cu orele 21.00 se va desfăşura pentru 24 de ore evenimentul Cutii Misterioase.
Pentru a participa la eveniment trebuie să pescuiţi, să prindeţi 3 Peşti Mici şi pe aceştia să îi daţi la schimb pe o cutie misterioasă pescarilor din map1.

Mult succes!
Imagine

Deconectat
Moș xWiggle
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: - Marijuana -
Server Metin2: Metin2Blow
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 1

Mesajde Moș xWiggle » 08 Feb 2016, 10:51

Mult succes mai departe.
Imagine

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 09 Feb 2016, 15:28

Multumim!
Imagine

Dragi jucători,
În această seară la orele 20.00 se va desfăşura evenimentul "Mărfuri de Contrabandă".
La acest eveniment, echipa GM va cere participanţilor trei tipuri de obiecte diferite şi în cantităţi diferite fiecare, ce trebuiesc livrate cât mai repede într-o locaţie cerută la iniţierea evenimentului.
De notat este că doar primii 20 ce vor aduce toate obiectele
cerute în cantităţile cerute vor fi recompensaţi.

Vă dorim mult succes!
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2
Status: Game Master
Server Metin2: WoM2 RO
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 0

Mesajde [GM]Orfeu » 10 Feb 2016, 13:38

Imagine

Dragi jucători,
În această seară evenimentul Ploaia de Metine va avea loc începând cu ora 21.00.
Evenimentul nu are un termen limită de timp dar are o limită de număr de metine ce vor aparea pe harta specificată de GM înaintea evenimentului.

Succes şi spor!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 11 Feb 2016, 16:51

Imagine

Dragi jucători,
În această seară la ora 20.00, vom organiza evenimentul Broasca de Aur ce constă în căutarea unui GM transformat într-o broască gigantică aflat într-un loc şi hartă aleatorie.
În momentul în care cineva a reuşit să ajungă la acea broască nu vei mai putea dobândi nici un premiu de la aceasta dar, vei putea continua căutarea celorlalte broaşte.
Numărul broaştelor este influenţat de numărul de Game Masteri on-line în joc la ora rulării evenimentului.
Doar primul ce deschide negoţul cu o broască îşi va câştiga premiul!

Succes!
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde [GM]Orfeu » 12 Feb 2016, 18:03

Imagine

Dragi jucători,
Războiul Naţional este evenimentul de vineri seara.
Acest eveniment va rula în fiecare vineri la orele 21.00
La acest eveniment participaţi vorbind cu Gardianul Arcaş din map1.
Premiile ce pot fi câştigate sunt întotdeauna bonus experienţă pentru 48 de ore în funcţie de clasament şi anume, 50% , 25% şi nu în ultimul rând 10%.

Mult succes!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 13 Feb 2016, 15:50

Bună ziua,

Notă: Aceasta este o mare actualizare a server-ului și a client-ului, durata estimată a mentenanței fiind cuprinsă între 1 oră 30m și 3 ore si va fi necesară o mare descărcare a clientului de data aceasta.

Primul lucru pe care l-am făcut după ce am terminat actualizarea PvP din Decembrie, a fost să evaluăm toate sugestiile care s-au făcut, arhivând sugestiile vechi, respinse sau deja aplicate, păstrându-le doar pe cele mai bune. Ca rezultat, mai multe lucruri esențiale aduse prin actualizarea de astăzi provin direct de pe forum, așadar să trecem direct la cele mai importante și să vedem care sunt acestea...:

Noua hartă de evenimente

Imagine

Odată cu creșterea server-ului, din ce în ce mai mulți jucători încep să ocupe mica noastră hartă de evenimente. Prin urmare am adăugat o nouă hartă de evenimente, mai spațioasă, oferind Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. și alte câteva lucruri drăguțe. Încet, încet vom muta anumite evenimente specifice (cele care se preteaza a fi rulate într-o hartă mai mare) în această nouă locație.

Timpul finisajelor va fi contorizat doar în timpul luptei

Efectul finisajelor va fi prezent în permanență, dar se va contoriza doar în timpul luptelor, mai exact când ataci sau ești atacat. Nu va mai trebui să îți faci griji că frumoasele perle din colierul tău vor dispărea în timp ce tu verifici magazinele din oraș, sau pur și simplu te plimbi printr-o hartă.

Interpretările greșite de font au dispărut

Nu vor mai fi puncte aleatorii pentru fontul Arial. Da, ai citit corect. Nu mai sunt probleme de randare gen p̲̠͕r͇͉̞̦͕͔͔ọ̪̰̤͢b̹͚̫̯̜͝le̗͇̞m͖̫̙s̪ (desigur nu era atât de rău însă font-ul Arial este mult mai bine afișat acum ceea ce este un lucru foarte bun). Randamentul este încă scăzut când vine vorba de un text prea lung, dar vom ajunge și acolo.

Căutarea prin magazine

Referitor la magazine, o să introducem cu această actualizare o funcție nouă care sperăm să vă placă.
Cum funcționează? Simplu! Mergi în oraș, și când vei avea magazine în jur, un nou buton va apărea în partea de sus în centrul ecranului. Apasă-l, scrie numele unui obiect (avem un sistem de autocompletare pentru a te ajuta), apasă butonul Căutare și gata! Toate magazinele din hartă ce conțin acel obiect vor avea o sageată deasupra lor până vei da click pe ele, chiar dacă în momentul căutării magazinele nu se află în raza ta vizuală.
Sunt totuși și cateva detalii minore de care trebuie să ții seama: Poți căuta un maxim de 4 obiecte în același timp și căutarea fiecăruia costă. Costul este mic, întotdeauna sub 25k Yang și variază ușor în funcție de obiectele căutate. De reținut însă, este că vei plăti costul chiar dacă nu va fi găsit nici un obiect în momentul căutării.

Modificări în algoritmul de drop

În luptă, jucătorul care a adus mai multă pagubă inamicului va avea un drop mai mare față de jucătorul care a adus mai puțină pagubă inamicului. Drop-ul este ales de acum aleatoriu, iar a doua persoană ce lovește o piatră metin nu va obține întotdeauna cartea.
Acum, cu cât iei mai mult din punctele de viață ale unui monstru, mai multe procente din drop-ul său îți vor fi atribuite. Pentru a împărți drop-ul, folosim paguba totală făcută respectivului monstru: dacă ataci un șef pentru 5 minute și acesta ajunge la 30% din viață iar altcineva vine și îl omoară în 10 secunde, tot tu vei primi marea majoritate a drop-ului.
Am mai făcut însă o schimbare cu referire la drop, care este aceea că un monstru sau piatră metin care și-a regenerat complet viața nu mai este contorizat de sistem pe numele tău. Înainte, puteai lovi un monstru 10 minute, să te oprești, și să aștepți alt jucător să il omoare, iar tu să culegi drop-ul. Acest lucru nu mai este posibil.

Fără scăderea calității la undițe și târnăcoape

Când/dacă eșuează, acestea nu vor mai pierde un nivel. În schimb, vor pierde un procent din punctele acumulate (și de obicei nu prea mare). Din moment ce am ușurat sistemul, am mărit de asemenea, numărul de puncte necesare pentru undițele peste +4 și am redus șansele de îmbunătățire între +8 și +19. Puținii deținători de undițe peste +4 nu vor observa modificări negative pe undițele deținute.

DirectX 9 în client

Cum s-a menționat la sfârșitul lunii Ianuarie, am îmbunătățit client-ul să folosească DirectX9. Beneficiile sunt minore în acest moment însă ne permite de asemenea să lucrăm la un mai bun a efect vizual pe viitor.
Vom oferi DLL-urile cerute majoritatea jucătorilor să poată juca cu DirectX9. În orice caz, ai putea fi unul din puținele persoane pentru care acestea nu-s suficiente, și vei primi o eroare când încerci să intri în joc. Nu te panica, și instalează KB2999226 Windows Update. Poți urma instructiunile de aici: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (incluzând link-urile de descărcare pentru fiecare sistem de operare dacă nu ai putut-o obține din actualizările sistemului). Pentru cei ce încă folosesc Windows XP puteți descărca Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. dacă întâmpinați probleme (este necesar să aveți instalată versiunea de Windows Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.).

Îmbinarea în depozit

Lucrând alături de Administratorul Depozitului, am făcut câteva îmbunătățiri în ceea ce privește păstrarea obiectelor în Depozit: Acum poți îmbina obiectele direct în depozit, și poți de asemenea să îmbini obiectele din inventarul tău cu obiectele existente în Depozit.

Actualizarea evenimentului OX

Acesta este primul eveniment ce a primit îmbunătățiri în acest an, însă vor urma și altele.
Am adunat întrebări de câteva luni, și cu acestea, am dublat numărul întrebărilor posibile pe care evenimentul le avea, împărțindu-le în trei grade de dificultate: Ușoare, Medii și Grele. Toate rundele OX vor începe cu întrebări ușoare, după 3 întrebări, vom ajunge la întrebări cu dificultate medie, și după alte 7 întrebări, încep cele cu o dificultate ridicată. Ne-am asigurat de asemenea că o întrebare pusă într-o rundă OX să nu mai fie afișată în runda respectivă.
Am auzit că va plac premiile, așa că le-am îmbunătățit pe cele actuale. În primul rând, fiecare întrebare la care ai răspuns corect îți va aduce acum ceva Yang (până la 700k/întrebarea, pentru cele grele). Desigur, Cufărul Înțelepciunii a fost și el îmbunătățit: am eliminat majoritatea obiectelor nefolositoare din el, am adăugat noi premii, și am majorat numărul câtorva premii din cele deja existente.
Și desigur, cel mai important lucru dintre toate: vei putea intra la OX numai cu un singur cont.

Monștrii nu vor mai fi blocați în ziduri sau în zonele de protecție

Au devenit puțin mai inteligenți, și au realizat că sunt într-un loc în care nu ar trebui să fie, părăsind zidurile în locul cel mai apropiat în care pot înfrunta jucătorii. Reține că asta nu înseamnă ca nu mai pot fi blocați lângă un zid, acest lucru încă poate fi făcut.

Ce urmează?

Fii atent la evenimentul ce urmează de Ziua Îndrăgostiților în această Duminică (toată ziua). În viitorul apropiat, începând chiar de săptămâna viitoare vom aduce modificări Sistemului de Alchimie. În viitorul nu tocmai apropiat, ne vom axa asupra hărților de nivel ridicat și vom continua implementarea altor câteva sugestii oferite de voi.
Citiți actualizarea completă de mai jos! Ca de obicei, există alte câteva modificări care nu au fost menționate între cele evidențiate (deoarece nu toate pot fi evidențiate).

Actualizarea completă este următoarea:

Noutăți și îmbunătățiri:
  • Am adăugat cărțile secrete pentru Lovitura Tunetului, Mânia Fulgerului, Scânteie și Adiere Otrăvitoare care lipseau.
  • Îmbunătățiri curele:
    • Este posibil să schimbi curelele fără a fi nevoie să dai jos toate obiectele cât timp noua curea suportă obiectele existente în poziția lor actuală.
    • Obiectele ridicate de pe jos vor încerca acum să se îmbine direct pe curea.
  • Selectarea unui canal anterior ca să introduci un ID și o parolă va schimba acum focalizarea pe căsuța pentru numele de utilizator fără a afișa vreo eroare.
  • Este posibil să îmbini obiectele în Depozit, putând fi îmbinate direct și cu obiectele din inventarul tău.
  • Jocul folosește acum DirectX 9, o îmbunătățire față de anteriorul DirectX 8.
  • Este posibil să vinzi anumite obiecte de nivel ridicat la NPC.
  • Am implementat căutarea în magazine.
  • Finisajele din obiecte nu se vor contoriza dacă jucătorul nu este într-o bătălie.
  • O nouă și spațioasă, hartă de evenimente.

Modificări:
  • Am eliminat drop-ul pietrei metin de la etajul 1 al Turnului Demonilor.
  • Anunțurile bătăliei de breaslă:
    • Vor expira la 10 minute după ce au fost făcute.
    • Nu va mai fi făcut nici un anunț în joc (doar dacă au fost acceptate).
  • Prevenirea apariției pietrelor metin în interiorul grajdului din fiecare sat secundar al fiecărui regat.
  • Am eliminat scăderea calității undițelor și târnăcoapelor. În schimb eșuarea îmbunătățirii va reduce punctele acestora.
  • Caracterul se va opri din minerit dacă zăcământul dispare.
  • Am inversat ordinea de sortare a iconițelor de efect.
  • Fantoma Sura va afișa acum timpul în secunde când au rămas mai puțin de 10 minute.
  • Am îmbunătățit (și corectat) descrierile pergamentelor de invocare a șefilor.

Remedieri:
  • Am corectat o problemă de mult apărută ce facea ca unii jucători să aibă un stadiu greșit al misiunii de la Dragonul de Pământ.
  • Cassim de la misiunea de colectare a monedelor este acum mai deștept.
  • Un număr redus de jucători nu primiseră recompensele de la Sarcinile Biologului, așadar le-am adăugat înapoi.
  • Jucătorii din modul Spectator la războaiele de breaslă nu mai pot fi loviți de ceilalți participanți.
  • An remediat interpretările greșite ale font-ului Arial. Punctele aleatorii au dispărut.
  • Am corectat valorile de la indicațiile skill-ului pasiv Conducere.
  • După ce Vânătorea de Vulpi a început, harta de evenimente va fi acum închisă.
  • Am remediat o problemă la Masca Moş Crăciun pentru caracterul Șaman bărbat.
  • Am prevenit apariția câtorva pietre metin în locuri inaccesibile pe Stâncile Guatama.
  • Am remediat câteva conflicte din hărțile Dragonului Întunecat.
  • Am remediat câteva probleme din orașul principal al hărții Chunjo.
  • Alte corectări minore.

Sperăm că vă plac actualizările!
Vă rugăm spuneți-vă părerea mai jos în acest subiect :)
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde [GM]Orfeu » 15 Feb 2016, 14:14

Imagine

Dragi Jucători,

În această seară începând cu orele 21.00 se va desfăşura pentru 24 de ore evenimentul Cutii Misterioase.
Pentru a participa la eveniment trebuie să pescuiţi, să prindeţi 3 Peşti Mici şi pe aceştia să îi daţi la schimb pe o cutie misterioasă pescarilor din map1.

Mult succes!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 16 Feb 2016, 14:19

Imagine

Dragi Jucători,
Evenimentul ce va rula astăzi se numeşte Tanaka şi va rula la orele 22.00
În timpul evenimentului,în Deşertul Sahara, piraţii Tanaka vor veni să îşi ascundă comorile.
Ucigând aceşti piraţi poţi câştigă yang şi ocazional un suvenir "Urechea Piratului", suvenir ce poate fi schimbat contra unor premii în map1 la olarul Yonah.

Aşa cum bine se ştie, evenimentele de acest gen rulează întotdeauna pe CH1.
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde [GM]Orfeu » 18 Feb 2016, 18:55

Imagine

Dragi jucători,

Astăzi, începând cu orele 22.00, se va rula Evenimentul Minerilor.
Participanţii vor fi nevoiţi să fie în posesia unui târnăcop cu care să vină pe harta de evenimente specială, accesibilă de la Arcaşul Gardian (map1 şi map2), hartă pe care se vor găsi toate zăcămintele pe care le doreşti.

Evenimentul durează 30 de minute, timp în care orice jucător poate colecta cât minereu doreşte.

Mult succes!

Înapoi la “Servere Private”