[INCHIS]Intrebare cu raspuns dupa bunul plac

Metin2 Global - Un server de calitate !
Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
sbughi112
Nivel 2
Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2TBX
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

[INCHIS]Intrebare cu raspuns dupa bunul plac

Mesajde sbughi112 » 20 Mai 2015, 16:25

Salut jucatori de Metin2. Am si eu o intrebare pentru voi :) Ce fel de server ati prefera? Va rog lasa-ti comm cu genul de server pe care ati juca :)
Ultima oară modificat 24 Iun 2015, 13:35 de către sbughi112, modificat 1 dată în total.

Deconectat
AdrianC
Nivel 4
Nivel 4
Reputație: -Trial Moderator
-Pensionat
-Analist Programator
-AMF
Status: http://metin2blackart.ga/
Mulțumiri primite: 3

Re: Intrebare cu raspuns dupa bunul plac

Mesajde AdrianC » 20 Mai 2015, 16:38

După părerea mea un server dacă vrei să exceleze trebuie să fie bine pus la punct, atît serverul cît și Stafful(Contează foarte mult Stafful pe un server).
Dacă vrei să îți faci un server după recomandarea mea eu îți spun un PVM-PVP cu Level 120-127 (să fie și cîteva evoluții)să fie cît mai ușor de crescut și la iteme, sau un server PvP dar să îl faci cu ceva farm să fie cît mai plăcut și neplictisitor.

Vreau să menționez că serverele PVM HARD nu prea excelează prea bine după cum văd.

Deconectat
Răzvaan
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Reputație: Super Ad Moderator
Lider Ad Moderatori
Lider Mister
Fost Lider Moderatori
Fost Lider Trial Moderatori
Fost Lider Miss
Nume anterioare: ElAlcon, Brian O'Conner, Grinchzvan
Status: Un fel de două feluri
Server Metin2: da
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 41

Mesajde Răzvaan » 20 Mai 2015, 17:03

Adrian Chirescu scrie:După părerea mea un server dacă vrei să exceleze trebuie să fie bine pus la punct, atît serverul cît și Stafful(Contează foarte mult Stafful pe un server).
Dacă vrei să îți faci un server după recomandarea mea eu îți spun un PVM-PVP cu Level 120-127 (să fie și cîteva evoluții)să fie cît mai ușor de crescut și la iteme, sau un server PvP dar să îl faci cu ceva farm să fie cît mai plăcut și neplictisitor.

Vreau să menționez că serverele PVM HARD nu prea excelează prea bine după cum văd.

World Of Metin2 exceleaza destul de bine, mai ales ca-si deschid server aici :))
Si in legatura cu preferinta, nici nu prea stiu ce fel de server ar atrage jucatorii, e bine si cu 120-127 pare mai interesant dar si cu 175 sau ceva de genu si sa nu fie 69 de evolutii ca sa fie semi pokemon, si daca-l faci cu 127 incearca sa adaugi niste evolutii mai diferite sau habar n-am :))
Imagine

SERVICII: PHOTOSHOP, PHPBB, METIN2

Deconectat
daimyo
Nivel 3
Nivel 3
Status: ("_("__")_")

Mesajde daimyo » 22 Mai 2015, 16:09

:-B * PVM Easy lv 105 cu reborn şi beta sau pvm mediu lv 120 cu 5 evoluţii + king 1 din armurile de lv 61.
Poţi să adaugi 40-50 x reaper / moarte albastră în Sohan ascunşi prin mapa cu respawn la 5-10 minute care să dropeze iteme up pentru BETA / EVOLUTII. Adaugi bonusul "tare împotriva vampiri" cu valoare fixa 35 si bonusul "tare diavol" cu valoare tot fixa 35. La dragon , Azrael , Fantoma Tigru Galben , Regina Exoterica ,Charon , Tartaros , Rege si Baroneasa paianjen să pice scut titan, peturi şi , respectiv,câte un item craft special pentru costume/ iteme pvp / accesorii legendare. Arme de 75 să se mai dropeze la "butoaie de foc" care au spawn random în Ţara de foc, cate 10 pe ora... O evoluţie pentru armele de 75 ar fi binevenită, dar fară sa faci OP(adică nu pui valoare atac mult mai mare ca epicele , 350-400 atac să fie maxim la +9).
* Bonusurile să fie cu 2 variaţii , 12-15 , max_pv 3.5k , 5% viteză atac să elimini bugul vizual la aura(el are iureş, când e viteza prea mare de atac nu mai arata hit cum trebuie , dă prea repede şi pare ca e send...)
Singurele bonusuri pvm sa fie cele 2 mentionate mai sus , restul sa fie pvp...
* Trebuie să echilibrezi caracterele , să nu pui prea multă magie , 85-90 e destul fiindcă scade ~ jumătate din daunele primite prin atac-magic sau cresti valoarea atac magic de pe itm sura-shamy. La mental să pui la 2maini ~ 50 atac mai mult ca ultima evo la sabie, dar cu 5% mai putin hh. Eventual poţi sa pui max vit-int-dex-str 15/18 , deoarece 1 int/dex valoreaza mai mult pentru restul ca 1 str pentru mental.Să nu faci op la AM ultima evolutie la armuri sa aiba status pe ea, 15 str pt war , 15 int pentru shamy 15 dex ninja si doar 10 int pentru sura şi max_pv +20% , nu valoare numerică...
* Costumele şi peturile, să aibă toate bonus , nu dalea inutile care mai mult încurcă...
Să faci greu rost de ele ,de exemplu la dragon pică nişte cutii:
-cutie costumaţie argint (şansa drop 75%, costume gen sihastru normal , costum salsa , costum muschetar , costum cavaler etc...) _bonusuri 1k pv respectiv viteza farmec 10% , 10 % mobi , 50 val atac etc..
-cutie costumaţie aur (şansa drop 45% ,sihastru negru , costum vrajitor , costum dovleac ,costum samurai , costum cobra) _bonusuri 2k pv , 15% viteza farmec , 10% critic , patrundere , semiom
-cutie costumaţie platină (şansa drop 15% , sihastru roşu , kimono , costum înger , costum rege...) _bonus 3k pv , 25% viteza farmec , 15 semiom , 10% rezistenta paguba medie / competenta , efect zeu pvp (atac +250 , 15% mai multe pagube pe skill,bonus special pentru costumul rege ~ şansa redusa drop pentru acest costum , 1 din 100 playeri să îl poate obtine în joc , ~ 15 Euro in itemshop :D
Aceste cutii pot fi deschide doar cu chei (argint , aur , platină) care au drop la Azrael, şanse de drop sunt aceleaşi...
Să le poţi lua din itemshop 1 / 2 / 3 euro cheie + cutie...
* De asemenea sistem de craft pentru acadea , inel semiluna , iteme os , full-uri , costume şi frizuri 1 vs 1 ( 8% tarie rase , frizuri 5% aparare rase)
De exemplu : pentru 50 full-uri ai nevoie de 50 ţesatura aurie (drop cate 5 la reaperi in Sohan) ,10 medalie erou (drop cate 5 la dragon) , 10 totem schimonosit (drop cate 2 Tartaros , 3 Charon, cate 5 la Azrael) 8 antidot (drop cate 2 vrajitoare si 3 Yongan ) 5 trofee (drop cate 1 la Oberok , regina paianjen lv 61 , fantoma tigru galben , regina exoterica etc.)
* Porţile iadului accesibile pe server de la lv 105, intare prin Ţara de foc , pui npc în centru : dropezi iteme pvp war -sura (iteme os atac , lazi boss , otravite +8 sabie leu +8 , inele anti rase war /sura , lada boss de foc care dropeaza voucher 10 MD etc...) - Bosul suprem - Capitan de foc , imposibil de batut singur , bonus efectiv = tare diavol
* Turnul Nemere accesibil pe server de la lv 105 , intrare prin Sohan in acelasi mod ca pe official : dropezi iteme pvp ninja - shamy ( iteme os aparare , lazi boss , chackrame+8 si copote orhidee +8 , inele anti rase ninja / shamy , lada boss de gheata care dropeaza voucher 8 MD) - Bosu suprem - Capitan de gheata , imposibil de batut singur , bonus efectiv = tare vampiri.
* Aşa ar arăta un server perfect şi distractiv si fara modaţi sau alte nedreptaţi , tot ce pui în item shop se va obtine şi pe server , mai greu ... Acum , mno... stiu ca e mult de munca , dar am vazut chestiile astea pe servere din Romania , dacă îţi faci ceva timp sa combini sf'urile şi sa aranjezi totul cap - coada sunt sigur ca va avea sute de playeri , de ce nu poate câteva mii...
Vei putea să adaugi reaperi şi in alte mape ,cum ar fi Valea Dragonului sau in Templu Hwang , nu se va plictisi nimeni :ymparty:
Daca esti interesat pm si iti explic cum functioneaza totul .Bafta ! ;)
Quit forever, follow me !

Deconectat
B.Eduard
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Super Ad Moderator
Lider Ad Moderatori
Membru Club (permanent)
Fost Lider Super Moderatori
Fost Designer
Realizator reclame metin2
Mulțumiri acordate: 37
Mulțumiri primite: 77

Mesajde B.Eduard » 23 Mai 2015, 06:26

Nu uita un singur lucru: Eşti în România, şi dacă nu investeşti bani grei în protecţii şi rahaturi, toată munca şi server-ul tău vor fi postate pe net, baza de date spartă, şi toate nebuniile.
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Cele mai bune firme de hosting metin2, website, cs, sa:mp,etc.
// Servicii design, prezentări servere metin2 (skype: b.eduard96) pentru detalii!
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (click aici)

Deconectat
AnubisTMT
Nou Venit
Nou Venit
Status: Good.
Server Metin2: cK

Mesajde AnubisTMT » 23 Mai 2015, 12:42

Un server pvp classic old school ar fii ceva .

Deconectat
sbughi112
Nivel 2
Nivel 2
Server Metin2: Metin2TBX

Mesajde sbughi112 » 24 Mai 2015, 13:01

Xandre scrie:Nu uita un singur lucru: Eşti în România, şi dacă nu investeşti bani grei în protecţii şi rahaturi, toată munca şi server-ul tău vor fi postate pe net, baza de date spartă, şi toate nebuniile.

Credema stiu cum e... un site il pici in 5 secunde daca nu ai protectie , iar de baza de date ce sa mai spun, poti trece prin protectie foarte usor....

Deconectat
appcer
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: www.mt2xcution.net
Regat: Jinno

Mesajde appcer » 16 Iun 2015, 14:10

Stabil...cel mai bun server este cel care e stabil.. ca poate sa fie el cat de frumos ar fi dar stabil asta e ce conteaza sa nu joc ca prostu o luna si sa se inchida

Deconectat
Sai
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Inactiv.

Re: [INCHIS]Intrebare cu raspuns dupa bunul plac

Mesajde Sai » 12 Aug 2015, 18:21

Coș.
Imagine
~ the biggest mistake you could ever make is being too afraid to make one.

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”