Parere Phase Seven host.

Metin2 Global - Un server de calitate !
Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
xRaKu
Nivel 1
Nivel 1
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2Wolf
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Parere Phase Seven host.

Mesajde xRaKu » 18 Noi 2014, 19:44

Salutare Just4Metin , am si eu nevoie de o parere despre un host pentru serverul de metin , vreau sa stiu si eu daca as cumpara un vds de la phase seven la 512 - 5 euro ar merge sa testez pe el adica sa nu am lagg deloc la maxim 10 playeri pentru testare?

Deconectat
Thunder Ann
Nivel 4
Nivel 4
Status: fac la wc stau 20 min, e şmek
Server Metin2: War-Time Metin2

Re: Parere Phase Seven host.

Mesajde Thunder Ann » 18 Noi 2014, 19:46

Recomand foarte mult Phase, de la ei am avut host şi mi-a mers perfect!
Încearcă-l! :D Nu o să regreţi... au cel mai bun host pe care îl ştiu... trebuie încercat!
Nu ştiu dar, parcă am avut şi webhost la ei!
Imagine

Deconectat
KriTecK
Fost Helper
Fost Helper
Status: Nema ...
Mulțumiri primite: 1

Mesajde KriTecK » 18 Noi 2014, 19:47

Am host de 10euro la ei si webhost. :) Merge super. Nu este lagg !
Recomand !

Deconectat
xRaKu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde xRaKu » 18 Noi 2014, 19:49

Jenaru Tony scrie:Recomand foarte mult Phase, de la ei am avut host şi mi-a mers perfect!
Încearcă-l! :D Nu o să regreţi... au cel mai bun host pe care îl ştiu... trebuie încercat!
Nu ştiu dar, parcă am avut şi webhost la ei!

Vreau sa stiu daca la hosturile de metin daca as cumpara un host la 5 euro ar avea lagg la 10 playeri? Vreau doar sa testez si apoi sa cumpar host mai mare.

Deconectat
Different
Nivel 2
Nivel 2
Status: http://www.metin2loststyle.eu
Server Metin2: LostStyle II
Mulțumiri acordate: 1

Mesajde Different » 18 Noi 2014, 19:59

Nu hosta ! Faci cea mai mare prostie , suportul odata la 3 zile aproape , daca le zici sa iti reinstaleze freebsd , dupa ce ca astepti , te mai si intreaba de ce vrei freebsd ala cand il ai pe ala .. Eu am dat 20 de euro si ma -cenzurat- pe ea firma acum ca am facut cea mai mare greseala..Acum cand am hostat , nici nu imi stiau portul si dupa 5 zile mi-au rezolvat problema la port ca nu era cel bun..

Deconectat
xRaKu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde xRaKu » 18 Noi 2014, 20:09

Different scrie:Nu hosta ! Faci cea mai mare prostie , suportul odata la 3 zile aproape , daca le zici sa iti reinstaleze freebsd , dupa ce ca astepti , te mai si intreaba de ce vrei freebsd ala cand il ai pe ala .. Eu am dat 20 de euro si ma -cenzurat- pe ea firma acum ca am facut cea mai mare greseala..Acum cand am hostat , nici nu imi stiau portul si dupa 5 zile mi-au rezolvat problema la port ca nu era cel bun..

.........Atunci spunemi tu o firma care are host la 5 euro maxim 10-15 playeri fara lagg ca am nev pana maine.... Mie mi-a spus cineva ca dupa ce il cumperi iti instaleaza ei ce freebsd vrei si ca au suport tehnic bun...

Deconectat
KriTecK
Fost Helper
Fost Helper
Status: Nema ...

Mesajde KriTecK » 18 Noi 2014, 20:51

Au suport tehnic foarte bun :)
Si nu faci nici o prostie. Nu ai lag la 10 playeri pe host de 5euro si daca se intapla ceva si la tehnic nu raspunde nimeni la mail trimte la Vanzari mail si terezolva :)

Deconectat
Metin2Hyp
Nivel 2
Nivel 2
Status: Vând design
Server Metin2: Metin2Hyp
Regat: Chunjo

Mesajde Metin2Hyp » 18 Noi 2014, 21:11

Eu am vrut să cumpăr un serverfiles, și...citește
De aproximativ două luni mă tot țin de ei să lucreze la un serverfiles. Ceea ce trebuiau să facă în o săptămână, incă lucrează și în prezent. În momentul în care au am întrebat pe cei de la Phase-7 (dupa ce le-am trimis un fișier .PDF cu serverfiles-ul, în ce constă și cum vreau să arate), dacă se pot băga toate, care sunt enunțate în fișierul .PDF. Răspunsul lor a fost pozitiv, plătindu-le jumătate din sumă. Am fost luat de nenumarate ori în bătaie de joc, ironizat și luat peste picior de către angajații acestei firme. Poate că vă întrebați de ce am lucrat cu aceasta firmă . Răspunsul e simplu - Mi s-a părut singura firma care are toate datele pe NET, profitul pe care l-a realizat pe fiecare an, și bineînțeles, vechimea în domeniu, fiind din 2003 înființată. Timpul acordat serverfiles-ului a fost de o săptămână, timp în care nu am reușit să iau legătura cu ei. Abia astăzi poate să spună că e finalizată lucrarea, însă nu voi plăti ceva care nu e nici pe departe ceea ce am vrut. Și nu, nu le-am dat "țeapă" - serverfiles-ul pe care l-am testat era pe un server de-al lor, așadar practic e serverul lor, eu neprimiind nimic până nu plătesc cealaltă parte din sumă. Așadar, de ce să mai plătesc 50EURO acum și să iau lucrarea peste încă o lună?

NU FĂ PROSTIA PE CARE AM FĂCUT-O ȘI EU.

Deconectat
M.Bogdan
Nivel 7
Nivel 7
Status: No.Thx
Server Metin2: Swagg+69
Regat: Chunjo

Mesajde M.Bogdan » 18 Noi 2014, 21:17

WarningŢii recomand cu plăcere , nu te lua după părerile rele ,
Ţin să precizez că serverul meu »
www.metin2###.eu
« este la firma lor şi domeniu şi site şi găzduire joc şi nu are nici pe ... , la 5€ nu pot asigura non lag-ul dar pentru teste , sunt sigur că te ţine !
Îţi scrie acolo la ele câţi playeri pot să ţină ! Cel de 5€ maxim 50 de playeri . Acum tu decizi !
Ultima oară modificat 18 Noi 2014, 21:40 de către Khafra, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ştii , nu e neaapărată nevoie să faci reclamă :)
Sa fii om e lucru mare , da valoare?

Deconectat
xRaKu
Nivel 1
Nivel 1

Mesajde xRaKu » 18 Noi 2014, 21:33

Multumesc mult pentru raspunsuri , o sa cumpar de la ei pana la urma. Puteti da T/C.

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”