Despre Metin2

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Tekh™
Nivel 2
Nivel 2
Status: (*_*).!.
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 0

Despre Metin2

Mesajde Tekh™ » 28 Ian 2015, 12:06

Eu personal sunt satul de servere deschise zilnic de orice copil sau om analfabet care face servere dupa tutorialele de pe Youtube.
Din cauza asta nici nu rezista serverele de calitate...Playerii sunt impartiti pe sute de servere (majoritatea copiate si putin modificate) si astfel nici macar nu merita sa investesti server.
Voi ce parere aveti?
Ultima oară modificat 28 Ian 2015, 12:20 de către Mikkelsen, modificat 1 dată în total.
Motiv: Insulte cenzutare!

Deconectat
HuNterukh
Nivel 2
Nivel 2
Status: Doctor.
Server Metin2: metin2redemption.ro
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 3

Re: Despre Metin2

Mesajde HuNterukh » 28 Ian 2015, 15:07

Prietene, aici iti spun sigur ca vina in proportie de 90% se datoreaza jucatorilor care habar nu au ce inseamna calitate si joaca pe orice server doar de dragul de a juca (bine...la 12 ani nici nu am ce simt al calitatii sa le cer). Daca toti jucatorii ar gandi cel putin ca tine, aceste servere facute de copii ar muri singure, repede chiar. Dar daca omul vede ca jucatorul roman joaca unde vede cu ochii, e normal sa deschida la greu, si sa mai si tina ceva timp, asa ca sa le dea sperante.
Avem un exemplu live chiar, se numeste Metin2 OT. E o copie al dracului de identica a FGW/NB/Eden/Elyps si lista poate continua la nesfarsit. Nu are nici macar o singura idee unica in ceea ce priveste unicitatea si diferentierea jocului. Insa are jucatori destul de multi datorita promovarii YT/FB. Cum spuneam, jucatorii romani nu prea au nevoie de calitate, ci de cantitate, intelegi? La concluzia asta am ajuns deoarece am lucrat destul de mult cu publicul de 'gameri' ai Romaniei. Daca era vorba de calitate, astfel de servere mureau a doua zi, crede-ma.
In concluzie, in mare parte jucatorii sunt de vina, nu cei care deschid servere si habar nu au ce-i ala 'c++'.

Deconectat
Mikkelsen
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: :::Designer:::
:::Fost Super Ad Moderator:::
:::Fost Ad Moderator:::
:::Fost Super Moderator:::
:::Fost Lider Moderatori:::
:::Fost Lider Helperi:::
Server Metin2: ETH
Regat: Jinno