Despre CEHOST si Serviciile Sale.

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Conectat
F. Gabriel
Membru Club
Membru Club
Status: Busy
Server Metin2: -
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 42

Despre CEHOST si Serviciile Sale.

Mesajde F. Gabriel » 30 Sep 2015, 21:25

[center]Multi dintre voi posibil cunosc firma si/sau au lucrat cu ei. Mai jos aveti cateva motive pentru care NU RECOMAND CEHOST.

Imagine
Imagine

Clientii lor isi vand serviciile/conturile din cauza calitatii :)
Imagine

Salutare, sunt LegendaXXL si vreau sa imi spun si eu nemultumirea despre firma CeHost, defapt vreau sa va atrag atentia cu privire la aceasta firma pentru a nu fi si voi pacaliti..In primul rand sa incepem cu conducerea: Rares Daniel.. Acest baiat este un "pacalici" (altfel nu-l pot numi) care dupa ce a pacalit suficient de multi oameni la Quality-Host, a deschis CeHost.. (ambele ale lui, sau ma rog..nu stiu sigur ce legaturi avea cu QH) cert este ca la ambele firme serviciile se misca ingrozitor de rau...Am luat un host de Metin2 acum o luna...serverul era offline 5 ore din 24.. (cica mentenanta) ..Sa nu mai zic ca am asteptat 9 zile sa imi activeze serverul (va pot da poze, nu vorbesc din Eminescu`, am dovezi pentru tot ce spun) ..

De ce m-a facut sa postez asta? Ei bine acum 2 zile... ma trezesc cu webhostul (singurul serviciu care-l mai aveam la ei..deoarece restul le anulasem...pentru ca se miscau ingrozitor de rau,si mai aveam bani la ei in cont si am zis sa ii bag in webhost)...mi l-au inchis si pe ala pe ce motiv? ..AM DAT DDOS DE PE SITE.....Wtf? Eu nici macar nu am mai accesat site-ul de ceva vreme..si ce imi spune el? imi da link cu un script (care habar nu am ce face, nici nu l-am testat) si cica se poate da flood de pe site..cand l-am intrebat ce legatura are cu site-ul meu si sa-mi arate dovada ..mi-a zis ca se poate da flood de pe site.

Si pe langa astea..acum o luna, am stat chiar si fara FTP la site (nu puteam face nici-o modificare..nimic) ..deoarece dumnealui nu era in stare sa repare...si 2 saptamani nu am facut nici-o modificare la site..

Imagine
Imagine

DE CE SA NU ALEGI CEHOST.RO ?
-Calitatea serviciilor e deplorabila.
La 20 de jucatori online ai lag cu 1GB ram.
- NU AU NICI O PROTECTIE DDOS, nici macar ipfw gratuit de pe net pentru serverele de meitn2.
- RASPUND GREU LA TICHETE, am lasat tichet la 15:43 si mi s-a raspuns la 21:29 (In cursul saptamanii, apoi in weekend sigur nu mai raspunde).
- Nu ai acces la NS-uri, trebuie sa faci tichet sa ti se modifice NS-urile.
- Au probleme zilnice cu FLOODU ! Daca un client primeste atac, se simte peste tot.
- NU AU INSTALARE AUTOMATA, trebuie sa astepti 3h sa iti instaleze serverul de metin2..
- TOATE SVF-URILE SUNT BUGATE, SI MAI NOU MOKA PE NET.
- AU "CUMPARAT" SVF-URILE DE LA MACU SI I-AU DAT UN WEBHOST SI UN DOMENIU IAR ACUM SERVICIILE LUI SUNT SUSPENDATE (TEPARI).
- NU RASPUND LA NUMARUL DE TELEFON !
- SUNT AFILIATI BACKHOST SI 69HOST, SUNT CONDUSE TOT DE HYDRA TELECOM A LUI RARES DANIEL LUNGU.
- PESTE 40% DIN IP-URILE LOR SUNT BLOCATE IN SPAMHAUS PENTRU ATACURI, NU VA MIRATI DE CE AVETI LAG (SE TRIMIT ATACURI DE PE SERVERELE VOASTRE)
- Pica in urma unui atac mic din partea TC's, cel mai penal sa pici in fata unor pusti de 18-20 de ani iar tu sa ai 40.
- CEL MAI IMPORTANT !
NU AU LICENTA WHMCS ! NU SUNT AUTORIZATI SA VANDA SERVERE !

Imagine

ROG TOATE PERSOANELE CARE SUNT NEMULTIMITE DE SERVICII SA LASE UN COMENTARIU PENTRU CEHOST !

Deconectat
GeorgeOlaeru
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: Despre CEHOST si Serviciile Sale.

Mesajde GeorgeOlaeru » 02 Oct 2015, 15:24

O firma varza de host..

Conectat