Problemă client sau server sau nu ştiu !!!

Metin2 Global - Un server de calitate !
Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
[Chuli-Gaara]
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Haide
Server Metin2: Al meu
Regat: Chunjo
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 10

Problemă client sau server sau nu ştiu !!!

Mesajde [Chuli-Gaara] » 29 Dec 2014, 22:29

Deci ... acum 2 luni foloseam doar alt dedicat mai pe scurt alt ip .. acum am primit 1 dedicat şi am modificat ip-u in serverinfo.py ... doar atât .. acum am instalat sf-u dar nu se aprinde clientul adică să se facă online .. alceva in afară de probleme astea eu nu văd.. ajutaţi-mă şi pe mine :)

Imagine

Şi in syserr in sf

Cod: Selectaţi tot

SYSERR: Dec 29 19:47:23 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1 (query:  errno: 1064)
SYSERR: Dec 29 19:47:28 :: ReadSpecialDropItemFile: ReadSpecialDropItemFile : there is no item 41145 : node 크리스마스이벤트(양말)
SYSERR: Dec 29 19:47:28 :: Boot: cannot load SpecialItemGroup: locale/germany/special_item_group.txt
SYSERR: Dec 29 19:56:11 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1 (query:  errno: 1064)
SYSERR: Dec 29 19:56:15 :: ReadSpecialDropItemFile: ReadSpecialDropItemFile : there is no item 41145 : node 크리스마스이벤트(양말)
SYSERR: Dec 29 19:56:15 :: Boot: cannot load SpecialItemGroup: locale/germany/special_item_group.txt
SYSERR: Dec 29 20:12:18 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1 (query:  errno: 1064)
SYSERR: Dec 29 20:12:24 :: ReadSpecialDropItemFile: ReadSpecialDropItemFile : there is no item 41145 : node 크리스마스이벤트(양말)
SYSERR: Dec 29 20:12:24 :: Boot: cannot load SpecialItemGroup: locale/germany/special_item_group.txt

Deconectat
AlexTzutzu
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Status: Hate idiot kids
Server Metin2: www.metin2hyx.com
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 7
Mulțumiri primite: 15

Re: Problemă client sau server sau nu ştiu !!!

Mesajde AlexTzutzu » 29 Dec 2014, 22:35

Deci aici "ReadSpecialDropItemFile: ReadSpecialDropItemFile : there is no item 41145 : node 크리스마스이벤트(양말)"nu iti citeste itemul respectiv(nu exista cred)
"Boot: cannot load SpecialItemGroup: locale/germany/special_item_group.txt"cred ca nu ai special_item_group.txt sau este modificata gresit"
Aici: "ChildLoop: AsyncSQL: query failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1 (query:  errno: 1064)"incearca sa dai Repair(extend) la tot ce ai in MySql ,incearca mai ales la tabelul player.
Imagine

the quieter you become,the more you are able to hear

Deconectat
[Chuli-Gaara]
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Haide
Server Metin2: Al meu
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 10

Mesajde [Chuli-Gaara] » 29 Dec 2014, 22:40

Da dar nu văd ce problemă ar fii pentru că data trecută când am instalat sf-u nu am avut asemenea probleme acum am instalat sf-u pe alt dedicat şi am primit astea..

Deconectat
AlexTzutzu
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Status: Hate idiot kids
Server Metin2: www.metin2hyx.com
Mulțumiri acordate: 7
Mulțumiri primite: 15

Mesajde AlexTzutzu » 29 Dec 2014, 22:44

incearca sa faci cum ti-am scris mai sus sa vezi daca se remediaza problemele.
Imagine

the quieter you become,the more you are able to hear

Deconectat
Dobrescu Sebastian
Deţinător Server
Deţinător Server
Status: Online
Mulțumiri acordate: 2
Mulțumiri primite: 4

Mesajde Dobrescu Sebastian » 29 Dec 2014, 22:44

Cod: Selectaţi tot

SYSERR: Dec 29 19:56:15 :: ReadSpecialDropItemFile: ReadSpecialDropItemFile : there is no item 41145 : node 크리스마스이벤트(양말)
SYSERR: Dec 29 19:56:15 :: Boot: cannot load SpecialItemGroup: locale/germany/special_item_group.txt

Caută în special item group.txt 41145 şi redenumeşte cu .......50513 să zicem .
gata.
Descriere : Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Harti noi si grafica imbunatatita, dungeonuri, misiuni, tip de joc PVM si PVP bine pus la punct, evenimente zilnice.

Imagine

Deconectat
Corsay
Fost Ad Moderator
Fost Ad Moderator
Status: Ce trebuie sa scriu aici
Server Metin2: Ymir
Mulțumiri primite: 4

Mesajde Corsay » 30 Dec 2014, 09:42

Ce ai in syserr nu afecteaza asa mult serverul.
Incearca sa instalezi un alt server (in care e specificat sa folosesti freebsd peste 7.2) si vezi daca face la fel.
Daca ai acelasi rezultat, mareste freebsd.

P.S. Fostul tau server ce sistem de operare avea si ce versiune ?
Imagine

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”