[EXCLUSIV] Adevărata Faţă a serverului Metin2NR!!!

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Mikkelsen
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: :::Designer:::
:::Fost Super Ad Moderator:::
:::Fost Ad Moderator:::
:::Fost Super Moderator:::
:::Fost Lider Moderatori:::
:::Fost Lider Helperi:::
Server Metin2: ETH
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 12
Mulțumiri primite: 14

[EXCLUSIV] Adevărata Faţă a serverului Metin2NR!!!

Mesajde Mikkelsen » 05 Iul 2015, 15:25

Salutări bă!

CITIŢI TOTUL ,NU IGNORAŢI ,ŞI DACĂ PUTEŢI ,POSTAŢI MAI DEPARTE UNDE PUTEŢI SĂ VADĂ LUMEA PE CE SERVER ÎŞI PIERDE TIMPUL!

Acuma câteva luni ,poate deja este 1 an ,s-a întâmplat o "nefericire" pe serverul Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. !
Mulţi dintre voi ştiţi că baza de date a fost spartă ,ei bine ,toţi aşa ştim!
Dar există o altă vorbă spusă chiar de către Administratorul serverului ,el zice că: Baza de date nu a fost spartă! Am vrut să îi dau datele de la server unui administrator care era pe atunci şi din greşeală am dat datele altcuiva! Până ce am observat ,a fost prea târziu!

Ei bine ,eu nu ştiu ce să cred ,poate nu vrea să recunoască că a fost baza de date spartă sau ... nu ştiu!
Atâtea chestii am văzut şi am auzit despre acest server ,cât nici nu îmi mai vine să cred nici o vorbă ,nici al administratorului ,nici al nimănui!

Mulţi dintre voi ştiţi că pe server există modate ,întradevăr ,ele există dar sub forma unor iteme cu nişte bonusuri umpic mai sărite de pe fix!
Mulţi jucător sunt favorizaţi ,prin asta mă refer că BANUL FACE TOTUL!
Dacă donezi umpic mai mult şi dacă bagi 2-3 vorbe frumoase administratorului,primeşti tot ce doreşti ,de la status ,la iteme perfecte cât şi iteme cu bonusuri sărite de pe fix!

Nu mulţi dintre voi ştiu ,eu am făcut parte din echipa acestui server aproape 1 an de zile ,cu bune şi cu rele ,am trecut prin multe!
Cei drept ,pe vremea când am intrat prima oară în echipă ,se vorbea mult despre această temă ,cu modate şi alte măgării ,cei drept ,eu nu vroiam să cred deoarece eu credeam că serverul cât şi administratorii sunt uni serioşi!
Cei drept ,le luam apărarea deoarece îmi plăcea ceea ce făceam ,crezând că e un server serios mi-am luat munca în serios!

Asta am făcut până când lucrurile s-au schimbat ,treptat treptat ,au început să apară şi dovezi asupra acestor chestii!
Mi-am schimbat părerea!

Aş mai avea multe de povestit dar nu vreau să vă plictisesc!
Aşa că am să vă postez un videoclip făcut de un jucător foarte vechi de pe NR care s-a săturat de-a dreptul de tot şi a dat cărţile pe faţă în legătură cu serverul!

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Deconectat
B.Eduard
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Super Ad Moderator
Membru Club (permanent)
Fost Lider Ad Moderatori
Fost Lider Super Moderatori
Fost Designer
Realizator reclame metin2
Blogger
Mulțumiri acordate: 39
Mulțumiri primite: 83

Re: [EXCLUSIV] Adevărata Faţă a serverului Metin2NR!!!

Mesajde B.Eduard » 05 Iul 2015, 15:45

Omul dacă se vede cu bani şi dacă vede că din ceva, orice de exemplu serveru' lui scotea bani de la proştii care donau, el ce a zis? Ăştia care îmi tot donează, îi ţin aproape şi când am nevoie de nişte bani vorbesc cu ei,şi le umplea conturile de iteme. Atunci când era baza de date pe net, o aveam şi eu şi găsisem 3 conturi de VIP full cu iteme,în depozit erau doar arme şi armuri beta. Un server fără viitor, pentru cei care se apucă să joace din plăcere,pentru că fără bani băgaţi în el,degeaba se apucă. Trăim în România, orice este posibil.
Cele mai bune firme de hosting metin2, website, cs, sa:mp,etc.
// Servicii design, prezentări servere metin2 (skype: b.eduard96) pentru detalii!
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (click aici)

Conectat
Marggraf
Membru Club
Membru Club
Status: Loading
Server Metin2: loading...
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 26
Mulțumiri primite: 33

Mesajde Marggraf » 08 Iul 2015, 22:23

B.Eduard scrie:Omul dacă se vede cu bani şi dacă vede că din ceva, orice de exemplu serveru' lui scotea bani de la proştii care donau, el ce a zis? Ăştia care îmi tot donează, îi ţin aproape şi când am nevoie de nişte bani vorbesc cu ei,şi le umplea conturile de iteme. Atunci când era baza de date pe net, o aveam şi eu şi găsisem 3 conturi de VIP full cu iteme,în depozit erau doar arme şi armuri beta. Un server fără viitor, pentru cei care se apucă să joace din plăcere,pentru că fără bani băgaţi în el,degeaba se apucă. Trăim în România, orice este posibil.

ai vorbit si tu ca sa nu adormi...
PESTE TOT E LA FEL,NU NUMAI ROMANIA SUS,ROMANIA JOS...PANA LA URMA URMEI,TOTI VOR SA SCOATA BANI,ASA CA MAI BINE TACI...NU AI DA TU 200E LUNAR DOAR CA SA AIBA ALTII UNDE SA JOACE
Foarte bine ca poate si are de unde sa scoata bani

Deconectat
Anostali
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Mesajde Anostali » 08 Iul 2015, 23:19

singura greseala la nr a fost ca totul era prea .... pe fata....

Deconectat
B.Eduard
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Super Ad Moderator
Membru Club (permanent)
Fost Lider Ad Moderatori
Fost Lider Super Moderatori
Fost Designer
Realizator reclame metin2
Blogger
Mulțumiri acordate: 39
Mulțumiri primite: 83

Mesajde B.Eduard » 11 Iul 2015, 16:48

Marggraf scrie:
B.Eduard scrie:Omul dacă se vede cu bani şi dacă vede că din ceva, orice de exemplu serveru' lui scotea bani de la proştii care donau, el ce a zis? Ăştia care îmi tot donează, îi ţin aproape şi când am nevoie de nişte bani vorbesc cu ei,şi le umplea conturile de iteme. Atunci când era baza de date pe net, o aveam şi eu şi găsisem 3 conturi de VIP full cu iteme,în depozit erau doar arme şi armuri beta. Un server fără viitor, pentru cei care se apucă să joace din plăcere,pentru că fără bani băgaţi în el,degeaba se apucă. Trăim în România, orice este posibil.

ai vorbit si tu ca sa nu adormi...
PESTE TOT E LA FEL,NU NUMAI ROMANIA SUS,ROMANIA JOS...PANA LA URMA URMEI,TOTI VOR SA SCOATA BANI,ASA CA MAI BINE TACI...NU AI DA TU 200E LUNAR DOAR CA SA AIBA ALTII UNDE SA JOACE
Foarte bine ca poate si are de unde sa scoata bani

Poate te adorm eu pe tine. Mi-am dat cu părerea, nu te-am jignit pe tine cu nimic. Sau poate eşti vreun căţelus de pe NR, şi ai venit aici să te aflii în treabă.
Cele mai bune firme de hosting metin2, website, cs, sa:mp,etc.
// Servicii design, prezentări servere metin2 (skype: b.eduard96) pentru detalii!
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (click aici)

Deconectat
darkknight
Nou Venit
Nou Venit
Status: Vand ouă
Mulțumiri acordate: 0

Mesajde darkknight » 12 Iul 2015, 20:12

Deci dupa tine daca traiesti aici trebuie sa fi mort dupa bani ? Cand erau cateva servere de Metin2 si toata lumea baga bani ca sa aiba nu stiu ce item rar sau altele ce mai ziceai de cei ce profitau atunci? Sunt cativa oameni care fac servere doar pentru bani.
Esti destept, faci bani de pe urma celor ce baga bani in ceva ce intr-o zi se va inchide.

Deconectat
TZeus
Nivel 1
Nivel 1
Status: Back to origins !
Server Metin2: www.metin2-nr.com
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 1

Mesajde TZeus » 12 Iul 2015, 20:18

Like !

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”