Contra XTreme Host

Metin2 Global - Un server de calitate !
Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
alexbest1
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2AR
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: Contra XTreme Host

Mesajde alexbest1 » 17 Mar 2015, 20:35

eu am luat sv file de la ei si sau tinuit de cuvant dar cam greu.

Deconectat
danydanutzu
Nivel 3
Nivel 3
Server Metin2: Metin2PvP
Mulțumiri primite: 4

Mesajde danydanutzu » 17 Mar 2015, 20:58

Noi nu furam bani de la firma sau de la clienti sunati la xtremehost la admin Firma noastra nu da tepe sunati la numerele acestea de la host si se va rezolva garantat o seara buna in continoare !

Deconectat
danydanutzu
Nivel 3
Nivel 3
Server Metin2: Metin2PvP

Mesajde danydanutzu » 17 Mar 2015, 21:07

Buna seara ma scuzati pentru tot !
Ultima oară modificat 17 Mar 2015, 22:05 de către danydanutzu, modificat 1 dată în total.

Deconectat
alexbest1
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !

Mesajde alexbest1 » 17 Mar 2015, 21:59

danydanutzu scrie:Ba labagii puli mele ! Vedeti cum vorbiti de xtremehost.ro e cea mai buna firma din lume !
Daca tot zici ca tia furat bani sunal pe admin si vb cu el si zi asta si sigur te va rezolva o firma asa buna ca asta nu vei mai gasi nici unde te vei duce
:D XtremeHost.ro Cea mai buna firma din lume!!!!!!!!!

[b]Dany Gameru cel mai om -cenzurat- din echipa tehnica de la xtremhost !!
daca nu ai fi tu in echipa totul va fi bine nu stii sa bagi un switbot in client ![/b]

Deconectat
Toma Vladut
Nivel 2
Nivel 2
Server Metin2: Metin2VB

Mesajde Toma Vladut » 17 Mar 2015, 22:06

Eu unul sunt Detinator-ul unei Firme de Hosting Proprii cum puteti vedea si in Semnatura. Ai dreptate cand spui ca trebuie oferit Suport Tehnic la orice problema / bug la Serviciile Oferite doar daca aceastea sunt Default si Comandate de Dumneavoastra. Se ofera Suport Tehnic la tot ce vinde acea firma.

Deconectat
alexbest1
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !

Mesajde alexbest1 » 17 Mar 2015, 22:09

Toma Vladut scrie:Eu unul sunt Detinator-ul unei Firme de Hosting Proprii cum puteti vedea si in Semnatura. Ai dreptate cand spui ca trebuie oferit Suport Tehnic la orice problema / bug la Serviciile Oferite doar daca aceastea sunt Default si Comandate de Dumneavoastra. Se ofera Suport Tehnic la tot ce vinde acea firma.

aici ai dreptate ei oferta orice suport eu am sv de 40 euro de la ei cumpar am suport garantat.

Deconectat
marble123
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: Metin2ro
Regat: Chunjo

Mesajde marble123 » 17 Mar 2015, 23:37

Hai sa nu fim Tigani si sa gandim asa cum trebuie , a fi la suport metin2 este foarte greu ,
+ de asta am si eu acelasi svfile ca si tine si nu am bugurile descrise de tine mai sus, daca dai de ceva care ,
nu-ti convine ti-e gata bug , Sincer a te da mare ca ai platit 60 de euro e jale , + de asta , chiar daca aveai bugurile
puteai sa vb cu ei sa te ajute , nu sa postezi ca este firma de -cenzurat- , eu sunt foarte multumit de serviciile lor ,

Deconectat
alexbest1
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !

Mesajde alexbest1 » 18 Mar 2015, 10:24

marble123 scrie:Hai sa nu fim Tigani si sa gandim asa cum trebuie , a fi la suport metin2 este foarte greu ,
+ de asta am si eu acelasi svfile ca si tine si nu am bugurile descrise de tine mai sus, daca dai de ceva care ,
nu-ti convine ti-e gata bug , Sincer a te da mare ca ai platit 60 de euro e jale , + de asta , chiar daca aveai bugurile
puteai sa vb cu ei sa te ajute , nu sa postezi ca este firma de -cenzurat- , eu sunt foarte multumit de serviciile lor ,

bine zis toate respectele mele

Deconectat
Corsay
Fost Ad Moderator
Fost Ad Moderator
Status: Ce trebuie sa scriu aici
Server Metin2: Ymir

Mesajde Corsay » 18 Mar 2015, 20:08

Prietene, din moment ce-ti platesc serverfile 40 euro (nu stau in 40 euro), imi oferi ce-mi promiti, nu ?
Imi spui ca imi rezolvi buguri gratuit, ca nu se pune problema, iar apoi cand fac ticket si le descriu, imi spui ca trebuie sa stiu si eu sa rezolv.. Pai stai asa, ca nu e asa. Daca era sa stau la rezolvarea bugurilor, ma apucam si-mi faceam singur sf. Am decurs la asta, din lipsa timpului, dar nu e bine sa mai ai incredere in nimeni, oricate laude ar fi la adresa lui.
Daca era serverfile gratuit, mai ziceam, nu raspund ei de buguri, dar din moment ce ti-l cumpar si imi garantezi suport gratuit, rezolvare buguri gratuit, iar apoi imi spui ca trebuie sa stiu si eu sa-mi rezolv bugurile, asta ce inseamna ?
I-am scris respectivului in ticket sa-si bage undeva pachetul meu de host cu tot cu serverfile, iar la spusele mele, acesta s-a oferit sa-mi instaleze de cei 40 euro pierduti, un alt serverfile, desigur si acesta tot free pe net, sf de la 3gse.
Oricum, multi s-au plans si se plang de acest host, este jale. Daca stiam ca sunt numai copii, nu ma mai bagam in asta.
Succes cu tepele si cu serverele voastra 'premium' !

Toma Vladut, bine zis. La un sf premium, sau ma rog, platit, trebuie oferit suport, raspunzi de el, din moment ce ii pui un pret..
Imagine

Deconectat
alexbest1
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !

Mesajde alexbest1 » 18 Mar 2015, 21:08

Corsay scrie:Prietene, din moment ce-ti platesc serverfile 40 euro (nu stau in 40 euro), imi oferi ce-mi promiti, nu ?
Imi spui ca imi rezolvi buguri gratuit, ca nu se pune problema, iar apoi cand fac ticket si le descriu, imi spui ca trebuie sa stiu si eu sa rezolv.. Pai stai asa, ca nu e asa. Daca era sa stau la rezolvarea bugurilor, ma apucam si-mi faceam singur sf. Am decurs la asta, din lipsa timpului, dar nu e bine sa mai ai incredere in nimeni, oricate laude ar fi la adresa lui.
Daca era serverfile gratuit, mai ziceam, nu raspund ei de buguri, dar din moment ce ti-l cumpar si imi garantezi suport gratuit, rezolvare buguri gratuit, iar apoi imi spui ca trebuie sa stiu si eu sa-mi rezolv bugurile, asta ce inseamna ?
I-am scris respectivului in ticket sa-si bage undeva pachetul meu de host cu tot cu serverfile, iar la spusele mele, acesta s-a oferit sa-mi instaleze de cei 40 euro pierduti, un alt serverfile, desigur si acesta tot free pe net, sf de la 3gse.
Oricum, multi s-au plans si se plang de acest host, este jale. Daca stiam ca sunt numai copii, nu ma mai bagam in asta.
Succes cu tepele si cu serverele voastra 'premium' !

Toma Vladut, bine zis. La un sf premium, sau ma rog, platit, trebuie oferit suport, raspunzi de el, din moment ce ii pui un pret..

Stii avem pretenti de la tine ai un grad pe accest forum iti arat dovada cand le-am zis imi faceti bugurile x y x z si au raspuns Parola putty si mi-a rezolvat eu am luat o luna de la ei pe datorie sa zicem asa am bagat in hostu lor 60 euro si nu am luat teapa tu faci accest post sa le faci rau . eu sunt multumit de acceasta firma !

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”