WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Servere private de metin2 de diferite genuri. Aici este locul unde găsești servere pe placul tău !
Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Wom2Ro
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 2

Re: WoM2 România - Peste 5.000 de jucători online zilnic!

Mesajde DeadSoul » 24 Apr 2017, 13:03

Dragi jucători,

În data de 21 Aprilie 2017 de la ora 4:00 la 4:30 server-ele de joc au fost actualizate.
Pentru a ne revanșa pentru actualizarea întârziată, evenimentul de paște a fost extins cu o zi și se va încheia la finele zilei de 21.
Mai departe vă prezentăm îmbunătățirile și modificările aduse cu această actualizare:

Actualizare Majoră
  • Sistemul de Realizări
Sistemul de realizări reprezintă o posibilitate de a începe o nouă competiție între voi dintr-o altă perspectivă! Acesta urmărește diverse lucruri din joc pe care le completați și vă recompensează când atingeți anumite obiective.

Imagine

Fereastra de realizări ce vă arată cât de departe ați ajuns în fiecare realizare pe care o aveți și cât de multe puncte aveți nevoie pentru a trece mai departe la nivelul următor reprezentat printr-o insignă, poate fi deschisă folosind scurtătura CTRL+R în joc.
Realizările oferă un anumit număr de Puncte de Realizare care sunt folosite pentru a obține noi insigne de realizare ce vor fi afișate la caracter, chiar lângă numele vostru.
Anumite nivele de realizare au recompense adiționale de asemenea, fie constând într-un obiect ce va fi trimis în Depozitul Magazinului Special după completare, sau - un alt nou supliment - un titlu ce poate fi echipat caracterului tău ce va fi afișat sub numele acestuia.

Nivelele de realizare sunt momentan de la 1 la 5 pentru fiecare realizare și vor fi extinse la 10 pe viitor.
De asemenea, orice realizare care trebuie să fie luată deja în considerare pentru că nu mai pot fi refăcute (precum nivelul jucătorilor/animăluțelor, ouă de paște găsite etc.) sunt actualizate automat cu ceea ce aveți deja, în timp ce toate celelalte încep de la 0. Așadar, oricine are o sanșă să se arunce într-un tren al competițiilor acum!

Remedieri Minore/Modificări Diverse

• Safir Înghețat, Minereu Safir Înghețat și un Alchimist Safir Înghețat au fost adăugate pentru a fi folosite pe accesoriile de gheață Nemere. Minereul poate fi obținut din cuferele mini-liderilor din Tărâmul lui Nemere.
  • Nu mai este posibil să vinzi obiecte +8 +9 la un NPC.
  • Câteva întrebări OX au fost corectate.
  • Numele bonusului "Valoarea atacului magic" era înțeles greșit și a fost redenumit "Valoarea puterii atacului magic".
  • Am remediat o problemă în care jucătorii de nivel scăzut puteau folosi magii (buff-uri) pe jucătorii dintr-un regat diferit.
  • Am remediat o problemă în care mutarea unei pietre echipate în Alchimia Pietrelor Dragon oriunde în afara câmpurilor inventarului de alchimie ar fi cauzat ca piatra să fie distrusă. Acum, în schimb, această mutare nu mai funcționează.
  • Am remediat o problemă în care obiectele picate pe jos atunci când inventarul era plin își pierdeau numele deținătorului mai repede decât intenționam.
  • Am remediat o problemă în care pergamentul de involuare al animăluțului ar fi afișat mesajul "0 zile rămase" până putea fi folosit din nou dacă timpul rămas era mai mic de o zi.
  • Am remediat o problemă în care coifurile Nemere își schimbau clasa la îmbunătățire.
  • Am remediat o problemă în care Inelul de Aripi Înghețate nu funcționa corect. Soluția Inel Arctic poate fi acum folosită pentru a reîncărca Inelul de Aripi Înghețate de cel mult 3 ori. (Un inel încărcat îți va permite 250 de teleportări).
  • Am remediat o problemă în care ceasul server-ului nu ținea cont de ora de vară.

Fereastra de costume va trebui să fie lansată într-o actualizare separată în viitorul apropiat. A doua parte a actualizării va veni de asemenea cu câteva modificări minore și remedieri la care lucrăm deja. Ne cerem scuze pentru această separare bruscă și sperăm, între timp, să vă bucurați de sistemul de realizări. Îmbunătățiri aduse sistemului de realizări precum un clasament pe website vor fi aduse mai târziu, în viitorul apropiat.

Când a doua parte a actualizării va fi pregătită, acest subiect va fi extins, așadar asigurați-vă că verificați în acest subiect de îndată ce anunțăm lansarea acesteia!

Cu drag,
Echipa WoM2
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2
Status: Game Master
Server Metin2: WoM2 RO
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Mesajde [GM]Orfeu » 28 Apr 2017, 15:33

Imagine

Războiul Naţional este evenimentul din această seara, acest eveniment ruleaza la orele 21.00.
La acest eveniment participaţi vorbind cu Gardianul Arcaş din map1.
Premiile ce pot fi câştigate sunt întotdeauna bonus experienţă în funcţie de clasament şi anume, 50% , 25% şi nu în ultimul rând 10%.

Mult succes!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 02 Mai 2017, 18:29

Dragi jucători,

Pe server-ul de joc a avut loc o mentenanță de remediere a câtorva erori în data de 24 Aprilie de la ora 2:45 până la ora 3:00. Acestea sunt:
  • O problemă în care progresul anterior de la realizarea cu ouăle de paște și de la realizarea nivelelor jucătorilor nu ținea cont de ouăle adunate anterior și de nivelul deja avut.
  • O problemă în care îmbunătățirea obiectelor folosind un Pergament Binecuvântat nu era contorizată în realizarea "Mai bine nu se poate".
  • Unele costume precum Rochia de Crăciun (Albă) și Rochia Vrăjitoarei nu funcționau corect.
  • Frizura Carnaval Albastră și Costumul Carnaval Albastru nu funcționau corect pe caracterele războinic.
  • O problemă în care realizările nu se salvau corespunzător.
  • O problemă în care obiecte care nu erau pești se contorizau în realizările de pescuit.
  • O problemă în care progresul realizării "Ucidere în masă" nu se contoriza corect dacă jucătorul se afla într-un grup.

Ținem să menționăm că punctele de realizare care au rămas dinainte deși realizările se resetau, vor fi șterse, respectiv primite în mod corect, într-o mentenanță viitoare.

Toate cele bune,
Echipa ta WoM2
Imagine

Deconectat
[GM]Orfeu
Nivel 2
Nivel 2
Status: Game Master
Server Metin2: WoM2 RO
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0

Mesajde [GM]Orfeu » 20 Mai 2017, 14:11

Imagine

Dragi jucători,

Dojang, Turneul PvP va începe azi la orele 19.00. Pregătiţi armele şi armurile. Cheamă-ţi prietenii pentru audienţă sau pentru o competiţie cât mai acerbă.
Dacă dovedeşti că eşti cel mai bun dintre cei ce participă la categoria ta de concurs, vei fi recompensat cu un premiu iar numele îţi va fi notat la panoul de onoare.

Mult noroc!

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 22 Mai 2017, 13:31

Dragi jucători,
În data de 1 Mai a avut loc o mentenanță pentru remedierea câtorva probleme. Acestea sunt:
  • O problemă în care realizările de îmbunătățire nu se contorizau corect dacă se completau mai multe realizări în același timp (să spunem un obiect +9 la Fierar pentru o realizare cu obiecte +9 în general.)
  • Poțiunile instante de viață pot fi acum consumate numai o dată la fiecare zecime de secundă ( 1/10).
  • Poțiunile de viață automate nu afișau nici un efect dacă erau poziționate în paginile 3 și 4 ale inventarului.
  • Am corectat tipul atacului pentru Vizto și Kenki.
  • Am ajustat drop-ul Minereului Safir Înghețat din Cuf. Comoara Cavalerilor.
  • Am adăugat Minereu Safir Înghețat ca drop în Cuf. Comoara Ghețarilor.
  • Am îmbunătățit numele cărților Liutao, cărțile putând fi acum găsite și cu opțiunea de căutare în magazine.
  • Frizurile de Crăciun cât și frizurile și costumele de Carnaval pot fi acum găsite cu opțiunea de căutare în magazine.
  • Am corectat 2 întrebări OX pe server-ul de joc România.
  • Am scos drop-ul Pietrelor Sufletului de la șefii din hărțile Dragon Întunecat.

Dragi jucători,
Cu actualizarea din această noapte am introdus noua Fereastră de Costume și câteva schimbări minore:
  • Fereastra de Costume este un loc ce-ți permite să păstrezi toate costumele cu tine și poate fi accesată folosind butonul K.
  • Odată cu adăugarea ferestrei de costume toate costumele temporare au fost șterse din joc.
  • Toate costumele sunt de acum unisex.
  • Adâncurile lui Nemere au fost ușor ajustate pentru a nu mai pierde Masca Kifwebe.
  • Am adăugat un buton pentru a deschide Sistemul de Realizări.
Toate cele bune,
Echipa WoM2

*În caz că am omis vreun costum temporar, acesta va fi șters cât mai curând.
Imagine

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 17 Iul 2017, 18:44

Imagine

Dragi jucători,
În această seară la orele 21.00 se va desfăşura eveniment OX. Participanţii accesează harta de eveniment vorbind cu Uriel.
Premiile constă în câte 1 Cufăr al Înţelepciunii pentru jucătorii care rămân printre ultimii 20-25 în concurs.

Mult succes!
Imagine

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 07 Aug 2017, 17:57

Imagine

Dragi jucători,
În această seară la orele 21.00 se va desfăşura eveniment OX. Participanţii accesează harta de eveniment vorbind cu Uriel.
Premiile constă în câte 1 Cufăr al Înţelepciunii pentru jucătorii care rămân printre ultimii 20-25 în concurs.

Mult succes!
Imagine

Deconectat
Ouxii
Nou Venit
Nou Venit
Status: OK
Regat: Jinno

Mesajde Ouxii » 08 Aug 2017, 10:53

Jalnic, am primit ban 2 saptamani si dupa permanent , motiv ...pauza
 ! Mesaj de la: Ouxii
stay shelter

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 17 Aug 2017, 16:20

Dragi jucători,
Pentru a ușura începutul fuzionării server-ului Eclipse am făcut o actualizare pentru a remedia anumite erori din joc. În continuare găsiți lista cu modificările aduse:

Îmbunătățiri:
  • Nivelul minim de intrare în Temnița Păianjenilor a fost setat la 30.
  • Artele pot fi acum stivuite.
  • Peștii mici pot fi acum stivuiți.
  • Pachetele Premium sunt acum obiecte negociabile în joc, având ca și până acum 7, 30, respectiv 90 de zile.
  • Conținutul Cutiei Misterioase, cât și al Cufărului Lumina Lunii a fost modificat.
  • Timpul de folosire de la poțiunile instante de regenerare a fost adaugat și poțiunilor de regenerare normale.
  • Frizurile au fost adăugate din nou la NPC-ul Hong-Hae pentru 20 de Milioane de Yang, fiind permanente.
  • Am adăugat o nouă misiune PvP de nivel 90 numită "Bijuteria Împărătesei".
  • Nivelul pietrelor metin din Adâncurile lui Nemere a fost ajustat.
  • Când deschizi o fereastră de negociere sau un magazin, obiectele care nu pot fi negociate vor fi colorate gri.
Remedieri:
  • Hărțile principale din Shinsoo și Jinno au fost îmbunătățite din punct de vedere grafic. Obiectele care pluteau au fost amplasate corespunzător.
  • Am remediat o eroare datorită căreia textura Colecționarului de Ginseng lipsea.
  • Clasamentul celor 10 bresle va afișa acum în mod corect 10 bresle în loc de 8.
  • Am remediat o eroare datorită căreia atunci când încercai să oferi efecte (buff-uri) unui jucător din alt regat se afișa un mesaj de eroare pe chat.
  • Am remediat o eroare datorită căreia pietrele de la +0 la +2 nu erau afișate în fereastra de rafinament dacă erau plasate în pagina 3 sau 4 a inventarului.
  • Am remediat o eroare datorită căreia obiecte din inventarul de curele puteau fi poziționate în bara principală a jocului.
  • Am adăugat diverse obiecte opțiunii de căutare în magazine:
    • Miez de Răcire Mic, Normal și Mare
    • Armură Samurai (Albast)
    • Armură Samurai (Roșie)
    • Frizură Samurai (Aur)
    • Frizură Samurai (Argint)
    • Mască de Vulpe
  • Am remediat o eroare datorită căreia Masca Kifwebe nu era afișata corespunzător pe caracterele de sex feminin.
  • Am remediat descrierea incorectă a magiei Binecuvântarea Dragonului din serverul românesc.
  • Am remediat o eroare datorită căreia un obiect de la pescar era amplasat sub apă.
  • Am remediat o eroare datorită căreia o textură a scărilor din harta Dojang provoca des blocarea jucătorilor.
  • Am remediat o eroare datorită căreia anumite pietre metin din Munții Fulgerelor apăreau în zone inaccesibile.
  • Am remediat o eroare datorită căreia anumite întrebări OX erau incorecte.
  • Am remediat o eroare datorită căreia efectul vizual al elixirelor nu era vizibil atunci când erau plasate în paginile 3 și 4 ale inventarului.
  • Am remediat o eroare datorită căreia Safirul Înghețat era transformat într-un Suflet Cristal după ce era adăugat pe un Colier de Gheață iar sloturile de pe Cerceii de Gheață dispăreau dacă un Safir Înghețat era pus în ele.
Subiectul de discuție despre această actualizare poate fi găsit aici: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Cu aceste majore sau minore remedieri adăugate, putem pregăti corespunzător noul server Eclipse. Pregătim de asemenea o nouă provocare pentru prietenii noștri jucători de nivel scăzut. Te întrebi ce s-ar putea ascunde după acest pasaj întunecat? Vei putea afla mai mult în curând.
Imagine

Cu bine,
Echipa WoM2
Imagine

Deconectat
DeadSoul
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde DeadSoul » 24 Noi 2017, 15:15

Imagine

Draga comunitate,

Astazi a intrat in vigoare oferta noastra de Black Friday. Toate achizitiile de Monede Dragon vor fi insotite de un bonus de 30%. Oferta de vanzare expira la ora 23:59 EET.

Cumparaturi fericite!
Imagine

Înapoi la “Servere Private”