Cehost - Bun de Aruncat!

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
WraiTh
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: n/a
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: Cehost - Bun de Aruncat!

Mesajde WraiTh » 04 Ian 2015, 17:04

Moș Cântecel scrie:.

Timpul trece .. si apoi ai motiv sa spui iar ca nu se face nimic .. inca astept un raspuns in ticket referitor la comanda ta.

Pe data de 3 ti s-a spus foarte clar ca se va onora in aceeasi zi sau ziua urmatoare .. a ramas pe azi seara.

Eu aici nu voi mai raspunde pentru ca nu am timp de asa ceva, referitor la problema ta. Consider ca mi-am spus punctul de vedere.

Deconectat
alex25cm
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Server Metin2: loading
Regat: Jinno

Mesajde alex25cm » 04 Ian 2015, 17:08

Aveti in rulaj * are un rulaj de 65.000 euro* Pentru ca din cauza copilor de 13-16 ani care doneaza ,baga bani pentru un vis sa aiba si iei un sv de mt2 casa vada si iei cum este voi faceti bani pe spatele copilor din domeniul Mt2 in rest sunteti varza daia se duce pe pl tot ca existati voi :( Cati copi au cumparat host dela voi si au fost fericiti ?

(eu sunt unul dintre iei ) am cumparat un host dela firma vostra Fantoma *Ce inseamna fantoma ? Apareti peste noapte si dispereti in plina zi !

Am loat host dela voi cu 20 euro am stat 4zile sa activati un pisat de dns la sit dupa inca 4 zile sa instalati game si mysql ca mie nu m-eo mers in fine sunteti cum sa zic vai de pl vostra !
Ultima oară modificat 05 Ian 2015, 18:14 de către Lehel, modificat 1 dată în total.
Motiv: Limba romana 1-0

Deconectat
PopolVuh
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Mulțumiri acordate: 2
Mulțumiri primite: 9

Mesajde PopolVuh » 04 Ian 2015, 17:09

Pe data de 3 sa spus ca astazi. Apoi ati spus ca maine, daca spui 2 dimineata. Sigur nu ii astazi!
Imagine

Deconectat
alex25cm
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Server Metin2: loading
Regat: Jinno

Mesajde alex25cm » 04 Ian 2015, 17:10

WraiTh scrie:
Moș Cântecel scrie:.

Timpul trece .. si apoi ai motiv sa spui iar ca nu se face nimic .. inca astept un raspuns in ticket referitor la comanda ta.

Pe data de 3 ti s-a spus foarte clar ca se va onora in aceeasi zi sau ziua urmatoare .. a ramas pe azi seara.

Eu aici nu voi mai raspunde pentru ca nu am timp de asa ceva, referitor la problema ta. Consider ca mi-am spus punctul de vedere.

Cum adica *Eu aici nu voi mai raspunde pentru ca nu am timp de asa ceva* adica pe banu meu sa ma **** altu ********* atunci ! am ajuns sa fiu ******** pe banu meu muncit voi stati pe scaun si beliti ***** la pc si eu trag pe banda la lucru dem iese ochi
Ultima oară modificat 04 Ian 2015, 17:14 de către PopolVuh, modificat 1 dată în total.
Motiv: *****

Deconectat
Legends
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Server Metin2: Metin2Legends
Regat: Shinsoo

Mesajde Legends » 04 Ian 2015, 17:14

cel mai prost host x( am stat 1 saptamana sami faca un sv x( tui rasa .. lu rares x(
Imagine

Deconectat
HuNterukh
Nivel 2
Nivel 2
Status: Doctor.
Server Metin2: metin2redemption.ro
Regat: Shinsoo
Mulțumiri primite: 3

Mesajde HuNterukh » 04 Ian 2015, 17:14

WraiTh scrie:@Moș Cântecel ; asa se intampla cand apar brusc foarte multe comenzi si nu poti intelege. Sa ne cauti , pentru;
1; anularea comenzii si returnarea banilor
2; finalizarea comenzii si alocarea unei luni gratuite

Asta facem noi, zilnic, ora de ora;
instalam servere si reinstalam, 20-30 servere, minim, zilnic.

@HuNterukh; Firma fantoma , ce intelegi tu prin firma fantoma?
1. societate comeriala; sc hydra telecom srl
2. avem servere si clase de ipuri proprii

Eu consider ca o firma care a aparut in ianuarie anul 2014, si pana acum are un rulaj de 65.000 euro,nu este o firma fantoma. Romanul vine si cere server cu de toate , la 10 euro .. hosting, server fara buguri, instalare, client si site .. din 10 euro platiti prin sms , noi incasam vreo 7 si ceva din care platim impozit, salarii la angajati si dividente la stat pentru acei angajati.

Nu veni tu sa dai cu mucii in fasole fara sa cunosti.

AVIZ tuturor celor care vor server cu de toate si nu cunosc ce este aia puty (stai linistit, autorul topicului, nu ma refer la tine); Duceti-va si faceti-va temele si dupa veniti la noi.

Nu ma refeream strict la tine cand am spus firma fantoma, vorbeam la general. Din punct de vedere juridic, observ ca site-ul este verificat cu un SRL. Insa ma indoiesc sa ai servere proprii + datacenter propriu, deoarece preturile afisate pe site sunt identice cu toti resellerii din Romania care cumpara mai ieftin, si vand mai scump cu o promisiune de support, sau ceva nesemnificativ ca asta. In cel mai bun caz ai putea avea niste jafuri cumparate de pe pcmadd sau ceva, repet IN CEL MAI BUN CAZ.
Iar in legatura cu serverele, e evident ca iti place sa prostesti copiii care pun botu`. Probabil esti si tu constient ca serverfiles-urile si site-urile de cea mai joasa speta pe care le poti oferi nu vor tine mai mult de cateva luni, deci asta-i doar interesul tau financiar.

Si apropo, daca tot iti consideri firma atat de corecta, de ce vinzi servere private de Metin2? Sau nu stiai ca acele fisiere sunt rip-uri ilegale cu drepturi de autor Ymir/Gameforge?

Deconectat
Under
Nivel 1
Nivel 1
Status: SUPORT CONTRA-COST !
Server Metin2: Metin2Under

Mesajde Under » 04 Ian 2015, 17:21

Pot să vă spun că servicile de la cehost sunt bune, și chiar apreciez suportul pentru că nu îți răspunde odată la 5 ani , nu mai ziceți că nu sunt bune servicile sau ..., pentru că nu prea aveți dreptate.
Mai există și probleme :) probabil și trebuie să le rezolve.
Să zicem dacă voi sunteți al 19-lea client și a dat tiket clientu cu nr1. trebuie să se ocupe de cel cu nr1. prima dată, dacă are și vechimitate :), și după de cel al 19-lea.

@HuNterukh;
În primul rand nu este o firmă fantomă, este o societate comercială cu răspundere limitată.
În cazul în care ai observat sus la http:// apare Sc Hydra Telecom Srl :)
Ultima oară modificat 04 Ian 2015, 17:24 de către Under, modificat 1 dată în total.

Deconectat
WraiTh
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: n/a
Regat: Chunjo

Mesajde WraiTh » 04 Ian 2015, 17:22

HuNterukh scrie:.

Daca ai stii ca majoritatea serverfilesurilor de acolo sunt cumparate de mine ca sa le pot da gratuit copiilor astora de care tot vorbiti voi ..

exemplu; caliope , cumparat cu 100 de euro .. dat gratis la instalare.

Da, probabil ca o sa spui ca am dat multi bani .. dar aia este ..Si tot au probleme .. Sa vii tu la mine cu un serverfiles bun, fara buguri, si eu ti-l cumpar ca sa il putem oferi mai departe gratuit . Uite cum arata ultimul server cumparat pentru backupuri; Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Imagine Imagine
Imagine Imagine

Nu veni sa imi spui ca suntem reselleri , nu stii cate situri iau de la noi si dau mai departe, de asta vezi tu preturi asemanatoare.
Ultima oară modificat 04 Ian 2015, 17:31 de către WraiTh, modificat 1 dată în total.

Deconectat
B.Joey
Designer
Designer
Reputație: Designer
Fost Ad Moderator
Fost Lider Designeri
Fost Moderator
Nume anterior: Mind, Joey
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 16

Mesajde B.Joey » 04 Ian 2015, 17:30

Am avut de la cehost acum ceva timp in urma, serviciile sunt destul de bune, suportul ticket e slab.
Am avut si de la 69host care 69host ori cehost e aceiasi treaba doar numele difera, imi mergea bine si la 69host.
Momentan am un vps si un webhost de la 69host pe care le folosesc la teste si imi merg bine.
Ca Rares sa activeze comenziile mai repede insistati in ticket, au multe comenzi pe zi, sunt foarte multi pusti care doresc sa aiba si ei un server de metin2.
Deci Rares fa ceva cu suportul ticket ca o sa pierzi clientii.
Imagine
Imagine

Deconectat
Under
Nivel 1
Nivel 1
Status: SUPORT CONTRA-COST !
Server Metin2: Metin2Under

Mesajde Under » 04 Ian 2015, 17:33

Klaus Iohannis scrie:Am avut de la cehost acum ceva timp in urma, serviciile sunt destul de bune, suportul ticket e slab.
Am avut si de la 69host care 69host ori cehost e aceiasi treaba doar numele difera, imi mergea bine si la 69host.
Momentan am un vps si un webhost de la 69host pe care le folosesc la teste si imi merg bine.
Ca Rares sa activeze comenziile mai repede insistati in ticket, au multe comenzi pe zi, sunt foarte multi pusti care doresc sa aiba si ei un server de metin2.
Deci Rares fa ceva cu suportul ticket ca o sa pierzi clientii.

Suportul nu este slab, ai mai avut tu acum recent server la cehost și ai observat din punctul tău de vedere că este slab ?

Nu prea cred, uite eu am dat acum 5 minute ticket și mi-a răspuns în următoarele 5 minute.
Ticket trimis de mine: 04/01/2015 15:26 Adrian Chirescu || Client
04/01/2015 15:28 Rares Daniel || Echipa de asistenţă tehnică
Deci nu mai comentați aiurea :) !

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”