METIN2 CALLIOPE - PVM EASY [rp!]

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Putin
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2Power
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

METIN2 CALLIOPE - PVM EASY [rp!]

Mesajde Putin » 09 Apr 2016, 17:56

Eu recomand sa va ganditi de doua ori inainte de a pierde timpul pe serverul asta:
- staff plictisit si arogant. Nu poti afla nimic pe forum, daca ai o problema tehnica nu poti beneficia de suportul colegilor de joc, de foarte multe ori mai competenti in a da informatii corecte, decat membrii staffului. Singura optiune agreata este cea a deschiderii unui ticket care, pentru ca nu e public, nu-ti ofera rezolvari, ci doar jigniri, expresii de genul "esti dus cu capul", e.t.c. In final, daca nu renunti, esti banat fara nici o motivatie. Eu am fost banat pentru ca am solicitat sprijin in gasirea unei solutii tehnice: Dupa un update, antivirusul imi bloca clientul si ma avertiza ca unul din fisiere este infectat. Raspunsul lor a fost sa dezactivez antivirusul. Acesta nu e raspuns. Mi-am permis, ulterior, sa le aduc aminte ca i-am platit pentr a juca si doresc sprijin real. Raspunsul lor a fost: ban pe toate conturile conectate de la ip-ul meu, desi, de la acest ip se mai conecteaza un jucator absolut nevinovat. El nici nu stie de ce e banat. (Cand ma refer la staff, ma refer la dezvoltator si la o duduie care e depasita de pozitia capatata, restul sunt moderatori fara nici o putere - ei, de regula sunt competenti, dar degeaba, daca nu-i baga nimeni in seama);
Am postat asta pentru ca este normal ca cei ce aleg sa plateasca pentru a se relaxa e bine sa stie pe ce dau banii!+
- confruntari intre bresle, aproape zero. Singura activitate este alergatul dupa bosi, bosi care, de cele mai multe ori, sunt mutati, astfel ca n-ai nici o sansa sa farmezi. Oricum, daca nu faci parte dintr-un grup cu relatii, nu reusesti sa-i bati. Toti bosii importanti se bat doar folosindu-te de buguri, desi, regulamentul serverului e clar: interzis sa te folosesti de buguri;
-serverul este plin cu boti. Un player cinstit nu poate concura cu cei care se dezvolta pe seama botilor. Au fost o gramada de reclamatii, venite din partea playerilor nemultumiti de acest aspect, dar toate aceste interventii (pe forum) au fost sterse instantaneu. Astea da practici comunistoide
Acest server a fost cel mai dezamagitor server pe care am jucat!

Deconectat
Ankhed
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Super Ad. Moderator ♠
Fost Helper ♠
Fost Ad. Moderator ♠
Fost Super Moderator ♠
Fost Designer ♠
Ajutor lider moderatori ♠
Nume anterior: Anthony, Rhys
Status: Still alive