Idei pentru Serverul Perfect

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
xReady
Nivel 2
Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: 1
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 3

Idei pentru Serverul Perfect

Mesajde xReady » 03 Apr 2015, 13:38

Salut , numele meu este Mihai , zis si xReady , iar astazi vin cu urmatoarea intrebare la voi:
"Cum ar trebui sa fie serverul perfect?"

Eu m-am gandit ca sunt prea multe clasice si ar trebui sa fac unul mai diferit , cu iteme noi , 2 regate si lv original , gen 169.
Serverul sa fie PvP si sa aveti noonstop ce face.
Aici astept idei din partea voastra.

M-am gandit si la un sistem unic in care tu sa dai "un set intreg cu iteme aproape perfecte pe o itema perfecta random"
Desigur asi avea nevoie de un programator ceva in genul acesta...

Astept parerile dvs despre idee sau cum credeti ca ar trebui sa arate un server perfect.
Desigur , daca e cineva care stie programare / modelare mape etc si vrea sa participe la proectarea serverului imi poate lasa com.

Astept raspunsurile voastre!
Multumesc!
Respecta si vei fi respectat!

Conectat
Tiger
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: Membru Club (4 iulie)
Nume anterior: Tiger
Status: Sef
Server Metin2: I Don't Playing
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 34

Re: Idei pentru Serverul Perfect

Mesajde Tiger » 03 Apr 2015, 14:00

server ca ro-ul fara buguri cu licenta de la ei :)) asta e serverul perfect
Imagine
Imagine

Deconectat
xReady
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde xReady » 03 Apr 2015, 14:07

Tiger scrie:server ca ro-ul fara buguri cu licenta de la ei :)) asta e serverul perfect

Mai bine spus fara bns la donatii =))

Deconectat
.PicCoLo
Nivel 2
Nivel 2
Mulțumiri acordate: 4
Mulțumiri primite: 1

Mesajde .PicCoLo » 03 Apr 2015, 15:40

Ideea cu 2 regate,te-ai inspirat de la mine,nu ma copia,crede-ma pana termini un server de genu,e foarte greu :),eu de 2luni cu colegu care lucreaza la server,si crede-ma sunt foate multe buguri care alunga playeri.
Bafta!

Deconectat
Răzvaan
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Reputație: Super Ad Moderator
Lider Ad Moderatori
Lider Mister
Fost Lider Moderatori
Fost Lider Trial Moderatori
Fost Lider Miss
Nume anterioare: ElAlcon, Brian O'Conner, Grinchzvan
Status: Un fel de două feluri
Server Metin2: da
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 41

Mesajde Răzvaan » 03 Apr 2015, 17:34

.PicCoLo scrie:Ideea cu 2 regate,te-ai inspirat de la mine,nu ma copia,crede-ma pana termini un server de genu,e foarte greu :),eu de 2luni cu colegu care lucreaza la server,si crede-ma sunt foate multe buguri care alunga playeri.
Bafta!

De fapt, ideea cu cele 2 regate a fost a lui Opro :))

In fine, ideea ta este destul de interesanta mai ales acel sistem in care dai un set intreg perfect de iteme pe un item perfect random, si ideea cu level 169 e destul de smechera, dar mapele pana la acel nivel sa fie diferite, mobi din ea, skill-urile lor, etc.. :)) Dar iti dai seama ca o sa ai foarte mult de munca, si daca incepi sa muncesti, si sa zicem ca termini serverul si il deschizi, dar daca nu ai jucatori pe el? E degeaba ca ti-ai irosit atata timp pe munca, e adevarat ca si capeti experienta, dar totusi motivatia ta e sa ai si playeri, deci mai bine inainte sau pe parcurs sa iti asiguri o promovare si o publicitate buna cu o descriere amanuntita si sa arata bine ca sa poate sa atraga jucatorii, si sa ai garantia ca o sa ai jucatori la deschidere :D
Imagine

SERVICII: PHOTOSHOP, PHPBB, METIN2

Deconectat
xReady
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde xReady » 03 Apr 2015, 20:28

.PicCoLo scrie:Ideea cu 2 regate,te-ai inspirat de la mine,nu ma copia,crede-ma pana termini un server de genu,e foarte greu :),eu de 2luni cu colegu care lucreaza la server,si crede-ma sunt foate multe buguri care alunga playeri.
Bafta!

Stii tu cand ai zis primaoara de 2 regate si ti-am zis ca e copiata de la un sf din 2013 ?

Asta a fost un exemplu , nu voi face asa , am dat un exemplu de chestii originale.

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Ce mai zici de asta plagiatorule ;)

In fine, ideea ta este destul de interesanta mai ales acel sistem in care dai un set intreg perfect de iteme pe un item perfect random, si ideea cu level 169 e destul de smechera, dar mapele pana la acel nivel sa fie diferite, mobi din ea, skill-urile lor, etc.. :)) Dar iti dai seama ca o sa ai foarte mult de munca, si daca incepi sa muncesti, si sa zicem ca termini serverul si il deschizi, dar daca nu ai jucatori pe el? E degeaba ca ti-ai irosit atata timp pe munca, e adevarat ca si capeti experienta, dar totusi motivatia ta e sa ai si playeri, deci mai bine inainte sau pe parcurs sa iti asiguri o promovare si o publicitate buna cu o descriere amanuntita si sa arata bine ca sa poate sa atraga jucatorii, si sa ai garantia ca o sa ai jucatori la deschidere :D

Mersi pt apreciere , stiu ca este foarte mult de munca si playerii sunt foarte greu de convins, dar nah... riscul meseriei.

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”