Problema problematica.

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
Wazza20
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Problema problematica.

Mesajde Wazza20 » 19 Ian 2014, 20:22

Buna seara, numele meu este Sorin si as dorii sa va prezint si voua problema cu care ma confrunt eu.
In prezent am reusit sa termin in mare parte un server de metin2 pvm, eu personal nu prea sunt expert in a pune la punct astfel de servere de jocuri in general, doar cateva, cu atat mai putin la metin2, insa m-a ajutat faptul ca am cunostinte in linux/unix cat si in limbaje de programare web pentru a-mi crea website-ul connectat la server. Dupa cum ziceam, problema mea este urmatoarea, nu pot executa comenzile propriu-zise de gm/ga in chat pe metin2, am incercat diferite client-uri pana la urma am combinat cateva in unul ( doar de fun, daca tot nu reusesc sa rezolv problema ). Ei bine din ce am auzit de la alte persoane rezolvarea acestei probleme se poate face in mai multe feluri:
1. Modificarea nu stiu carui fisier din server files pentru a-l calibra cu input-ul dat de client.
2. Gasirea altui set de comenzi gm/ga ( asa am auzit de altcineva, ca ar fii mai multe grupe/set-uri ).
3. Stergerea lui si luarea lui de la 0, desi n-ar fii o optiune prea ok tinand cont ca n-a durat asa putin punerea lui la punct cat de cat.

Daca altcineva mai stie alta solutie si eventual sa ma si ajute la implementarea ei pot oferii un calduros multumesc si bineinteles un grad pe server.
Serverul este unul ce se vrea a fii serios, nonstop, fara opriri cand ti-e lumea mai draga. Platforma pe care este gazduit serverul este evident freebsd 8 GB ram, core 2 quad 2.9 ghz 6 mb cache ceea ce cred ca este decent pentru un astfel de server.

Astept raspunsuri din partea voastra. Multumesc anticipat .

Deconectat
metin2newyears
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi ^.^
Server Metin2: Metin2NewYears
Mulțumiri primite: 0

Re: Problema problematica.

Mesajde metin2newyears » 22 Ian 2014, 21:49

fain

Deconectat
.Răzvan
Nivel 4
Nivel 4
Status: Sunt Bine
Server Metin2: Just PVM
Regat: Shinsoo
Mulțumiri primite: 4

Re: Problema problematica.

Mesajde .Răzvan » 15 Mar 2014, 13:18

Mutat in Cos/ Titlul nu reflecta problema.

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”