WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Wom2Ro
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 2

Re: WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Mesajde DeadSoul » 25 Aug 2016, 17:30

Imagine

Dragi jucători,

În această seară la orele 21.00 se va desfăşura evenimentul Invazia Şefilor de Clan.

Evenimentul se va desfăşura pe 2 hărţi şi anume Deşert şi Muntele Sohan. În deşert vor fi numai şefii de nivel mic pe când pe munte vor apare cei puternici.

Aşa cum sperăm că v-aţi obişnuit, evenimentul va rula doar pe ch1.

Spor la vânătoare!
Imagine

Deconectat
Jhivago
Nivel 2
Nivel 2
Reputație: Moderator
Puncte: 0,40
Nume anterior: Arcuet
Status: Nu mai joc!
Server Metin2: Nu mai joc!
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 6
Mulțumiri primite: 9

Mesajde Jhivago » 25 Aug 2016, 18:02

Cel mai adevărat server pvm din teritorul româniei!
Recomand, însa e mai hard Global-ul şi mai frumos :D
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2
Status: Game Master
Server Metin2: WoM2 RO
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Mesajde [GM]Orfeu » 01 Sep 2016, 09:10

Imagine

Dragi Jucători,
Evenimentul ce va rula astăzi se numeşte Tanaka şi va rula la orele 22.00
În timpul evenimentului,în Deşertul Sahara, piraţii Tanaka vor veni să îşi ascundă comorile.
Ucigând aceşti piraţi poţi câştigă yang şi ocazional un suvenir "Urechea Piratului", suvenir ce poate fi schimbat contra unor premii în map1 la olarul Yonah.

Aşa cum bine se ştie, evenimentele de acest gen rulează întotdeauna pe CH1.

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde [GM]Orfeu » 03 Sep 2016, 09:45

Imagine

Dragi jucători,
Dojang, Turneul PvP va începe azi la orele 19.00. Pregătiţi armele şi armurile. Cheamă-ţi prietenii pentru audienţă sau pentru o competiţie cât mai acerbă.
Dacă dovedeşti că eşti cel mai bun dintre cei ce participă la categoria ta de concurs, vei fi recompensat cu un premiu iar numele îţi va fi notat la panoul de onoare.
Mult noroc!

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde [GM]Orfeu » 05 Sep 2016, 12:15

Imagine

Dragi Jucători,
În această seară începând cu orele 21.00 se va desfăşura pentru 24 de ore evenimentul Cutia Misterioasă.
Pentru a participa la eveniment trebuie să pescuiţi, să prindeţi 3 Peşti Mici şi pe aceştia să îi daţi la schimb pe o cutie misterioasă pescarilor din map1.

Mult succes!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 15 Sep 2016, 18:22

Dragi jucători,
Am lansat versiunea numărul 5.0 a jocului, care include, reechilibrare, câteva noi îmbunătățiri și modificări, cât și câteva lucruri noi (însă doar câteva. Dacă vă întrebați dacă este o nouă temniță inclusă în această actualizare - nu este!). Desigur, ca întotdeauna, conține o mulțime de erori remediate, majoritatea fiind lucruri raportate de voi.

În continuare găsiți actualizarea completă cu toate îmbunătățirile și remedierile aduse.

Cu bine,
Echipa WoM.

Îmbunătăţiri/Modificări
  • Îmbunătățiri majore la joc privind consumarea memoriei RAM eliminând [url='https://en.wikipedia.org/wiki/Memory_leak']"pierderile de memorie"[/url]. Asta înseamnă că jocul nu va mai consuma așa mult RAM de fiecare dată când te teleportezi.
  • Acum este posibil să afișezi obiectele de alchimie pe chat cu Alt+click stânga, exact cum poți face si cu celelalte obiecte.
  • Mișcarea animalelor de călărie (inclusiv caii):
    • Am majorat viteza de rotație.
    • Am remediat o problemă cu drumul pe care animalele de călărie îl urmau ce cauza învârtirea într-un singur punct la nesfârșit.
    • Am crescut aria de ridicare a obiectelor cu mouse-ul în timpul călăriei.
  • Contacte
    • Lista de prieteni
      • Când ștergi un prieten din lista ta, vei fi scos și tu din lista lui de prieteni de asemenea.
      • Redenumirea caracterului nu îți va mai șterge lista de prieteni.
      • Toate prieteniile separate au fost eliminate (când ștergi un prieten din lista ta, nu vei mai rămâne nici tu în lista acestuia).
    • Lista de blocare
      • Acum poți adăuga/șterge jucătorii în și din lista de blocare.
      • Jucătorii blocați îți pot trimite încă mesaje private dar tu nu le vei primi. Aceștia nici nu vor știi măcar că au fost blocați.
      • Nu vei putea trimite mesaje jucătorilor blocați.
      • Nu vei putea vedea mesajele din chat-ul local trimise de jucătorii blocați. Vei putea totuși să vezi oricum mesajele din chat-ul general sau de negociere.
Notă: Am extins lista de Prieteni la Contacte, cu adăugarea mult cerutei liste de blocare!Sperăm că apreciați adăugarea acesteia și că încurajați pe toată lumea să o folosească pentru blocarea jucătorilor în locul începerii unei discuții verbale ofensatoare care de obicei se sfârșește cu sancționarea amandurora.
  • Modificări la reînviere:
    • Reînvierea (sau apariția) te face acum invulnerabil pentru 5 secunde.
    • Nici monștrii, nici jucătorii, nu te vor putea ataca până la expirarea acestei perioade.
    • Atacarea unui jucător sau folosirea unei magii te va face din nou vulnerabil.
    • Jucătorii sub invulnerabilitate sunt vizibili tot timpul, dar mai șterși decât ceilalți.
Notă: Scopul acestei modificări este de a reduce efectiv farmarea jucătorilor omorâți ce îi încurca la ridicarea drop-ului sau mai simplu de la a juca. Asta nu înseamnă că ceilalți jucători nu au o șansă corectă la bătălie, din moment ce ei pot fi omorâți aproape imediat după ce reînvie. Din moment ce nu sancționăm jucătorii care vor să joace mai agresiv, nu este o luptă cinstită și nici o experiență prea plăcută pentru jucătorii atacați întruna.
  • Războiul Național
    • Am eliminat trecerea prin labirintul din Deșert.
    • Am eliminat monștrii din Sanctuarul Deșertului.
Notă: Considerând că acel labirint era efectiv enervant, la fel ca și monștrii dintr-o zonă cu orientare PvP, am avut un motiv întemeiat pentru a le elimina. Vom organiza în curând un concurs pentru viitoarele noi hărți de Război Național.
  • Am dat un nou scop pietrelor +0, +1, +2 și +3:
    • Alchimistul le va lua și va încerca să extragă esența lor pentru a obține "Vinul Uniunii". În funcție de nivelul de rafinament al pietrei folosite, atât șansa de reușită, cât și cantitatea de vin obținut, vor varia.
    • Combină 100x Vinul Uniunii pentru a crea o "Poțiune de Legătură".
      • Această poțiune poate fi folosită pentru a crește cu 20% șansa de a insera o piatră pe un obiect (1 folosire - 1 piatră).
Notă: Nu este niciun secret că pietrele de la +0 la +3 au o mică valoare sau chiar deloc (de multe ori, nefiind nici ridicate). Cu această actualizare vrem să le dăm o adevărată întrebuințare, chiar pentru însuși sistemul de pietre, dar fară a reduce valoarea pietrelor de nivel ridicat.
  • Pergament Reîntoarcere
    • Toate obiectele au fost schimbate în Pergamentul Revenirii.
    • Nu se mai dropează.
    • Obiect nou: Pergamentul Orașului.
      • Înlocuind Pergamentul Reîntoarcere, acest obiect te va teleporta în harta principală salvând poziția la care erai.
Notă: Din cauza folosirii scăzute, iar în practică era asemănător ca și un Pergament Revenire + moarte, am decis să convertim acest obiect în ceva ce credem că este mult mai folositor, și sperăm că și mai valoros de asemenea.
  • Participarea la OX și Dojang:
    • Acum este posibilă participarea prin notificarea de misiune.
    • Nu mai este posibilă participarea din interiorul temnițelor.
    • La încheierea evenimentului, jucătorii vor fi teleportați în locul din care s-au alăturat la eveniment.
Notă: Aceste modificări au vizat în special diminuarea neînțelegerilor de a participa la aceste evenimente, permițând jucătorilor să se întoarcă rapid la ceea ce făceau după ce au terminat, evitând de asemenea numărul mare de jucători uciși în masă pentru Loialitate.
  • Temnița Păianjenilor 2:
    • Nivelul tuturor păianjenilor a fost redus cu 10.
    • Am crescut puțin viața tuturor păianjenilor.
    • Nivelul monștrilor:
      • Păianjen Gheară Veninos este acum Lv.2 (de la Lv.3)
      • Păianjen Soldat Veninos este acum Lv.3 (de la Lv.4)
      • Păianjen Roșu Veninos este acum Lv.2 (de la Lv.3)
    • Am scăzut puțin drop-ul de yang la toți păianjenii.
Notă: Acest nivel al temniței păianjen ("v2") era foarte profitabil, dându-ne o grea perioadă de timp cu echilibrul jocului pe nivele și desigur, afectând experiența de joc a fiecăruia. Am acordat ceva timp problemei și am adăugat puțină viață monștrilor, am redus puțin yang-ul dropat de păianjeni, și probabil cel mai important, am redus nivelul păianjenilor astfel încât să nu fie o diferență prea mare de drop pentru farmerii de nivel scăzut care sunt echipați bine, din moment ce șansa de drop nu era prea mare pentru ei. Nu vă faceți griji, lucruri încă se dropează iar yang-ul încă poate fi obținut, doar un pic mai puțin decât până acum.
  • Pietre Suflet Dragon:
    • Toate, exceptând categoria "Dur", au primit o creștere a duratei maxime cu 4 ore.
    • Acest lucru nu se aplică pietrelor existente, doar celor noi (îmbunătățite după această actualizare). În orice caz, este posibil să atingeți noua limită prin reîncărcarea timpului pietrei pe cele deja existente.
  • Cioburi Piatră Dragon:
    • Acum nu mai sunt negociabile.
    • Limita normală de Cor Draconis a fost majorată cu 500% și am adăugat un bonus la aceasta în funcție de nivelul jucătorului:
      • Jucătorii sub Lv.50: Niciun bonus la limită zilnică.
      • Nivel 50-75: +5 bonus la limita zilnică.
      • Nivel 76-95: +15 bonus la limita zilnică.
      • Peste Lv.95: +35 bonus la limita zilnică.
    • Rata de drop este îmbunătățită, în funcție de nivelul jucătorului. În comparație cu valorile anterioare:
      • Sub Lv.50: -20% rata de drop
      • Nivel 50-75: -10% rata de drop
      • Nivel 76-95: Neschimbată (drop-ul ramânea așa cum era)
      • Peste Lv.95: +15% rata de drop
  • Șansa de drop a Cioburilor Piatră Dragon Vrăjite a fost dublată.
Notă: Sistemul Cioburilor Piatră Dragon, așa cum era, se baza pe jucătorii care abuzau de pietrele negociabile, ignorând limita zilnică mutând pietrele pe alte caractere. Acest lucru este greșit, deoarece te forțează să faci asta dacă vrei să faci cel mai bun profit. Pentru a corecta asta, dar pentru a vă permite însă să farmați atât de mult cât ați avea nevoie, am crescut limita și am balansat nivelele pe care le puteți vedea mai sus, și combinând asta cu modificările din v2 pentru a reduce profiturile cu alchimia la nivelele scăzute.
  • Exploatarea Cristalului Kouri:
    • Am crescut șansa principală de a obține un Cristal Kouri cu 10%.
    • Am scăzut timpul dintre lovituri la 30 de secunde.
Notă: Adesea văzută ca o misiune enervantă, am făcut aceste modificări pentru a face misiunea cu o dificultate mai tolerabilă. În orice caz, încă se merită să reamintim că șansa de a mineri cu succes Cristalul Kouri este în strânsă legătură cu nivelul aptitudinii tale de Minerit!
  • Am scăzut ghinionul din run-uri:
    • Șansa de a obține o Cheie Demon (E) va crește în timp ce Fantomele Eterne sunt omorâte.
    • Razador: Șansa de a obține Roată de Aur Zimţată corectă va crește după fiecare roată invalidă.
Notă: Este deranjant ca run-ul să eșueze (în cazul lui Razador) sau durând prea mult din cauza ghinionului referitor la drop, așadar cu aceste modificări am căutat să reducem puțin factorul întâmplător pentru jucătorii ce completează obiectivele, fiind foarte frustrant să eșueze.
  • Scoici:
    • Am redus puțin șansa de drop a scoicilor.
    • Am redus șansa de a obține o Perlă Roșie.
Notă: Când obții o scoică te simți recompensat, dar adevărul este că sunt prea multe pe piață. Atât de multe, de fapt, că prețul perlelor este foarte scăzut iar Perlele Roșii sunt chiar aruncate pe jos. Am făcut aceste modificări pentru a vedea că devin mai valoroase.

Mai multe îmbunătăţiri/modificări
  • Folosing Ctrl+Click stânga să puneți obiectele în magazie:
    • Le va îmbina cu obiectele aflate deja în magazie, dacă este posibil.
    • Vom evidenția [url='http://i.imgur.com/dfJIfHF.png']obiectul[/url] care s-a îmbinat sau locul unde obiectul a ajuns, până când îl descoperi.
    • Jocul va schimba automat paginile magaziei dacă este nevoie să-ți afișeze locul unde obiectul a ajuns.
  • Cufărul lui Azrael poate fi obținut acum de la nivelul 75, în loc de nivelul 80.
  • Nu mai există un punct de antrenament al calului începător la Pescar, pentru a evita confuziile.
  • Schimbările de la modificarea direcțiilor altor jucători sunt acum raportate mult mai precis.
  • Descrierea de la Incizia Triplă specifică acum că ultima lovitură este garantat critică împotriva celorlalți jucători.
  • Zoom-ul de la minimap nu mai poate fi modificat în Turnul Demonilor.
  • Numele animăluțului de companie va fi acum actualizat pe interfață fără a mai fi necesară reconectarea.
  • Textul albastru din misiuni nu-ți va mai da bătăi de cap și va putea fi citit cu ușurință.
Remedieri
  • Am corectat (crescut) valoarea de atac de la +4 la Evantaiul Demonului, Evantai Dragon și Evantai Zodiac.
  • Am remediat obiectele Zeului Dragon din a-și păstra efectele la Dojang.
  • Am readăugat un perete ce lipsea întruntrul arenei Dojang.
  • Am remediat misiunea cu florile de la David care se anula dacă selectai să nu se anuleze și care nu se anula daca selectai anulare.
  • Am remediat o problemă care putea în anumite circumstanțe (rare) să deconecteze jucătorii.
  • Am remediat o problema cu costul afișat de rafinare la propriul tău Alchimist de breaslă.
  • Am remediat centrul camerelor din Grota Exilului 2 afișat pe jos.
  • Am remediat prețurile de căutare ale cuferelor și banderolelor uitării care nu se potriveau celor afișate.
  • Am remediat umbrele fantomelor din Câmpul cu Șerpi.
  • Am remediat apariția metinelor în interiorul grajdului din orașul principal al regatului Shinsoo.
  • Când deschizi o cutie și găsești yang sau experiență, notificarea nu mai este afișată de două ori pe chat.
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde [GM]Orfeu » 16 Sep 2016, 10:51

Imagine

Războiul Naţional este evenimentul de Vineri seara, acest eveniment rulând în fiecare Vineri la orele 21.00.
La acest eveniment participaţi vorbind cu Gardianul Arcaş din map1.
Premiile ce pot fi câştigate sunt întotdeauna bonus experienţă în funcţie de clasament şi anume, 50% , 25% şi nu în ultimul rând 10%.
Mult succes!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 19 Sep 2016, 12:20

Imagine

Dragi jucători,

În această seară la orele 20.00 se va desfăşura evenimentul "Mărfuri de Contrabandă".
La acest eveniment, echipa GM va cere participanţilor trei tipuri de obiecte diferite şi în cantităţi diferite fiecare, ce trebuiesc livrate cât mai repede într-o locaţie cerută la iniţierea evenimentului.
De notat este că doar primii 20 ce vor aduce toate obiectele cerute în cantităţile cerute vor fi recompensaţi.

Vă dorim mult succes!
Imagine

Deconectat
OwnerVersace
Nou Venit
Nou Venit
Status: Ma ocup cu server de Metin2i
Server Metin2: BlackDeath Metin2
Regat: Shinsoo

Mesajde OwnerVersace » 19 Sep 2016, 19:14

frumos asa e si al meu add me skype : uzzy_silviu_alexy

Deconectat
B.Eduard
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Blogger
Super Ad Moderator
Realizator reclame Metin2
Membru Club (permanent)
Fost Lider Super Moderatori
Fost Lider Ad Moderatori
Fost Lider Designeri
Fost Designer
✉ Skype: b.eduard96
Mulțumiri primite: 133

Mesajde B.Eduard » 19 Sep 2016, 19:23

OwnerVersace scrie:frumos asa e si al meu add me skype : uzzy_silviu_alexy

=)))))))))))))))))))))))))
// Servicii design, prezentări servere metin2 (skype: b.eduard96) pentru detalii!
portofoliu: http://just4metin.ro/mica-publicitate/servicii-design-prezent-metin2-t44700.html

Înapoi la “Servere Private”