Am nevoie de ajutor urgent!

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Uzu1maki
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Am nevoie de ajutor urgent!

Mesajde Uzu1maki » 13 Apr 2015, 20:46

Salut dragi utilizatori ai forumului just4metin recent m-am decis sa fac un server de metin2 pe ip.Precizez ca am net de la romtelecom actualul telecom si detin un router gratis dat de ei si anume huawei hg655b.Bun sa trec direct la subiect am luat programele necesare:-navicat, instant server by rain , portmap, virtual pc, dupa care am configurat extesia vmc am trecut la partea de configurare interna ma refer cea cu ipv4 unde am scris asa ip routerului 192.***.*.* prima data ia a doua oara la fel doar fara ultima cifra in loc de ea am pus .100.Dupa care am dat save&exit dupa care am scris comenzile care le siti si voi numai este nevoie sa le spun :)) si dupa ce am facut toate astea am intrant in client (folosesc client pe mc) am vazut ca nu merge serveru am intrat in vmc la ipv4 si am vazut ca ip-u care se termina in .100 nu se salvase.Ce se intampla de ce nu se salveaza?Asa am patit si la SF:lauling, inovice la astea am folosit Vbox.Imi puteti da un sfat mai amanuntit eventual un id de skipe daca vreti sa imi explicati si mie ce si cum..sunt nou in comunitate cat si in crearea de servere metin2.Si cum as putea sa-l fac sa se salveze si daca ar merge sa-l fac pe ip cu ajutorul routerului meu precizez ca la alte servere ruleaza porturile fara problema.Ce porturi foloseste metin2?Scuzati categoria daca nu este corespunzatoare sunt nou cum am mai spus.

Deconectat
Sociopath
Super Ad Mod
Super Ad Mod
Reputație: ﭸ S.Ad.Moderator
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ﭸ Fost lider Helperi si Trial Helperi
ﭸ Fost Ad.Moderator
ﭸ Fost S.Moderator
ﭸ Fost Moderator
ﭸ Fost Helper
▬▬▬▬▬▬▬▬