Cehost - Bun de Aruncat!

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
PopolVuh
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Mulțumiri acordate: 2
Mulțumiri primite: 10

Cehost - Bun de Aruncat!

Mesajde PopolVuh » 04 Ian 2015, 16:02

Mda, am promis ca fac asta...
Povestea incepe asa: Am vrut sa cumpar un host de 10 euro ca sa imi termin server filul, am facut o comanda si am cerut

Imagine

Si am inceput sa astept si sa astept. Dupa ce am vazut ca nu vine nimic am lasat 2 mesaje

Imagine

Asa ca am mai asteptat 2 ore dupa care incepusem sa ma enervez.
Am lasat alt mesaj.

Imagine

A trecut ziua, a venit ziua de azi si am lasat alt mesaj

Imagine

Cu asta am inteles ca defapt
Rares = Gunoi
cehost = Tomberon

De asta sper sa renuntati la ei...
Imagine

Deconectat
HuNterukh
Nivel 2
Nivel 2
Status: Doctor.
Server Metin2: metin2redemption.ro
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 3

Re: Cehost - Bun de Aruncat!

Mesajde HuNterukh » 04 Ian 2015, 16:08

Sincer? O meriti cu varf si indesat. Cine te-a pus sa te bagi cu reselleri romani care cumpara de la firme straine, si vand mai scump in romania? Nu stii sa instalezi singur un freebsd pe un VPS? Las-o-n colo...
Iti gasesc lejer firme de host straine care ofera DEDICATE (nu VPS) cu 30E si ai 32gb rami, si iti faci 10 servere, iar tu cumperi de la jafuri precum CEHost care iti vinde VPS de 4gb rami cu 40E. Din cauza asta ACESTE FIRME FANTOMA EXISTA, pentru ca stiu ca au clienti ca tine, ca altfel ar disparea imediat. Nici macar n-ar trebui sa bagati in seama asemenea firme care vand practic 5-10% dintr-un dedicat cu pretul apropiat de pretul pe care-l platesc ei pe TOT dedicatul.

Deconectat
PopolVuh
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !

Mesajde PopolVuh » 04 Ian 2015, 16:12

Stai calm, nu ma gandeam sa fac un server la ei, doar sa cumpar un host, ca sa am pe ce lucra 3 4 zile... stiu si eu de firme de host mai bune, dar asta am gasit prima data pe moment.
Imagine

Deconectat
HuNterukh
Nivel 2
Nivel 2
Status: Doctor.
Server Metin2: metin2redemption.ro
Regat: Shinsoo
Mulțumiri primite: 3

Mesajde HuNterukh » 04 Ian 2015, 16:14

Moș Cântecel scrie:Stai calm, nu ma gandeam sa fac un server la ei, doar sa cumpar un host, ca sa am pe ce lucra 3 4 zile... stiu si eu de firme de host mai bune, dar asta am gasit prima data pe moment.

In cazul asta, nici nu ai nevoie de gazduire. Daca vrei sa lucrezi la serverfiles, lucrezi frumos pe VirtualBox + hamachi + editare IP public in sursa game-ului pentru a putea lasa testerii sa intre.

Deconectat
DriveS3x
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 0

Mesajde DriveS3x » 04 Ian 2015, 16:23

M-am convins si eu de ei acum ceva timp,daca ai envoie urgenta te pot ajuta eu cu un vds de 2gb rami !

Deconectat
WraiTh
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: n/a
Regat: Chunjo

Mesajde WraiTh » 04 Ian 2015, 16:24

@Moș Cântecel ; asa se intampla cand apar brusc foarte multe comenzi si nu poti intelege. Sa ne cauti , pentru;
1; anularea comenzii si returnarea banilor
2; finalizarea comenzii si alocarea unei luni gratuite

Asta facem noi, zilnic, ora de ora;
instalam servere si reinstalam, 20-30 servere, minim, zilnic.

@HuNterukh; Firma fantoma , ce intelegi tu prin firma fantoma?
1. societate comeriala; sc hydra telecom srl
2. avem servere si clase de ipuri proprii

Eu consider ca o firma care a aparut in ianuarie anul 2014, si pana acum are un rulaj de 65.000 euro,nu este o firma fantoma. Romanul vine si cere server cu de toate , la 10 euro .. hosting, server fara buguri, instalare, client si site .. din 10 euro platiti prin sms , noi incasam vreo 7 si ceva din care platim impozit, salarii la angajati si dividente la stat pentru acei angajati.

Nu veni tu sa dai cu mucii in fasole fara sa cunosti.

AVIZ tuturor celor care vor server cu de toate si nu cunosc ce este aia puty (stai linistit, autorul topicului, nu ma refer la tine); Duceti-va si faceti-va temele si dupa veniti la noi.

Deconectat
artofword
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde artofword » 04 Ian 2015, 16:36

WraiTh scrie:@Moș Cântecel ; asa se intampla cand apar brusc foarte multe comenzi si nu poti intelege. Sa ne cauti , pentru;

Eu consider ca o firma care a aparut in ianuarie anul 2014, si pana acum are un rulaj de 65.000 euro,nu este o firma fantoma. Romanul vine si cere server cu de toate , la 10 euro .. hosting, server fara buguri, instalare, client si site .. din 10 euro platiti prin sms , noi incasam vreo 7 si ceva din care platim impozit, salarii la angajati si dividente la stat pentru acei angajati.

AVIZ tuturor celor care vor server cu de toate si nu cunosc ce este aia puty (stai linistit, autorul topicului, nu ma refer la tine); Duceti-va si faceti-va temele si dupa veniti la noi.

Are maxima dreptate ! Sunt deacord cu el si consider ca cehost este cea mai folosita firma de hosting de la noi :) ! Esti tu doar prea grabit ... daca iti ceri bani iti restituie bani ! Insa nimeni nu trebuie sa iti accepte tie injuriile ;)
Imagine

Deconectat
Under
Nivel 1
Nivel 1
Status: SUPORT CONTRA-COST !
Server Metin2: Metin2Under

Mesajde Under » 04 Ian 2015, 16:44

Pot să vă spun că servicile de la cehost sunt bune, și chiar apreciez suportul pentru că nu îți răspunde odată la 5 ani , nu mai ziceți că nu sunt bune servicile sau ..., pentru că nu prea aveți dreptate.
Mai există și probleme :) probabil și trebuie să le rezolve.
Să zicem dacă voi sunteți al 19-lea client și a dat tiket clientu cu nr1. trebuie să se ocupe de cel cu nr1. prima dată, dacă are și vechimitate :), și după de cel al 19-lea.

@HuNterukh;
În primul rand nu este o firmă fantomă, este o societate comercială cu răspundere limitată.
În cazul în care ai observat sus la http:// apare Sc Hydra Telecom Srl :)
Ultima oară modificat 04 Ian 2015, 17:27 de către Under, modificat 1 dată în total.

Deconectat
WraiTh
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: n/a
Regat: Chunjo

Mesajde WraiTh » 04 Ian 2015, 16:55

Under scrie:.

Stii macar ce ai cumparat?

metin2phoenis.ro .. ? Poate metin2phoenix.ro

Este activ; Registered On: 2014-08-20

Ai terminat ?

Deconectat
PopolVuh
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !

Mesajde PopolVuh » 04 Ian 2015, 17:00

WraiTh scrie:@Moș Cântecel ; asa se intampla cand apar brusc foarte multe comenzi si nu poti intelege. Sa ne cauti , pentru;

Foarte multe comenzi spui tu? Am lasat pana astazi, dupa care imi spui ca maine la ora 2 dimineata, tu vezi ce scri? Am inteles 24 de ore dar cand ai spus maine la 2 dimineata ai intrecut masura, firma fantoma sau nu, nu ii problema mea, asta ii a voastra! eu am cerut doar freebsd nu server file, ala mil fac singur. Legat de membrul care a spus sa fac pe hamachi. Eu nu am pc care sa duca asta, da asa este nu am un calculator asa bun sa le fac pe toate odata. De asta am vrut sa cumpar un host.
Imagine

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”