Parere = Va avea succes servarul meu ?

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Marcosgalvez
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Re: Parere = Va avea succes servarul meu ?

Mesajde Marcosgalvez » 05 Mai 2014, 08:38

Toti ziceti vino cu ceva nou dar nu prea ai ce sa aduci nou la un sv !

Deconectat
CiocoBoco
Nivel 1
Nivel 1
Mulțumiri primite: 1

Mesajde CiocoBoco » 10 Mai 2014, 22:52

Frate, sincer acum, in ziua de azi ceea ce conteaza mai mult este descrierea si mult mai putin serverul. Daca o ai descriere de 100+ Euro , hai nu 100 zi 50+ si un server "bunicel' o sa se populeze intr-o luna cat altele la un loc in 2-3 luni.

Conectat
Murad Orhan Gazi
Nivel 2
Nivel 2

Mesajde Murad Orhan Gazi » 11 Mai 2014, 11:50

Da de ce nu!

Deconectat
[TC]Neseriosul
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: [You gotta keep on keepin' on!]
Server Metin2: ████ Full Batery!
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 1

Mesajde [TC]Neseriosul » 06 Sep 2014, 08:08

Pai parerile mele sunt:

1.Da,lasa-l pvm easy,atrage mai multi playeri si e mai distractiv decat unul hard,fiindca sunt sigur daca aveai degand sa-l faci hard trebuia sa farmezi pt cc/ss/citite/exo..si asta e plictisitor(parerea mea)
2.Da,lasa-le la shop,e nasol sa faci lv repede si sa nu ai skilluri P..aia deja coboara la PvM mediu...
3.Da,400% e perfect,si 200 ar fi bine,dar setati ratele din mobi astfel incat sa se poata creste foarte bine,banii sa se faca usurel...nu sa stai sa farmezi o juma de ora pentru 25kk...itemele sa fie mai rare,ca sa fie mai pretioase,astfel negotul o sa fie mai folosit,nu cum sunt alte servere pe care ai bani cacalau si nu ai ce face cu ei...intotdeauna sa poti face ceva cu ei ar fi de preferat.Dropul itemelor sa fie moderat...nu sa dropezi enspe mii de iteme aiurea fara rost..sa muncesti oleaca pentru ele..
4.Pestii..hmmm...pai...ar fi bine la pescar,ca totusi,eu cred ca o sa faci sv-u' pvm easy,deci la pescar..dar la un pret un pic mai ridicat..dar nu 5-10 bucati..200 de bucati ar fi perfect.

Si inca cateva sfaturi,pe care sper ca le vei lua in considerare:
-Roua,scoasa din joc,adaugata ca quest,sau lasata in joc si debugata,sa fie la shop si sa pice fix..pe o durata de 20 de minute..
-Frizurile,costumele,peturile,etc..care au bonusuri sa nu fie doar un itemshop..ar avantaja playerii care doneaza,si astfel serverul ar deveni Pay2Win..aceste iteme sa se poata obtine la bossi,metine.cufere,etc..ar aduce o experienta buna,si ar atrage multi playeri
-Pe server sa nu existe lag.Din ce vad pc-urile pe care tineti dedicatul sunt destul de puternice,adaugati protectie anti-flood..
-Fara buguri,in aceasta perioada Beta,rezolvati toate bugurile intampinate...astfel sa fie o experienta cat mai placuta a jocului
-Stabiliti echilibrul intre rase.BM-ul sa nu domine.Mentalul sa nu domine,Samanul Leac sa nu domine(am vazut multe servere pe care domina samanul)
-Un staff capabil.O echipa mare,serioasa,inteligenta si matura,nu toti tantalaii care nu stiu nici macar sa scrie corect gramatical,dar aminte sa intretina un server,si sa fie mereu un admin online,care sa te poata ajuta cu orice problema...
-Fara favorizari.Stiu ca in descriere ai spus ca nu sunt moduri si nu vor exista...Dar sa nu existe favorizari,de exemplu vreun prieten de-al tau se apuca de server,tu ii dai iteme perfecte(poate chiar moduri),si level,asa se inchid multe servere marete.Sa nu se auda de asa ceva
-MANTIE PERMANENTA.Va ajuta multa lume deoarece nu se consuma si nu ocupa mult spatiu.Si sa se poata arunca.
-Beta...vesnica armura/arma beta...nu cred ca multora le plac itemele beta,cel putin armele/armurile,sunt lipsite de design si nu ajuta mult in pvp.alte evolutii ale armelor/armurilor(parerea mea,acum sa nu imi sariti in cap)
-Pv-ul si dmg-ul mobilor scazut..toata lumea ar adora asta..rezisti mult mai bine...Pe multe servere,am intampinat probleme din astea..In v4 cu full sageti si 1500 aparare,tare impotriva diavol si rez. magie full din 3 grupe muream
-Ss-urile/CC-urile sa se poate puna una peste alta..ar face mult spatiu in inventar,Perlele la fel,Scoicile la fel
-Bonusuri sa fie 200 la shop,si ieftine,200-400k yang
-Bonusurile sa pice destul de bine,adica sa nu stai 5-6 ore pentru o batalie cu 12str 10hh,2-3 variatii
-Elixirele(E),sa fie la shop,arata bine in inventar si ajuta mult
-Max pv 4000,acadelele,inele si toate nebuniile astea sa nu fie..
-Evolutiile accesoriilor sa nu fie ca pe Ro,cu bonusurile alea de rahat...Si sa adaugati un scut pvm,scutul Titan
-Cufarul ucenic sa fie total schimbat,sa dea alte chestii.Marmura si itemele de up sa fie la fierar,si de preferat ar fi ca marmurele sa nu esueze la adaugare
-Interfata mapelor sa fie schimbata,fiindca schimba si experienta de joc.

Presimt ca acest server o sa fie de viitor,atat timp cat sper ca o sa ai un staff serios,care stie sa intretina serverul,si sa nu il strice mai rau..Sa nu fie ca acele server "marete" care au 1500+ playeri on constant si peste o luna doua se inchid.Bafta in continuare,o sa fie ceva ceva oameni carora nu le place acest gen de server.dar e parerea lor,nu le place,nu se joaca...

SPER CA AI CITIT ACEST MESAJ SI CA O SA IEI SFATURILE MELE IN CONSIDERARE!

Deconectat
manu9mai
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Irishmetin2.eu

Mesajde manu9mai » 06 Sep 2014, 23:20

Se cauta servere de genul,dar reclama face tot.

Deconectat
catalin7331
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde catalin7331 » 07 Sep 2014, 12:55

Daca te vei ocupa de el calumea, cu siguranta.
Imagine

Deconectat
Ibrahimović
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Mulțumiri primite: 19

Mesajde Ibrahimović » 19 Sep 2014, 10:00

Pune poze , deschide sv pe 1 gb ram .. si modifica-l cere pareri etc si intr-o luna o sa iasa ceva.. si pune poze si daca nu ai sv macar pe pc si iti dai cu parerea daca e bun sv.. fara sa-l deschizi sau sa ai undeva sa lucrezi atunci nu o sa ai succes

Deconectat
Tekh™
Nivel 2
Nivel 2
Status: (*_*).!.
Mulțumiri acordate: 1

Mesajde Tekh™ » 19 Sep 2014, 22:55

1.Este foarte important sa nu fie bug-uri
2.Ai nevoie de reclama
3.Sunt foarte multe servere ca al tau
4.Nu parerea celorlalti conteaza ,cand esti sigur ca ai un server de calitate si investesti in el va avea succes!

Deconectat
paradise
Nou Venit
Nou Venit
Status: Bau bau !
Server Metin2: Just4Metin

Mesajde paradise » 21 Sep 2014, 20:08

In primul rand depinde foarte mult de tine, cat de serios esti in ceea ce faci , tinde sa aduci ceva nou in comparatie cu celalalte svr , sa faci reclama si cu siguranta o sa ai succes ! Bafta !
Imagine
" Da' nimeni nu poate sa ma faca sa tac, cuvintele-s armele cu care te-atac,
Ia bucata de-a gata da' gata fa plata ca raman pe taram sa-ti daram armata
" .

Deconectat
Theodor Claudiu
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde Theodor Claudiu » 22 Sep 2014, 21:02

Nu , nu ai nimic diferit fata de celalalte servere .
Singura răspundere adevărată este faţă de propriul tău potenţial, faţă de propria ta inteligenţă şi conştienţă, faţă de acţiunea conformă cu ele. – Osho

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”