Quest creator - La nivel profesional !

Metin2 Global - Un server de calitate !
Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici.
Deconectat
TheStyle
Nou Venit
Nou Venit
Status: Sunt bine mersi _|_
Regat: Jinno
Mulțumiri acordate: 0
Mulțumiri primite: 0

Quest creator - La nivel profesional !

Mesajde TheStyle » 08 Noi 2014, 12:26

Buna dimineata tuturor,inainte de a-mi incepe prezenta nivelul de experienta,aici este CV-ul meu.

Sunt Style,cunoscut de majoritatea jucatorilor old-school. Am lucrat la Metin2NR in perioada 2012-2013,sub sigla de SGM ,si la Metin2AP ca CO-Owner,pana cand lucrurile nu au mai mers,piata devenind deja plina de alte servere.

Experienta mea in quest-uri mi-o autointitulez avansata,stiu sa lucrez cu absolut toate functiile (practic,cunosc limbajul pe derost). Atentie!Aici nu intra functiile ce au legatura cu clientul !

De'a lungul timpului am creat si am dezvoltat proiecte ORIGINALE si creative cu propria imaginatie. Cateva exemple,sa aveti la ce va gandii,aici:
-> OX automat,jucandu-ma cu timerele,tu ca GM doar stai si te uiti in timp ce evenimentul se desfasoara singur(Doar apesi butonul de iesire,apoi quest-ul face toata treaba,intrebari , premii stabilite de tine )
->Inel de teleportare cu locatii salvate de jucatori , cu nume asupra locatiilor personalizate(Puteti seta un numar maxim de locatii pe care jucator le poate crea,etc)
->Un nou eveniment care a fost deasemenea activ o perioada pe Metin2AP. Numit RUN & KILL , mergeai la Uriel si el quest-ul facea echipe de cate 5 jucatori. Odata intrati in mapa,toti erau teleportati in centru. La baza rosie era echipa 1,iar la baza albastra echipa 2 . Jucatorii trebuiau sa dea click pe Turnul inamic , iar apoi sa faca 50 de ucideri. Puteati deasemenea sa va opriti intre voi in a da click pe turnurile inamice . Proiectul era inca in lucru,si desi a fost activ ca eveniment,am lucrat in timp si am activat functia " Bet & win " pentru care aveti detalii randul urmator .
->Functia Bet&Win era o functie special creata pentru evenimentul prezentat mai sus , RUN& KILL , in care jucatorul putea merge la un npc ales de tine,sa parieze o anumtia suma de yang ,sa selecteze o cota , si in cazul in care echipa dorita castiga,el isi va primii premiul( x cota) ,si alte premii alese de owner .
->Sistemul job-urilor,la care am lucrat cateva saptamani. Fiecare jucator,in functie de nivel , vorbeste cu capitanul si isi poate selecta o munca ( Negociator,vanator , soldat in armata,legionar, colector specializat,etc ) si primeste recompense.
Quest-uri create de mine,preluate de serverele din ziua de azi.
->Floarea sulfului,care este acum destul de cunoscuta de majoritatea serverelor ,in care cu ea puteai anula timpul la biolog,a fost deasemenea,creatia mea .
->Certificat'ul de pet, in care cu un certificat primit la inceput,in care il duceai la grajdar si te lasa sa iti alegi pet-ul dorit .

Quest-uri pentru evenimentele global.
Un punct forte a fost imaginatia in toata treaba cu quest-urile,iar la evenimentele de Paste,Craciun,Halloween, etc am fost deasemenea atent,si le-am facut mereu speciale. Evenimentele fiind:
Craciunul lui 2012 ,Metin2NR :
-La fiecare metin iti picau cadouri,pe care le puteai desface si iti picau anumit obiecte valoroase .
-La fiecare mob ,cu un anumit drop setat in functie de nivel,iti picau ciocolatati care dropau obiecte de valoare medie .
-Strangand 50 cufere,si 100x Ciocolati,iti ofereau costum
-Strangad 100 cufere si 200x ciocolati,un cal festiv .
Pastele lui 2013,Metin2AP:
-Fiecare mob dropa oua de paste,dintre care ducandu-le la Iepuras primeai obiecte .
-Cu un singur click in Quest,sau setat cu timer( Lucru ales de tine,deasemenea) cadeau din cer pietre metin de paste,care ofereau Cosuri cu oua .
-1cos + 10 oua = Premiu .
-10 cosuri + 200 oua = Costum de paste,si tot asa .

Dupa cum vedeti,cunoscand limbajul si lasandu-mi imaginatia la joaca,pot face niste opere de arta .

Costuri,plati,etc:
Creez orice fel de eveniment,quest dorit de client,eventual puteti deasemenea sa imi spuneti tema quest-ului ( Halloween / Craciun etc) iar eu voi crea unul personalizat .Eu vi-l voi prezenta,iar in cazul in care va place ,are si loc si tranzactia!
Preturi:
-Eveniment de nivel talk-to-talk( Vorbit cu un anumit NPC, NPC-ul iti da sa alegi ceva (un item,un pet,etc) ,ucis monstrii sau altceva - 2 Euro
-Eveniment de tip RO-QUEST ( Vorbit cu NPC,ucisi monstrii , vorbit cu alt NPC- voi alegeti sintaxa- ,premii etc)
- 3 euro
-Eveniment complex pentru eveniment festivale PERSONALIZATE SI UNICE - 5 euro
-Eveniment special pentru server ( Ca run & kill ) - 8 euro
-Sisteme speciale de tip Floarea sulfului , Bet & Win - 15 euro
Deasmenea : Traducere tot server-ul (la toate quest-urile ) scris corect gramatical,si cu diacritice - 10 Euro

*Nota:Toate quest-urile sunt in limba romana ( si in alte limbi , cunosc limba engleza perfect) scris corect gramatical,si folosind DIACRITICE .
*2. Nota : Caut deasmenea si loc in staff-ul unui server bine structurat,ca si tehnician. Atentie,nu ma invitati daca serverele sunt create de copii.

Date de contact.
Messenger(Y!M): only. style14@yaho o. com
Sau mesaj aici pe forum !

Deconectat
[Chuli-Gaara]
Utilizator interzis !
Utilizator interzis !
Status: Haide
Server Metin2: Al meu
Regat: Chunjo
Mulțumiri primite: 10

Re: Quest creator - La nivel profesional !

Mesajde [Chuli-Gaara] » 08 Noi 2014, 12:34

Mai sunt dăştia care fac quest-uri şi inveţi repede să faci 1 quest.. că faci tu mai bine e partea a 2 .. Quest-uri pvp te pricepi ? :-?

Deconectat
DaRealPain
Fost Helper
Fost Helper
Status: I'm happy (:
Server Metin2: Loading ...
Mulțumiri acordate: 6
Mulțumiri primite: 5

Mesajde DaRealPain » 08 Noi 2014, 12:42

Buna!
Din descrierea ta pari un foarte bun quester :-bd
Iti urez mult succes :-bd

Doar ca unele din proiectele tale "originale" exista deja

OX - Automat(2011): Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Teleporter personalizat(2012): Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.
Doresti sa iti omori timpul cu un Let's Play de la cele mai actuale jocuri?
Da click pe banner, lasa un like si aboneaza-te.
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Cel mai bun microfon pentru PC, Telefon si Notebook
Preview aici: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Deconectat
Mikkelsen
Mister Just4Metin
Mister Just4Metin
Reputație: :::Designer:::
:::Fost Super Ad Moderator:::
:::Fost Ad Moderator:::
:::Fost Super Moderator:::
:::Fost Lider Moderatori:::
:::Fost Lider Helperi:::
Server Metin2: ETH
Mulțumiri acordate: 12
Mulțumiri primite: 9

Mesajde Mikkelsen » 08 Noi 2014, 12:43

Te-ai gândit mult când ai spus că ai fost SGM pe Metin2NR ? :))
Mai bine şterge partea aceea plus că nu interesează pe nimeni şi plus că este şi o minciună cât capul tău de mare :))
Am întrebat administratorii şi pe toţi cei vechi din echipă şi au spus că nu a fost nimeni sub acest nume în echipă !
Te rog frumos să laşi minciunile departe!
Toate questurile şi sistemele de pe NR au fost create strict de administrator/fondator şi de tehnicianul lui!
Nu veni tu cu asemenea abureli că ai făcut nu ştiu ce quest pentru Metin2NR şi că ai fost şi SGM :)) !

Deconectat
TheStyle
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde TheStyle » 08 Noi 2014, 12:51

Zlatan :Da,si quest-uri pvp de orice nivel ( Cu sistem punctaj ,bonusuri,etc)
DaRealPain : OX-ul automat este cu functii extrem de complexe ce au legatura cu clientul si creaza un lag serios, iar cat despre inelul de teleportare al meu e ceva mai simplut in codificare ,in plus are si functia de costumoizare a numelor ( cand iti alegi o anumita locatie sa o salvezi in inel,ii poti da propriul nume ) .
Anyway,merci frumos pentru pareri si up`uri !Cheers.
@Dimitri : Repet,doar jucatorii de tip oldschool ma vor cunoaste,iar ei iti vor putea confirma prezenta mea pe Metin2NR in primele 6 luni de deschidere a server-ului . T-Zeus,ma cunoaste cu siguranta,indiferent ca suntem certati cu motive deasemenea vechi si bine intemeiate,astea sunt detalii pe care ai sa le cauti daca vrei sa le alfii ^^

Deconectat
DaRealPain
Fost Helper
Fost Helper
Status: I'm happy (:
Server Metin2: Loading ...
Mulțumiri acordate: 6
Mulțumiri primite: 5

Mesajde DaRealPain » 08 Noi 2014, 13:12

"Scris corect gramatical" ... "Ciocolati"
#Autogol

Cat despre warp-questul ala: si acolo poti pune nume

Si 15€ pentru un quest tip "Floarea sulfului" sau pentru sistemul "Bet& Win?
Nu mulmultumesc
Questul ala pentru anularea timpului la biolog nu e greu de facut
Si pentru "Bet& Win" iei sistemul de recompensa + de exemplu o parte die razboiul breslelor pentru a te orienta si gata!
La-i facut.
E drept ca trebuie sa te pricepi… dar 15€?!

[ Mesaj scris via Android ] Imagine
Doresti sa iti omori timpul cu un Let's Play de la cele mai actuale jocuri?
Da click pe banner, lasa un like si aboneaza-te.
Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Cel mai bun microfon pentru PC, Telefon si Notebook
Preview aici: Trebuie să fii logat sau înregistrat pentru a vedea acest link.

Deconectat
TheStyle
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde TheStyle » 08 Noi 2014, 13:27

Ehm,aici este o prezentare a experientei , nu am fost atent la fiecare cuvant din prezentare,cand lucrez in schimb lucrez cu atentie si din placere :P
Legat de partea Florii sulfului,am dat un exemplu la ce ma refer ,citez ".. Sistem de tip.." ,pentru ca (,) quest-ul e oricum deja facut public .Era doar o orientare cand te gandesti la quest-ul dorit.
Iar bet&win..nu cunosc sistemul "recompensa" .Sunt simple functii de tipul pc.getqf/setqf,timers.global event cu pc.name aranjate cum trebuie.
Merci in orice caz de opinie ,daca mai ai intrebari te astept cu ele ^. Cheers

Deconectat
TheStyle
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde TheStyle » 10 Noi 2014, 11:47

*Gonna bump *

Deconectat
Marggraf
Membru Club
Membru Club
Status: Loading
Server Metin2: loading...
Regat: Shinsoo
Mulțumiri acordate: 21
Mulțumiri primite: 31

Mesajde Marggraf » 10 Noi 2014, 22:24

Daca faci reduceri,daca esti om de treaba,daca ai timp liber,daca vrei sa lucrezi la un urmator server mare,daca te pricepi,daca esti de incredere,contacteaza-ma!

Deconectat
TheStyle
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde TheStyle » 12 Noi 2014, 09:37

Marggraf scrie:Daca faci reduceri,daca esti om de treaba,daca ai timp liber,daca vrei sa lucrezi la un urmator server mare,daca te pricepi,daca esti de incredere,contacteaza-ma!

Te-am adaugat,bump.

Înapoi la “Topicuri şi mesaje şterse”