Necşoiu Robert Design.

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Mk01
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Necşoiu Robert Design.

Mesajde Mk01 » 22 Noi 2014, 21:52

Despre mine.
Băiat serios de 15 ani ,am mai avut proiecte serioase care au ieşit cât se poate de bine. Consider că sunt un om cu bun simţ ,cu un mare simţ al răspunderii şi se poate zice că designul este una din pasiunile mele cele mai mari.
Eu şi designul
Am avut tangenţe cu designul să spun cam din clasa a 5-a când făceam primele mele creaţii într-un program online,a durat o lună această pasiune şi pac s-a stins,sau mai bine spus a adormit pentru la un an diferenţă prin luna iulie s-a trezit prin descoperirea photoshopului. Ce pot spune m-am îndrăgostit. Dar cum s-a întâmplat asta? Ei bine pe un forum de metin era un designer profesional ,îi ziceam Nicu ,făcea creaţii tuturor membrilor de pe forum,am vrut să îl depăşesc, cu atâta ardoare am vrut încât încă încerc, sunt sigur că încă nu am ajuns la nivelul său dar sunt extrem de aproape.Consider că am destule cunoştiinţe în design cât să fac proiecte pentru firme şi chiar am făcut ,chiar de foarte curând. Am făcut până acum sigle pentru firme sau artişti ,gui pentru jocuri ,coveruri şi avatare pentru youtube dar şi facebook, backgrounduri şi bannere pentru metine. Dar şi taguri şi avatare pentru forumuri. Chiar şi web-siteuri sau forumuri au fost realizate grafic de mine.
Despre creaţiile mele
Când vorbesc despre creaţiile mele, pot spune că vorbesc despre personalitatea mea şi a clientului meu. În creaţiile mele încerc cât mai mult să cuprind dorinţele clientului dar şi o părticică din ce vreau eu să transmit, acea părticică să îl *acceseze* pe cel care vede creaţia şi să îi furnizeze trăirile pe care vreau să le transmit.
De ce să cumperi de la mine?
1.Ei bine, cred că principalul motiv pentru care eu aş fi o alegere mai bună este simplul fapt că nu plăteşti înainte să primeşti serviicile. Exemplu: Comanzi un web-site,banii nu mii dai până designul site-ului nu arată bine şi până nu îţi instalez site-ul.
2. Cred că un al doilea motiv ar fi calitatea foarte bună şi timpul foarte scurt în care sunt realizate lucrările mele.
3. Iar un al treilea motiv ar fi preţurile reduse şi ofertele care îţi sunt făcute pe loc. Exemplu: Dacă comanzi o descrie de server primeşti cu ea şi nişte bannere publicitare.
Cine mă recomandă?
Păi sunt recomandat de youtuberi ca şi Luci , Antonio sau SoundFTW dar şi de artişti ca şi Dynamite şi Wah sau metine ca şi BlackNation, forumuri ca şi Naruto Fan-Club România, jocuri online şi multe altele dar cred că una dintre cele mai importante recomandări şi este cea de la Colegiul National Ecaterina Teodoroiu Târgu-Jiu unde m-am ocupat de designul de la Miss Crăciuniţa.
Un mic portofoliu
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
O listă orientativă de preţuri
Cover youtube- 3 euro/60kk Metin2Ro Scorpius
Cover facebook - 2 euro / 30kk Metin2Ro Scorpius
Avatar youtube- 2 euro /30kk Metin2Ro Scorpius
Siglă/Logo - 5 euro/ 100kk Metin2Ro Scorpius
Banner- 4 euro / 80kk Metin2Ro Scorpius
Background/Wallpaper - 1 euro bucata / 20kk Metin2Ro Scorpius bucata
Avatar+ Semnătură forum- 2 euro/ 30kk Metin2 Ro Scorpius
Web-site- 10 euro / 200kk Metin2Ro Scorpius
Afiş publicitar- 6 euro/120kk Metin2RoScorpius

Deconectat
Mk01
Nou Venit
Nou Venit

Re: Necşoiu Robert Design.

Mesajde Mk01 » 27 Noi 2014, 18:18

Sus!

Deconectat
[Chuli-Gaara]
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Haide
Server Metin2: Al meu
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 13

Mesajde [Chuli-Gaara] » 27 Noi 2014, 18:23

Cam slab pentru preţurile alea .. Măcar de făceai packet la anumit preţ..In fine am văzut mai buni şi preţ de 3 ori mai mic.. Dar iţi urez succes in vânzare .. Nu am nimic cu tine .

Deconectat
Metin2Hyp
Nivel 2
Nivel 2
Status: Vând design
Server Metin2: Metin2Hyp

Mesajde Metin2Hyp » 27 Noi 2014, 18:49

Foarte original logo-ul din avatar. Nu te supăra, cum l-ai făcut că vreau să îmi fac și eu la fel.
*kidding - tu faci logo-uri sau le copiezi ?

Deconectat
Mk01
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde Mk01 » 27 Noi 2014, 21:21

Ţi-am zis şi pe deviantart. În caz că nu ai o vedere foarte bună logo sunt diferite. Doar cromatica este aproximativ din aceaşi schemă şi asta pentru că nu pot să pun culoare deschisă în spate şi nici nu vreau să folosesc mai multe culori . Dar tu nu înţelegi ,dacă vroiam să fac ca şi tine luam un R şi îl făceam ca tine. Dar logo-ul meu este diferit de al tău. Dar hai să fi tu fericit, o să fac altul ca să îţi închid gura. Ai o metodă foarte jegoasă(scuzaţi exprimarea) de a elimina concurenţa.Vezi că vin alţii şi ataci cu motive puerile, urât din partea ta, nu aşa face un bărbat adevărat.
Ca să mai postăm şi pe aici exemple, afiş pentru Miss Crăciuniţa de la CNET- Tg jiu şi un cover youtube recent.
Imagine
Imagine

Deconectat
Luci
Nou Venit
Nou Venit
Server Metin2: BlackNation2

Mesajde Luci » 27 Noi 2014, 21:22

Metin2Hyp , tu crezi ca daca cineva isi face logo cu un fundal stock gen , si 2 litere pe el e furat sau cum =)) ? Stai ca-i zic sa-mi faca si mie unu , Chuli , te pupa Luci :*

Deconectat
Metin2Hyp
Nivel 2
Nivel 2
Status: Vând design
Server Metin2: Metin2Hyp

Mesajde Metin2Hyp » 27 Noi 2014, 21:33

Nu am ce concurență să elimin...pentru că eu am cu cine să lucrez. Ideea e furată - logo-ul e diferit prin faptul că textul e diferit și fontul diferit.
Apropo, ultimul cover mi se pare cel mai reușit dintre toate creațiile tale. Spor la clienți.

Deconectat
Mk01
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde Mk01 » 27 Noi 2014, 21:37

Omule nu înţelegi că dacă le punem pe al tău şi pe al meu unul lângă altul sunt două logo diferite? Nu e furată ideea -_-.Cel puţin eu m-am gândit la ceva diferit faţă de tine,cred, m-am gândit la RD - de la Robert Design şi să fac câteva crestături cum au stâncile, pentru că iniţial D fusese întors şi pus sub R şi forma un fel de stâncă, dar după m-am răzgândit şi am pus D la piciorul lui R. Dacă tu cauţi în tot internetu ăsta crezi că nu mai găseşti unu ca al tău? Găseşti cu sutele îţi spun eu.Şi eu am cu cine să lucrez nu îţi face griji :)
Mersi de apreciere şi mie îmi place cum lucrezi, spor şi ţie la clienţi.

Deconectat
Mk01
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde Mk01 » 05 Dec 2014, 21:04

Sus

Deconectat
Mk01