[Proiect]Metin2.PW - PVM HARD

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
qualityhost
Nivel 1
Nivel 1
Status: Disponibil
Server Metin2: www.Metin2HFM.ro
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

[Proiect]Metin2.PW - PVM HARD

Mesajde qualityhost » 13 Noi 2014, 13:27

Saluare, în primul rând aș dori să te rog să citești acest mesaj până la capăt pentru a nu interpreta greșit conținutul de mai jos.

Numele: Metin2Perfect World

Rate:
- 50 % experiență
- 50 % drop obiecte
- 50 % drop Yang
Notă* În fiecare seară între orele 20-22 ratele vor fi mărite (automat) la 75 % deoarece atunci este „ora de vârf” și e bătaie mare pe locurile de crescut, nu va putea nimeni să face lure mari în acel interval orar așa că se va crește normal în ciuda faptului că ratele sunt mărite.
Totodată de vineri seară de la ora 20 până duminică la ora 22 ratele vor fi permanent mărite.

*Chiar dacă ratele par mici se va putea face nivel 75 în vreo 3 ore apoi urmând să se crească mai greu.

Competențe:
- toate cărțile pentru ridicat skillurile principale vor fi dropate la metine. Dropul va fi de 2-4 cărți în funcție de noroc și nivelul pietrei metin.
- cărțile pentru Combo, Chemarea calului, Minerit, Conducere și Transformare vor fi droapte tot la metine dar cu o rată mai scăzută.
- Pietrele spirit vor fi droapate la pietrele metin de nivel 45+ cu o rată acceptabilă, cam o piatră spirit la 4 pietre metin.
- Cititul concentrat / Exorcismele / Boabele zen vor fi dropate dintr-un cufăr special ce pică tot la metine de orice nivel (1-3 cutii în funcție de nivelul pietrei metin)

Licorile/apele:
- apele câte 50 la un preț mic
- Licorile verzi vor fi tot la magazinul general dar la un preț moderat, nici ieftine nici scumpe în pachețele a câte 10 bucăți.

Elixirele:
- cele cu 1.000.000 PV / 100.000 PM vor fi ieftine la magazinul general
- cele cu 3.000.000 PV / 300.000 PM vor fi dropate la metine de nivel 25 - 80
- cele cu 7.000.000 PV / 700.000 PM vor fi dropate la metinele de nivel 85 și 90
- cele cu 10.000.000 PV / 1.000.000 PM vor fi dropate la șefii cu grad mare (Dragonul de gheață/Azrael/Razador(dacă vor fi porțile iadului) )

Itemele de upgrade:
- se vor găsi la shop toate materialele cu excepția perlelor, la un preț moderat (1 milion 2 bucăți)
- Scoicile vor fi la pescar cam scumpe, să zicem că farmăm la nivel 75 3 ore pentru 200 scoici. Din 200 scoici se vor dropa aproximativ 15-20 perle. Norocul va decide.
- Boșii vor dropa fiecare „lada lui” și de acolo se va obține cu o șansă de 100 % o perlă (aleatorie)

Itemele generale:
- boșii vor dropa inele de experiență / cartea comandatului / Medalia noroculuiI(nu pierzi experiență atunci când mori) / mănușa tâlharului
- Vor fi TOATE mounturile de pe Metin2.ro din sistemul de autorizații și din sigiliile de 480 Ore.
Modificări ale mounturilor: Cele ce se obțin prin autorizații vor dura 3 zile de joc (timpul se scurge chiar dacă ești offline) și cele de 480 ore devin 20 ore pe Metin2.PW
Fiecare mount va oferi bonusuri diferite, bonusul fiecăruia fiind înscris pe sigiliu pentru a nu se crea confuzii.
- Toate PET-urile de pe Metin2.ro vor fi și pe serverul nostru. Cele „clasice” se vor dropa cu o rată acceptabilă la metinele de 35 - 85 (acestea oferă în general bonusuri PVM pentru mobii de nivelul respectiv cum ar fi tare împotriva orcilor, esotericilor, animalelor) și puțin PV.
Metinele de nivel 85 - 90 vor dropa sigilii ce oferă 5 % valoarea atacului și 1500 PV (cu 500 mai mult decât celelalte sigilii inferioare) și de ce nu un sigiliu care să ofere 1000 PV și 10 - 15 % împotriva monștrilor.
Sigiliile „rare” vor fi dropabile la boșii de rang mare specificați mai sus și acestea vor oferi 10 - 15 % pagubă medie , 5 - 10 % paguba competenței , rezistență la paguba medie și a competenței tot câte 5 - 10 % și bineînțeles 10 % semi-om „cel mai vânat sigiliu”.
Aceste sigilii vor dura 7 zile cu bonusurile PVM și 3 zile cele cu bonusuri PVP.

Evoluțiile sunt clasice, de la oțel până la armura BETA și de la bătălie la arma BETA.
Armele de nivel 90 se vor face classic cu perle(relativ ușor pentru acel nivel) dar BETA se va plusa cu dificultate , itemele de upgrade dropându-se greuț.
Se va putea face o posedată la 2 dragoni (dragonul se va putea bate în minim 3 „atacatori” plus buff) dacă au iteme bune.

Armele de nivel 75 se vor obține greu din V4 (roșiatici) și din lada reaperului cu un drop scăzut. Și azrael va dropa din lada sa arme de nivel 75 dar cu o rată nu mai mare de "o otrăvită la 10 lăzi").

Cireașa de pe tort am lăsat-o la urmă.
În privința sistemului de rouă. Vor exista patru tipuri din fiecare rouă la un magazin special. Fiecare tip va oferi 5, 10 , 15 și respectiv 20 % din acel bonus. Roua de nivel 1 va fi ieftină iar cea „perfectă” va fi relativ scumpă , folosindu-se doar la războaie de bresle importante și duele „mari”.

*Țin să precizez că nu se va putea face BUG la acest tip de rouă sistemul funcționând exact ca și timpul de la biolog, nu cred că cineva a reușit să facă bug acolo.

Biologul:
Misiunile vor fi de la nivel 30 până la nivel 94.
Timpul o să varieze între 5- 15 minute până la suvenire (inclusiv) și 30 minute - 4 ore la celelalte tipuri.
Rata rereușită va fi undeva la 40 %.(relativ mare)

AȘTEPT PĂRERILE VOASTRE.
Dispun de toate resursele financiare, umane și tehnice necesare să pot realiza acest proiect.
Singurul lucru ce-l aștept e ”OK-ul” de la voi. :)

*COMPLETARE
Eventul cuferelor clar-de-luna va fi activ si se vor face cam 2-3 cufere/lura.
Din clar-de-luna se vor dropa: vrajeste, intareste obiectul si marmura.

Switchbotul NU va fi implementat.

Zeu Dragon / Critice / Patrunzatoare vor fi tot la acel Magazin special unde e roua dar vor nu vor fi ieftine(nici exagerat de scumpe), pe ele o sa dai cam 15 % din Yang-ul ce-l farmezi intr-o ora la nivel 75.
Ultima oară modificat 13 Noi 2014, 13:46 de către qualityhost, modificat de 2 ori în total.

Deconectat
M.Bogdan
Nivel 7
Nivel 7
Status: No.Thx
Server Metin2: Swagg+69
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 1

Re: [Proiect]Metin2.PW - PVM HARD

Mesajde M.Bogdan » 13 Noi 2014, 13:38

Alchimie,
Curele se găsesc?
Dacă îl faci gen forgotten cel vechi ai Ok ! :))
Sa fii om e lucru mare , da valoare?

Deconectat
qualityhost
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde qualityhost » 13 Noi 2014, 13:40

Din forgotten m-am inspirat.

Sistemul de curele il voi baga cel mai sigur, alchimia probabil nu.
Eu consider ca e destul de greu serverul si fara alchimie dar parerea jucatorilor conteaza nu a mea.

Deconectat
xDeniis
Hotul de Bomboane
Hotul de Bomboane
Reputație: Câştigător al evenimentului de Halloween ediţia 2016.
Membru club 6 luni (30.10.2016 - 1.5.2017)
Subiecte importante: 1
Status: Sunt rapper mă!
Server Metin2: Metin2

Mesajde xDeniis » 13 Noi 2014, 13:51

O descriere slabă, nici o poză nimic.. Serverul este prea HARD , mă bag pe ro dacă e să aleg așa..
Ești român mă,și uneori te doare al dracu,că nu te regăsești în Creangă ci în Nimeni Altu'.
Imagine

Deconectat
qualityhost
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde qualityhost » 13 Noi 2014, 13:53

Denis, cateva diferente vizibile intre PW - RO.
Ce NU faci pe RO:
- nivel 75 in 3 ore
- Accesoriile+9 de nivel 35 in 4 ore de joc
- Biologul pana la nivel 60 in 6 zile.

Deconectat
DarkLin
Nivel 1
Nivel 1
Status: Caut server!
Server Metin2: In cautare
Regat: Shinsoo

Mesajde DarkLin » 14 Noi 2014, 04:48

xDeniis scrie:O descriere slabă, nici o poză nimic.. Serverul este prea HARD , mă bag pe ro dacă e să aleg așa..

Esti tu NOOB !
Daca si asta e greu inseamna ca daca te bagi pe RO de la lv 30 iti plangi de mila.
Fa-l frate, pare OK.

Deconectat
Fak3r
Nivel 2
Nivel 2
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: -
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 3

Mesajde Fak3r » 14 Noi 2014, 06:15

qualityhost scrie:Denis, cateva diferente vizibile intre PW - RO.
Ce NU faci pe RO:
- nivel 75 in 3 ore
- Accesoriile+9 de nivel 35 in 4 ore de joc
- Biologul pana la nivel 60 in 6 zile.

Vrei sa vezi ca intr-o zi pe metin2 ro fac lv 75? de la lv 1-75.

Am toate itemele necesare, am tot ce imi trebuie, am mistret sa bat, am conturi cu care sa cresc, am iteme. Iau de cateva md-uri acolo inele de 3ore, 1 inel 1h cutie de bronz si faci imediat level, nu inteleg ce e greu..

Serveul PREA HARD

Deconectat
qualityhost
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde qualityhost » 14 Noi 2014, 08:35

O dai in smardoaiala.
Las-o asa, trebuia frumos sa spui ca nu-ti place si atat.

*Mai astept cateva pareri/sugestii.

Dupa cum se vede si in descrierea de mai sus nu e niciun "Serverfiles" deja facut pe vreo cumunitate.
Va trebui sa fac de la zero toate ratele(sa le echilibrez), toate upgrade-urile, locurile de farmat(respawn), dropurile, questurile.

Tot ce am in momentul asta e securitatea. Pot garanta ca nu va merge niciun HACK si va fi foarte dificil sa se foloseasca un client alternativ (vulnerabil).

Deconectat
qualityhost
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde qualityhost » 15 Noi 2014, 18:51

sus

Deconectat
B.Eduard
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: Super Ad Moderator
Lider Ad Moderatori
Membru Club (permanent)
Fost Lider Super Moderatori
Fost Designer
Realizator reclame metin2
Mulțumiri acordate: 37
Mulțumiri primite: 77

Mesajde B.Eduard » 16 Noi 2014, 06:24

Pare ok, din ce am citit mai sus. Ai câteva idei bune.
Dacă ai nevoie de ceva legat de design, ai detalii la semnătură.
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Cele mai bune firme de hosting metin2, website, cs, sa:mp,etc.
// Servicii design, prezentări servere metin2 (skype: b.eduard96) pentru detalii!
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link. (click aici)

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”