Prevenire furt cont - metodă de furat cont explicată

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Wji
Nivel 2
Nivel 2
Status: Bine Mersi :D
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Prevenire furt cont - metodă de furat cont explicată

Mesajde Wji » 07 Ian 2015, 16:35

Măcar odată dacă ai jucat pe Metin2 Oficial ai primit întrebarea "vinzi contul ?" mai nou după întrebarea asta urmează o strategie bine elaborată pentru a-ţi fi furat contul.

Salut, unii din cititorii acestui blog sunt jucători de Metin2, de aceea vă prezint o metodă de a-ţi fi furat contul.
În ce constă această „ţeapă”? păi, ca toate … ţi se promite marea cu sarea :) . În această ţeapă vorba de vânzarea contului de Metin2 pe o sumă de yang sau bani reali, doar mutând contul de pe o adresă pe alta fără să confirmi adresa nouă, înainte de confirmare primeşti banii integral ! Ştiu, nu sună rău dacă nu ar fi o ţeapă.
Să vă prezint discuţia dintre mine şi un om darnic.
Imagine

Am făcut schimb de adrese, am discutat puţin pe skype dar, din păcate l-am lăsat cu ochii în soare. Auzisem de o astfel de ţeapă dar nu m-a abordat nici unul să pot scrie din proprie experienţă.

Să încep să detaliez despre această afacere.
În primul rând după cum poţi vedea te întreabă dacă contul este de vânzare, şi îţi promite că îţi dă primul ce sumă doreşti; ca să îmi demonstreze că are suma mi-a trimis o captură de ecran cu suma pe care i-am ceruto, ba ca să mă stimuleze îmi dă cu 50.000.000 yang în plus faţă de cât am cerut eu, după ce mi-a demonstrat că are urma ca eu să îi prezint lui obiectele mele (el mi-a acceptat oferta fără să vadă ce obiecte am eu) iar apoi să trec contul de pe e-mail-ul meu pe al lui fără să îl confirm, adică pentru „siguranţa” lui trebuia să îi trimit o imagine cu e-mail-ul de confirmare pentru a fi el sigur că am făcut schimbarea deoarece „prima dată doar eu primesc e-mail, nu primeşte şi el”. Dacă nici până acum nu vi se pare suspect vă anunţ că din momentul în care i-am dat poza contul meu este al lui şi fără să îi confirm eu e-mail-ul deoarece în poză găseşte link-ul cu ajutorul căruia poate să confirme singur schimbarea. Acelaşi lucru se întâmplă şi dacă îţi cere în loc de imagine partajare pe skype deoarece poate copia uşor acel link din e-mail.

Aceasta este metoda prezentată de mine integral, am prezentat-o deoarece nu doresc ca cineva să piardă un cont la care a muncit.

Distribuie acest articol în cât mai multe părţi cu putinţă pentru a informa cât mai mulţi jucători. Vă rog la repostare să specificaţi sursa.
Ultima oară modificat 07 Ian 2015, 19:28 de către M.Seby, modificat 1 dată în total.
Motiv: Link extern scos!

Deconectat
Tears^
Fost Moderator
Fost Moderator
Reputație: Fost Moderator
Status: Sunt bine mersi ^.^
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 2

Re: Prevenire furt cont - metodă de furat cont explicată

Mesajde Tears^ » 07 Ian 2015, 16:43

Propun sa se dea t/c +cos pentru a nu favoriza fortul de iteme/conturi
+ de asta mi se pare suspect site-ul si va recomand sa nu il accesati

Deconectat
M.Seby
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Reputație: Fost Administrator
Fost Organizator echipă
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Not Found
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 1
Mulțumiri primite: 12

Re: Prevenire furt cont - metodă de furat cont explicată

Mesajde M.Seby » 07 Ian 2015, 19:27

Ia nu iti mai fa matale reclama pe aici la site ca se poate da Copy-Paste foarte usor!
Subiect modificat si link scos!
Imagine

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”