Caut firma de host!!

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
bradynek123
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2Eden
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Caut firma de host!!

Mesajde bradynek123 » 16 Noi 2014, 16:43

As vrea sa-mi deschid un server de metin,dar sunt nehotarat. Nu stiu de la ce firma de host sa cumpar. Vreau o firma de host buna,cu protectie foarte,foarte buna. Nu stiu de la ce firma de host au metinele private destul de populate: Metin2Alaska,Eden,World Of Metin...as vrea sa stiu.

Deconectat
Catalin_Artistu
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: Metin2 World Empire
Regat: Shinsoo

Re: Caut firma de host!!

Mesajde Catalin_Artistu » 16 Noi 2014, 16:44

Imagine
EvoTeh.Ro Gazduire Fisiere GRATIS

Deconectat
[Chuli-Gaara]
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Haide
Server Metin2: Al meu
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 13

Mesajde [Chuli-Gaara] » 16 Noi 2014, 16:49

Găzduirejocuri.ro .. cloud express.ro .. şi degeaba ai protecţie că tot pot fi sparte.. depinde cât de bine te ai cu duşmanii :)) ... Depinde şi cât plăteşti pentru tot ce e mai bun..

Deconectat
LegendaXXL
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: - Helper J4M
- Fost Moderator
- Veteran -
Status: NEVER GIVE UP!
Server Metin2: Metin2 OldNation
Mulțumiri acordate: 13
Mulțumiri primite: 18

Mesajde LegendaXXL » 16 Noi 2014, 17:06

Principalele hosturi recomandate de mine sunt:
1. Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (Momentan trec printr-o perioada mai greoaie in partea de suport, iti recomand firma asta doar daca sti ce faci in server, deoarece nu prea au suport, probabil te intrebi de ce o recomand chiar si asa...Pai o recomand datorita serverelor care le detin ei, se misca extrem de bine, fara pic de lag..o sa isi revina si cu suportul cat de curand, sunt sigur de asta.. Dar calitatea serviciilor sunt de departe cele mai bune din ROMANIA)
2. Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (Nu i-am testat cu sute de playeri pe server dar din cate am vazut nu cred ca ar avea probleme cu sutele de playeri, ma refer la lag :)) ).
Doar in firmele astea 2 am eu incredere cand vine vorba de calitate, restul nu stiu ce sa zic, am auzit si de gazduirejocuri ca se misca OK dar nu am testat si nu prea am incredere sa testez.
Atentie!:
NU RECOMAND URMATOARELE FIRME:
1. CeHost.RO (Serverele lor se misca ingrozitor de prost, si proprietarul cere bani si pentru o resetare la parola MySql, care o poti face tu singur in maxim 2 minute, deci asta denota faptul ca dl. Rares Daniel de la aceasta firma este "disperat" sa scoata bani din aceasta firma, dupa ce a plecat de la Quality-Host)
2. Quality-Host.RO (Aceeasi "mizerie" ca si CeHost)
3. Cloud-Express.Ro (serverele lor se misca foarte prost, la 150+ playeri online, o sa ai lag foarte mult iar ei o sa iti spuna sa adaugi inca 1 gb ram, pana ajungi pe la vreo 8-10 gb ram :)), apoi daca tot o sa ai lag o sa dea vina pe Server-Files, chiar daca nu ai probleme cu el, Eu asa am patit la ei... pana m-am mutat la phase-7 cu acelasi sf si mergea impecabil cu 300 online pe 4 gb ram)..

Eu ti-am dat cateva sugestii/pareri, acum fiecare este liber sa aleaga ce vrea si sa cumpere de unde vrea. Daca susti/esti contra unei firme postate de mine, te rog sa nu o iei personal, eu doar mi-am spus parerea si propria mea experienta cu aceste firme.
Just4Metin este locul unde găsești orice ai nevoie!
Respectă-mă și la rândul meu te voi respecta.
Imagine
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Site: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Deconectat
bradynek123
Nivel 1
Nivel 1
Server Metin2: Metin2Eden

Mesajde bradynek123 » 16 Noi 2014, 17:19

Am avut si eu de la quality acum aproape 1 an,sunt varza! As vrea sa stiu de la ce firma de host are metin2alaska sau eden...pentru ca se misca bine!

Deconectat
Thunder Ann
Nivel 4
Nivel 4
Status: fac la wc stau 20 min, e şmek
Server Metin2: War-Time Metin2

Mesajde Thunder Ann » 16 Noi 2014, 17:20

LegendaXXL scrie:Principalele hosturi recomandate de mine sunt:
1. Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (Momentan trec printr-o perioada mai greoaie in partea de suport, iti recomand firma asta doar daca sti ce faci in server, deoarece nu prea au suport, probabil te intrebi de ce o recomand chiar si asa...Pai o recomand datorita serverelor care le detin ei, se misca extrem de bine, fara pic de lag..o sa isi revina si cu suportul cat de curand, sunt sigur de asta.. Dar calitatea serviciilor sunt de departe cele mai bune din ROMANIA)
2. Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (Nu i-am testat cu sute de playeri pe server dar din cate am vazut nu cred ca ar avea probleme cu sutele de playeri, ma refer la lag :)) ).
Doar in firmele astea 2 am eu incredere cand vine vorba de calitate, restul nu stiu ce sa zic, am auzit si de gazduirejocuri ca se misca OK dar nu am testat si nu prea am incredere sa testez.
Atentie!:
NU RECOMAND URMATOARELE FIRME:
1. CeHost.RO (Serverele lor se misca ingrozitor de prost, si proprietarul cere bani si pentru o resetare la parola MySql, care o poti face tu singur in maxim 2 minute, deci asta denota faptul ca dl. Rares Daniel de la aceasta firma este "disperat" sa scoata bani din aceasta firma, dupa ce a plecat de la Quality-Host)
2. Quality-Host.RO (Aceeasi "mizerie" ca si CeHost)
3. Cloud-Express.Ro (serverele lor se misca foarte prost, la 150+ playeri online, o sa ai lag foarte mult iar ei o sa iti spuna sa adaugi inca 1 gb ram, pana ajungi pe la vreo 8-10 gb ram :)), apoi daca tot o sa ai lag o sa dea vina pe Server-Files, chiar daca nu ai probleme cu el, Eu asa am patit la ei... pana m-am mutat la phase-7 cu acelasi sf si mergea impecabil cu 300 online pe 4 gb ram)..

Eu ti-am dat cateva sugestii/pareri, acum fiecare este liber sa aleaga ce vrea si sa cumpere de unde vrea. Daca susti/esti contra unei firme postate de mine, te rog sa nu o iei personal, eu doar mi-am spus parerea si propria mea experienta cu aceste firme.

La fel ca el recomand!
Mai mult Phase, deoarece este un host foarte bun care merită!
Baftă!
Imagine

Deconectat
Rarinca Sergiu
Nivel 2
Nivel 2
Server Metin2: Nu joc ;)

Mesajde Rarinca Sergiu » 16 Noi 2014, 17:28

Eu iti recomand BTS telecom, am de la ei host de 4 luni aproape, nu am avut probleme cu lag-ul, protectiile sunt chiar foarte bune si raspund repede la tichete ;)
Am mai avut inainte server de la aceasta firma si la fel nu am avut probleme .
Imagine

Deconectat
LegendaXXL
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
- Fost Moderator
- Veteran -

Mesajde LegendaXXL » 16 Noi 2014, 17:32

bradynek123 scrie:Am avut si eu de la quality acum aproape 1 an,sunt varza! As vrea sa stiu de la ce firma de host are metin2alaska sau eden...pentru ca se misca bine!

Din cate stiu, Alaska are la hostpay. :D
Eden, nu am idee..
Imagine

Deconectat
irinutu4
Nivel 1
Nivel 1
Status: DJING !
Server Metin2: Metin2Clasic
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 5

Mesajde irinutu4 » 20 Noi 2014, 17:30

Alaska are la Cloud Express ca am lucrat acolo
PR & Social Media - Dj High Way, DJ at Rental Media, DJ at Migro Events ! :)
21 DE ANI

Deconectat
LegendaXXL
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
- Fost Moderator
- Veteran -

Mesajde LegendaXXL » 20 Noi 2014, 20:26

irinutu4 scrie:Alaska are la Cloud Express ca am lucrat acolo

Avea* la C-E, dar cum spuneam...avea RAM foarte mult si se misca rau. Acum are la hostpay. ;) Si nu are probleme, ba chiar ii lauda ownerul si mi-a recomandat personal aceasta firma. Si ii chiar am incredere in hostpay, ti-am spus mai sus de ce.. Cred ca sunt in stare sa tina 400-500 playeri pe serverele lor.
Imagine

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”