[PROIECT]Metin2

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Seby.
Nivel 2
Nivel 2
Server Metin2: MMO-Elyse2
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 3
Mulțumiri primite: 5

[PROIECT]Metin2

Mesajde Seby. » 17 Oct 2014, 09:47

Nume server: Încă nedefinit
Modul serverului : PVM Medium /Hard/ Easy
Durata : Nestimata - nu e o data fixata
Caracteristici server: Le aveti in descrierea de mai jos ce s-a făcut până acum.
Descriere proiect:

Proiectul contine ( mă bazez mai mult pe opiniile voastre ):

- Sistemul de curele binecunoscut - se pot pune finisaje pe ele exact ca pe ro

- Inventarul are un delay de 5 secunde dupa fiecare teleport/relog , ca-să nu se mai facă bug rouă şi altele.

- Acadeaua , Inelul Rea Vointa si tot tacamul ofera bonusul lor original cu tot cu effect.

- Animale de companie - deja binecunoscute

- Alchimia Pietrei Dragon a fost dezactivată , şi aşa o să rămână , sunt contra ei.

- Drop în mare parte stabilit , puteţi să daţi exemple de dropuri , nu mă deranjează.

Cam asta este o descriere a serverului momentan , sunt în acest stadiu , deoarece nu sunt 100% sigur ce mod de joc să aleg , de aceea rog pe cei ce vor , să vină cu păreri - sugestii legate de server.

Mulţumesc !

Deconectat
Ibrahimović
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 19

Re: [PROIECT]Metin2

Mesajde Ibrahimović » 17 Oct 2014, 09:56

Păi te felicit pentru dezactivarea alchimiei dragon . Să fie mai multe peturi alea după ro panteră ş.a.m.d mounturile la fel să călărim panda etc.. Să aibe şi efecte când le chemi .. Dacă ai pe 34k + aş vrea neapărat manţie permanentă .. La dropuri cufere lună să fie :
[code]Adaugă 5 , schimbare 10 , 1 metal magic , exorcism , citit , floarea biologului (elixiru de biolog e praf ) , 5x vinuri (500 pv pe loc ) elixir cel mai mare cu 10kk pv şi blue şi roşu , busole de metine şi marmură .. Să fie cufăr de flori ca să facem ape ... bonusurile să aibe 4 variaţi dar pui şi tu 2500 şi 3k pv ca să nu pice 15 15 15 15şi 500 pv ..
Să ai costumele azrael cobra sihatru negru neapărat .. şi coiful azrael . Fără sistem onoare.. Aş vrea să te ajut cu serverul dacă se poate să se finalizeze mai repede .. Poate resurse sau idee . La dragon să pice 5 fulluri şi să se bată in 4 inşi cu 55 medie 100 diavol :)) yang-ul să se facă gen 5k pe mob nu 100 yang sau să farmezi 1h in v2 pentru 100kk.. . Armurile să fie in şhop până la 42 + 9 .

4 inventare ai ? Dacă nu e bine şi aşa dar dacă poţi să pui pe serverul tău de ce nu ? .

Deconectat
Seby.
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Seby. » 17 Oct 2014, 10:32

@Ibrahimović , mulţumesc pentru păreri , dar serverul o să fie un pvm normal..

Adică , bonusuri la magazin , ape la magazin , roua în cuf de lună , diferite variaţii (12 , 15 , 20 , sau cât e)

Cât despre restul , o să le analizez.

Deconectat
Seby.
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Seby. » 18 Oct 2014, 12:46

Up

Deconectat
Restart
Modelator 3D
Modelator 3D
Server Metin2: Vine pe Teava...
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 11

Mesajde Restart » 18 Oct 2014, 23:50

Parere: lv maxim 99 no pet no costume no sisteme de proasta calitate (curele,alchimie,etc...) refa oficialul din 2008 cu mici adjustari pentru un privat (eu am facut asta deja) si o sa ai succes garantat oricum fiecare cu alegerea lui eu mi-am lasat parerea,Pace!

Deconectat
Seby.
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Seby. » 18 Oct 2014, 23:54

Restart scrie:Parere: lv maxim 99 no pet no costume no sisteme de proasta calitate (curele,alchimie,etc...) refa oficialul din 2008 cu mici adjustari pentru un privat (eu am facut asta deja) si o sa ai succes garantat oricum fiecare cu alegerea lui eu mi-am lasat parerea,Pace!

Exact aşa e , sunt doar 3 peturi , 3 perechi de costume , sistemul de curele , în rest , totul este clasic.. :)

Deconectat
Seby.
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Seby. » 19 Oct 2014, 23:08

Deconectat
Seby.
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Seby. » 21 Oct 2014, 22:16

up

Deconectat
Seby.
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Seby. » 22 Oct 2014, 12:50

Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

S-a postat primul video în legătură cu serverul.

Deconectat
bastian
Nivel 4
Nivel 4
Reputație: 1.15 puncte
Mulțumiri acordate: 5
Mulțumiri primite: 10

Mesajde bastian » 22 Oct 2014, 14:07

Eu sincer mereu mi-am dorit să joc pe un pvm easy foarte bine definit şi îngrijit, o să-ţi las nişte ideei de-ale mele mai jos, poate o să-ţi placă :

# Să faci level uşor până la 80, unde să ai o mapă cu dropuri ( greu să se dropeze ) pentru triton şi celelalte iteme de level 54-60-65.
# Mounturile speciale să aibă un anumit preţ la shop, sau să poată fie câştigate ( în cel mai bun caz, dropate la dragon ) mă refer la mounturile frumoase cum ar fi cel de mistreţ etc.
# Pet-urile să-ţi ofere ceva în + şi la fel ca şi mounturile astea să aibă un preţ ridicat la shop sau să pice la dragon.
# Să fie switchbot inclus în client.
# Bonusurile să fie destul de variate, adică să nu pice nici uşor nici greu.
# Level 99 maxim, sau în cel mai rău caz 105.
# Fără beta.
# Sistem de lingouri
# În v4-v4 să se intre doar cu ceva pergmanet ( sau simbol ) pe care îl dropezi destul de greu ( pe monstrul pe care o să setezi dropul să-i setezi tu manual viaţa, regenerarea, lovitura, forţa etc. ca să fie greu de omorât şi să fie omorât doar cu grupe de jucători. )

Cam atât mi-a venit în minte :)) , dacă chiar doreşti să faci un pvm-easy şi vrei să discutăm o să-ţi ofer mai multe idei pentru un joc cât mai frumos şi plăcut :-? .

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”