Amintirile voastre din metin2

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
T3yZ
Nivel 2
Nivel 2
Status: Tu! Fumezi iarba?
Server Metin2: Nu mai am timp
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Amintirile voastre din metin2

Mesajde T3yZ » 18 Mar 2015, 20:24

Aici puteti sa sa spuneti amintirile voastre frmuoase/urate despre acest "metin2" si cum a intrat in viata voastra.

Primi ani din metin2 incep asa :
Acum 4 ani am auzit despre acest joc metin2 de la prieteni , am descarcat metin2ro atunci era o alta atmosfera mai placuta iar oameni cu respect intr-adevar erau si scapari dar nu ca in ziua de astazi , in 2 luni jumate atinsesem level 30 si incercam sa imi fac calu , atunci fms/rib erau cele mai cautate iteme , insfarsit ajunsesem la level 45 in aproximativ 6 luni cresteam foarte greu nu erau playeri de level 30 cu full +9 si bonusuri , pana cand intr-o zi "contul este blocat" , nici in ziua de astazi nu stiu motivul. (atunci am zis ca ma las de metin2 dar dependenta intrase in mine ).
La 2-3 zile am gasit Metin2United (primul meu privat + cele mai frumoase) nu eram obisnuit cu bonusurile nu stiam sa fac magiile P/G nu eram obisnuit cu bonusurile dar in timp am invatat si astea , imi facusem foarte multi prieteni nici nu mai stiu cate nopti pierdute am avut pe acest server , pana la urma acest server s-a inchis /s-a redeschis acest server mai este si in ziua de astazi dar acum e doar o afacere. [ era o dependenta foarte mare de acest joc undeva la 9/12 ore pe zi ]

Ani de sfarsit :
Ma luasem de Metin2Ro atinsesem level 70 pe leonis , pana cand intr-o zi mi-am gasit contul spart am zis ca ma las dar mam gandit mai bine si am zis daca tot am pierdut o parte macar sa risc tot , am folosit metode nu prea ortodoxe (fishbot) faceam undeva la 7/8kk in 3 zile cu cateva smecherii pana la urma imi recuperasem o parte din iteme dar la o luna am gasit iara "Contul este blocat"

!Acest joc metin2 ma facut sa inteleg multe lucruri care mai ajutat in viata si nu o sa regret ziua in care am descoperit acest joc metin2 !

Astea sunt doar o parte mica din amintirile mele mai sunt multe dar nu vreau sa va plictisesc aici , acum le asteptam si pe alte voastre.

Deconectat
daimyo
Nivel 3
Nivel 3
Status: ("_("__")_")
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 0

Re: Amintirile voastre din metin2

Mesajde daimyo » 21 Mar 2015, 16:16

aha, nice story brah...
Eu am inceput prin 2009 cu metin2 ro.La inceput a fost greu si aici, eram complet paralel cu jocul.Dupa sute de ore am inceput sa ma prind cum merge treaba, sa invat si sa imi fac prieteni pe joc;prieteni cu care si astazi, dupa 3-4 ani ,mai tin legautura.Am jucat pe Hydra si Leonis, bineinteles apoi am gasit cateva private bune;
Prin 2011 pe Leonis aveam un caracter bun lv 83, si 2 bufuri de 54 si unul 47 care ma ajutau pe principal.Aveam iteme bunicele, facute prin munca multa si nopti nedormite. Atunci pe metin 2 erau intradevar persoane cu capul pe umeri ,cu care te puteai intelege ceva; nu de retardati si pusti plini de suferinte.Dar au aparut mereu noi iteme, noi questuri, noi mobi si bineinteles - iteme mult mai scumpe in magazin asa ca am inceput sa o las mai moale cu metinu` - vreo 2 ani am stat numai pe cs.Motivul principal a fost fuzionarea, am auzit ceva de ea dar nu am inteles mare chestie, eu nefiind un impatimit al forumurilor , mai ales al celui gameforge.Am pierdut cam tot acolo, asa ca mi-am jurat sa nu mai joc ro niciodata, deoarece nu se merita.Pot sa ma distrez la fel de mult si pe un server pvp sau pvm hard, fara sa bag bani sau sa imi pierd 10 ore pe zi la pc.
Am jucat de prin 2013 cam toate privatele care au fost, mi-au placut , totusi au devenit plictisitoare sau obositoare.Am conturi pe majoritatea serverelor din Romania, dar fara sa mai joc pe ele.
Cred ca acest joc a fost o parte frumoasa din viata mea, la fel ca 1.6. Nu regret nici-o secunda petrecuta pe oricare din jocurile astea, am realizat asa multe... Am cunoscut oameni interesanti , buni , destepti dar si prefacuti, lingusitori si tzepari.Cred ca el mi-a deschis calea catre copilul din mine, dornic mereu sa exploreze si sa descopere cate ceva.
Am putut astfel sa ma distrez, sa rad, sa plang, sa vorbesc cu persoane din toata tara, sa vad putin din lumea asta mare in care noi nu suntem decat un fulg in vant...

E trist ca dupa atata timp pe jocul asta, dupa toate aventurile noastre el moare incet , incet ... Nu pot sa spun ca exista 2-3 servere in Romania care chiar merita jucate, toate sunt copy/paste si facute pe baza romanului " Las` ca merge si asa ". Serverele bune au si ele problemele lor, iar playerii au devenit nesimtiti - cand ii auzi, mod/ site / "luate pa bani" iti vine sa iti -...- in mortzi lor.Pana la urma cine plateste pentru server , host si munca multa - toate astea pentru "noua generatie" de jucatori; 12 ani si multe pretentii... o face cineva pe gratis?? Daca da il ajut eu cu toata placerea, doar ca sa ma mai distrez odata ca pe vremuri ;)
Quit forever, follow me !

Deconectat
F. Gabriel
Membru Club
Membru Club
Status: Busy
Server Metin2: -
Regat: Shinsoo
Mulțumiri primite: 42

Re: Amintirile voastre din metin2

Mesajde F. Gabriel » 21 Iun 2015, 21:25