[Concept]Metin2Exo - Idei ?

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
florin987
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: www.metin2azore.ga
Server Metin2: www.metin2azore.ga
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

[Concept]Metin2Exo - Idei ?

Mesajde florin987 » 24 Feb 2015, 21:51

Salut , dorest sa intemeiez un PVP-PVM-FUN cu nivel 150 sau 127 nu m-am gandit inca . Vreau sa fac un server pe care sa poti juca mai mult de o saptamana fara sa te plictisesti . Deci m-am gandit cum e mai bine sa fac serverul , daca nu prin ajutorul ideilor voastre , jucatorii de metin2 . Deci ce ati vrea sa vedeti /sa aiba un Server PVP-PVM-FUN .

Deconectat
healpemata
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^

Re: [Concept]Metin2Exo - Idei ?

Mesajde healpemata » 27 Feb 2015, 10:11

Salut!

Am jucat si eu ceva metine, si am observat, ca in toate cele de tip pvm, cand ajungi la lv maxim nu ramane decat sa te bati cu alti playeri, sa injuri, sa te certi!!!

Ei bine, un pvm, dupa parerea mea, nu inseamna ca trebuie sa stai o mie de ore la crescut!! Cred ca mai corect ar fi sa cresti intr-un mod lejer, iar la level maxim sa poti face diverse lucruri captivante.

Ce as dori eu de la un server pvm??....
simplu.. cat mai multe run-uri implementate!! Nu doar Azrael, Ingerul cu Coasa, sau uneori Dragonul Albastru. Se pot face si altele, precum Dragonul Rosu, sau prin mape succesvie ( de se trece dintr-una in alta ) sa se ajunga la un boss. Ar fi de preferat ca acesti bossi sa nu aibe un HP de 100k PV. Ar fi frumos sa fie foarte greu de batuti..jucatorii sa fie nevoiti sa se duca in echipa de cate 4-5-6 pentru a completa lupta cu boss-ul respectiv.

Pe langa aceste run-uri ar fi frumos si cateva eventuri speciale. Nu doar un pvm in care se introduc o mie de mobi inutili, sau un pvp la care toti buuti vor intra doar sa strice totul. Ar fi ceva ca staff-ul sa selecteze cativa jucatori ( 8-16-32 ) si sa organizeze un pvp/pvm organizat la sfarsit de saptamana, cu playerii cei mai buni si mai cunoscuti din acea perioada.

Ar fi frumos, si ceva ce nu am vazut, dar tot am ideea asta de ceva vreme:).. ma refer la o lupa pe echipe, daca se poate organizata; gen 2vs2.. se aleg/inscriu un numar de echipe si concureaza intr-o lupta 2vs2 sau chiar impotriva unui anumit mob..cine il invinge mai repede avanseaza.
O alta idee ar fi lupta regatelor pe care nu o vedem prea des. Se poate alege 2 lideri din regate diferite. Fiecare isi alege intr-un timp limitat echipa din propriul regat si pe un teren ales de gm, acestea se lupta pana ramane ultimul in picioare, pe parcursul mai multor runde. :)..

Cel putin eu as dori sa vad un astfel de server in care pot spune ca nu m-as plictisi. Fara mod-uri la playeri. Cu site-ul sunt pro..dar sa nu se confunde site cu mod:).. Sper ca te-am ajutat cat de cat.:) Succes cu server-ul!!

Deconectat
metin2exo
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !

Mesajde metin2exo » 05 Mar 2015, 13:23

Copy :))

Deconectat
Răzvaan
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Reputație: Super Ad Moderator
Lider Ad Moderatori
Lider Mister
Fost Lider Moderatori
Fost Lider Trial Moderatori
Fost Lider Miss
Nume anterioare: ElAlcon, Brian O'Conner, Grinchzvan
Status: Un fel de două feluri
Server Metin2: da
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 41

Mesajde Răzvaan » 16 Mar 2015, 13:19

Doresti un ultra fun? sau ceva de genul cum era United?

[ Mesaj scris via Android ] Imagine
Imagine

SERVICII: PHOTOSHOP, PHPBB, METIN2

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”