Daca nu te uiti, tot degeaba!

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
sevenhit
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2Eros
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Daca nu te uiti, tot degeaba!

Mesajde sevenhit » 06 Apr 2015, 19:20

Salutare comunitate !!! Vreau sa pun si eu cateva intrebari legata de creeare si host'area unui server de metin !!!
ATENTIE !!! : Va rog nu raspundeti daca nu cunoasteti :/ deasemnea rog seriozitate !!
In urmatoarele zile, maxim 1 luna, urmeaza sa plec in strainatate la munca, asa ca m-am gandit destul de bine, si as vrea sa deschid un sv de metin !! Dar pana acum am fost ONLY A PLAYER ^^, si am de gand sa raman asa. Am de gand sa creez un sv, facut dupa cerintele comunitati ^^, un sv care sa fie, sper eu de durata, si care sa nu intampine probleme :). Fara sa lungesc problema, uitati aici intrebarile mele :
Cat costa host'ul unui server cu 6 ch'uri ?
Cat m-ar costa un client cu toate sistemele actuale implementate, lucrat de la 0 dupa cerintele mele ?
Cat costa host'ul unui site ??
Cat m-ar costa o protectie facuta de cineva priceput ?!
Ei bne, bani, bani si numa bani :)) cum zicea si Spike, "Bani fac pamantul sa se invarta" :)
Deasemenea, o intrebare suplimentara, ar fi, daca exista cineva, care m-ar ajuta sa invat basic'ul creeri unui sv de metin ?!!
Joc metin de cc 5 ani :/ poate si mai mult cred, dar numai la nivel de player ^^, si asa am de gand sa fac si de acum inainte, caci am de gand sa joc ca player pe sv meu :). Dar vreau sa creez un sv, conform cerintelor comunitati acestuia! In echipa voi fi doar eu, si ma' money :)), eventual cateva persoane din viata personala!! Jocul nu va accepta donatii pentru iteme !! Numai donatii ce vor ajuta la host', eventual se va da un grad personalizat, dar nimic ce va ajuta sau va diferentia playeri !! Multumesc tutror celor ce vor raspunde :) !!

Deconectat
SWAG
Nivel 3
Nivel 3
Localitate: Calea Lactee,Terra,Europa,România,Călăraşi,Chirnogi,Str. Zugravului,nr. 982
Status: DND,fac laba
Server Metin2: www.Metin2luna.eu
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 11

Re: Daca nu te uiti, tot degeaba!

Mesajde SWAG » 06 Apr 2015, 19:37

- Păi ar costa destul de mult,însă din câte ştiu eu poţi să bagi câte ch-uri vrei,gratuit.. Deci ch-ul ar fi gratis.
- Clientul ... depinde de cum găseşti tehnician... unii pot lucra gratis,unii pot lucra cu item sau grad pe server alţii cu bani... (depinde cum negociezi cu ei)
- Hostul,un host de la o firmă bună e începând de la 10e,dar recomandată,dacă tot zici că vrei server de durată... ar fi cam vreo 20e... depinde de bugetul tău...
(dacă faci un server pvm-pvp lv. maxim 99 ... mă bag,man)
Imagine
Pentru cei ce comentează despre Şatra B.E.N.Z. :
Imagine

Imagine
Imagine

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”